Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Сухість ясен

Якщо з'явилася сухість ясен, необхідно бити тривогу. А все тому, що сухість ясен може бути ознакою серйозного захворювання. У подібних випадках потрібно провести повну діагностику організму для виявлення причини появи симптому. Сухість ясен може з'являтися як внаслідок захворювань ротової порожнини, так і з-за загальних патологій в організмі.

Ознаки шорсткості ясен

Шорсткість ясен зазвичай викликає дискомфорт у ротовій порожнині. Залежно від причини виникнення патології і особливостей протікання можуть бути присутні й інші симптоми:

 • гнильний неприємний запах з рота
 • шорсткість на язиці
 • поява білого нальоту на щоках і мовою
 • пересихання губ
 • печіння і свербіж

Якщо шорсткість ясен не проходить протягом декількох днів, візит до лікаря не варто відкладати.

Чому ясна можуть сохнути?

Як правило, сохнуть ясна через недостатнє вироблення слини. Ця рідина виконує відразу кілька функцій:

 • змиває бактерії в ротовій порожнині
 • спрощує процес жування і ковтання
 • зволожує ясна і інші слизові
 • забезпечує ремінералізацію зубної емалі

У слині містяться різні речовини, які володіють протизапальними і ранозагоювальними властивостями. В середньому на добу у дорослої людини виділяється близько 1,5 л слини. Брак слини, через яку сохнуть ясна, може бути викликана закупоркою слинних залоз або іншими факторами.

Гормональний дисбалансНайбільш поширені причини появи сухості:

 1. Неправильний питний режим. Особливо часто проявляється при професійному занятті спортом, сушці м'язів або строгих дієтах.
 2. Тривалий прийом деяких ліків. Викликати порушення в механізмах вироблення слини можуть діуретики, препарати на основі кортизолу, протисудомні засоби, антидепресанти та інші медикаменти.
 3. Гормональний дисбаланс. Часто сохнуть ясна у жінок під час вагітності та при менопаузі.
 4. Розлади травлення. Зокрема, проблема проявляється при патологіях, пов'язаних з недостатнім засвоюванням вітамінів.
 5. Інфекційні захворювання ротової порожнини. Якщо грибкові, вірусні або бактеріальні патології вражають слинні залози, виникають проблеми з виділенням слини.
 6. Променева або хіміотерапія. Проблеми з виділенням слини виникають при впливі на завушні або інші слинні залози.
 7. Хронічне захворювання. Спровокувати сухість може цукровий діабет, анемія, ревматоїдний артрит, гіпертонічна хвороба та інші патології.
 8. Аутоімунні порушення. Іноді хвороба вражає слинні залози.

Ставати сухими ясна можуть і через порушення носового дихання. Коли людина дихає ротом, волога з ротової порожнини випаровується швидше. У здорових людей ясна можуть ставати шорсткими через неправильну гігієниу ротової порожнини. Спровокувати подібне явище може використання занадто агресивних ополіскувачів або алергія на зубну пасту.

Навіть знаючи, чому сохнуть ясна, необхідно обов'язково звернутися до лікаря, оскільки симптом здатний вказувати на присутність в організмі серйозного захворювання.

Ясна стали сухими і шорсткими? Що робити?

Якщо ясна стала шорсткою, спочатку лікар повинен провести обстеження і з'ясувати причину патології. Якщо сухість викликана закупоркою слинних залоз, може знадобитися хірургічне втручання для видалення утворився каменю.

Вітамінні комплекси

Щоб прибрати шорсткість на яснах, направити лікування слід на усунення першопричини. Через це комплекс препаратів в кожному випадку підбирається індивідуально. Якщо причина криється в прийомі лікарських препаратів, необхідно підібрати більш якісні альтернативи. При необхідності лікар може призначити вітамінні комплекси для поліпшення роботи слинних залоз. Хронічні патології також необхідно лікувати першочергово.

Якщо шорсткість на яснах супроводжується ерозіями і ранками, тоді використовуються дентальні гелі або мазі з протизапальною і ранозагоювальною дією. Додатково лікар може прописати спеціальний зволожуючий спрей. А все тому, що пересохла слизова служить хорошою основою для розмноження патогенних бактерій.

Якщо ясна стали шорсткими, отримати кваліфіковану медичну допомогу ви можете в Періоцентрі. Стоматолог проведе огляд, встановить причину появи проблеми і підбере оптимальну схему лікування.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top