Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Скільки заживають ясна після видалення зуба?

Вам цікаво, скільки заживають ясна після видалення зуба? Це питання пацієнти часто задають стоматологам-хірургам. Знайти відповідь нескладно, хоча необхідно враховувати ряд факторів.

Перш за все, скільки заживають ясна після видалення зуба залежить від просторості операції, яка проводилася, і точні терміни може сказати тільки фахівець.

Як заживають ясна після видалення зуба?

Досить знати, як заживають ясна після видалення зуба, щоб зрозуміти, скільки в середньому займає цей процес. Загоєння ясен після видалення зуба зазвичай відбувається в такій послідовності:

 1. Заповнення лунки кров'ю.
 2. Згортання крові і формування згустку, який закриває рану.
 3. Згодом згусток перетворюється в тканину ясен.
 4. Більш тривалий час під слизової формується кістка.

Загоєння ясен після видалення зуба завжди відбувається за одним сценарієм. Винятком є випадки, коли утворилася рвана рана. Через додатковий травматизм тканин сповільнюється регенерація і натяг (так називається процес, коли краї ясен стягуються).

Якщо ви будете знати, як заживають ясна після видалення зуба, зможете розрахувати приблизний час відновлення після не настільки приємної процедури, а також зрозуміти, коли необхідна консультація лікаря.

Як довго заживають ясна після видалення зуба?

Практично всі пацієнти, яким довелося перенести операцію, цікавляться, як довго заживають ясна після видалення зуба. Це необхідно, щоб зрозуміти, чи немає відхилень і передумов для хвилювання. Якщо процедура виконана правильно, а пацієнт дотримується всіх рекомендацій лікаря, лунка заростає за 2,5-3 тижні. Цього часу достатньо, щоб повністю зажила рана і відновилася кісткова тканина.

Хоча однозначно сказати, як довго заживають ясна після видалення зуба, складно, оскільки тимчасові терміни залежать від ряду факторів. Період відновлення може змінюватися в більшу або меншу сторону в залежності від віку пацієнта, наявності хронічних захворювань, загального стану здоров'я.

Якщо в рані виник запальний процес, загоєння ясен може затягнутися до 30-50 днів. При інфікуванні рани регенерація тканин істотно сповільнюється.

Чому ясна після видалення заживають погано?

Зрозуміти, чому не загоюється ясна після видалення зуба, для фахівця не складає труднощів. Якщо погано заживають ясна після видалення зуба, причина може бути в розірваної рани, яка утворюється при складній операції, наприклад, при видаленні зубного кореня. До поширених факторів, що провокує тривале загоєння, варто віднести і запалення, викликане патогенними мікробами або іншими причинами.

Якщо погано заживають ясна після видалення зуба через запалення, інфекція може приєднатися в наступних випадках:

 • в рані залишилися уламки кісткової тканини
 • не дотримувалися рекомендовані правила гігієни
 • під час операції не дотримувалися правил асептики і антисептики
 • відсутня кров'яний згусток

Рана, що утворюється після видалення зуба, є сприятливим середовищем для розмноження патогенних бактерій. Вони можуть викликати запальний процес з утворенням гною. В такому випадку загоєння лунки затягується на тривалий час.

Кров'яний згусток служить бар'єром, який попереджає проникнення бактерій в рану. У зв'язку з цим його категорично не можна видаляти зубочисткою або іншими способами. З цієї ж причини не рекомендовано інтенсивне полоскання.

Знаючи причини, чому не загоюється ясна після видалення зуба, вдасться простіше боротися з наслідками. Але при виникненні такої проблеми краще звернутися за консультацією до лікаря.

Як прискорити загоєння ясен після видалення зуба?

Практично всі пацієнти хочуть знати, як прискорити загоєння ясен після видалення зуба. Причина часто криється не тільки в цікавості, а й в дискомфорті, викликаному наявністю відкритої рани.

Ось кілька порад, як прискорити загоєння ясен після видалення зуба:

 1. Щільно притискайте тампон після операції до ясен, щоб сформувався кров'яний згусток. Тримати його потрібно 15-20 хвилин.
 2. На 2-3 години після процедури відмовтеся від вживання води.
 3. Слід на кілька днів підкоригувати раціон. Відмовтеся від гострої і твердої їжі. Гарячі страви також під забороною.
 4. Необхідно виключити на кілька днів фізичні навантаження, заняття спортом.
 5. Відвідування лазні, сауни і солярію потрібно відкласти.
 6. Необхідно стежити за гігієною ротової порожнини.

Обполіскуйте ротову порожнину після кожного прийому їжі теплою водою, але без інтенсивного полоскання, щоб не пошкодити згусток.

Якщо довго не загоюються ясна після видалення зуба, може знадобитися застосування спеціальних дентальних мазей, ванночок з відварами лікарськими трав або інших засобів.

Якщо ясна довго не загоюються, зверніться за консультацією до лікаря. Самолікування тільки погіршить ситуацію і може викликати різні ускладнення, аж до сепсису.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top