Про сині ясна у дорослого, фото. Синя опухла десна у дитини над зубом
Синя десна

Синя десна

На жаль, не все ретельно стежать за здоров’ям своїх зубів. Маленька дірочка в зубі може почекати, якщо не болить, а якщо і болить — все одно може почекати. Але мало хто замислюється про наслідки такої байдужості. Несуттєва, здавалося б, дірочка може стати причиною втрати зубів, розвитку запальних захворювань ясен, поширення інфекції не тільки на інші зуби, але і по всьому організму.

Слід звертати увагу на найменші зміни — підвищена чутливість, зміна кольору зубів і ясен, підвищена рухливість.

Особливо насторожує і лякає синя десна. Чому виникає синя десна біля дитини і дорослого, як вона виглядає на фото — далі в нашій статті.

Причини зміна кольору зубів більш-менш зрозумілі — жовтіють внаслідок недостатньої гігієни, шкідливих звичок, темніють, покриваються чорними плямами при карієсі. Але коли змінюється колір ясен — наприклад, з нормального блідо-рожевого на синій, — це вже насторожує.

Синя десна переважно проявляється у вигляді плям, вражаючи окремі ділянки слизової оболонки. Причини наступні:

  1. Зміна кольору безпосередньо слизової оболонки на тлі різних захворювань (аддісонова хвороба та інші ендокринні захворювання, виразкова хвороба, коліт, отруєння свинцем).
  2. Гінгівіт — запальне захворювання ясен, при тривалому, або ускладненому протіканні якого десна нерідко стають ціанотичними.
  3. Протезування — синя десна над зубом може з’явиться протягом деякого часу після неправильного проведення процедури протезування, внаслідок якої порушується трофіка десни, в ній розвивається венозний застій і виникає опухлість. Як виглядають десна після протезування — фото далі.
  4. Також причиною посиніння ясен є безпосередньо їх травми.
  5. Прорізування десни (стосується дітей)

Синя десна над зубом, фото

Як ми з’ясували вище, синя десна над зубом у малюка є переважно результатом прорізування зубів, а у дорослого виникає після травми, або протезування. Як виглядають сині десна можна побачити на фото нижче.

Особливо лякає синя опухла десна у дитини.

Синя опухла десна у дитини

Синя десна у дитини найбільш часто може спостерігатися під час прорізування зубів. Зміна кольору виникає переважно внаслідок передавлення, або розриву прорезающимся зубом дрібних кровоносних судин ясен — виникає гематома.

Також синя опухла десна у дитини може з’являтися після ігор, ударів, падінь. Тоді гематома утворюється з-за безпосередньої травми ясен. Які б ні були причини виникнення, якщо з’явилася синя десна у дитини, краще звернутися до стоматолога за консультацією.

Сині десна у дорослого

Сині десни у дорослого найбільш часто є наслідком протезування, або захворювань.

Неправильно зроблене протезування може значно порушити кровопостачання ясен, внаслідок чого розвивається їх ціаноз. Також однією з найбільш поширених причин зміни кольору ясен є гінгівіт. Нерідко сині десни у дорослого є результатом травм безпосередньо м’яких тканин пародонту.

Часто сині десни у дорослого і малюка не вимагають лікування. Але якщо гематома значно збільшується в розмірах, не має тенденції до розсмоктування протягом понад 3 тижнів, то слід обов’язково звернутися за консультацією до стоматолога.

Записатися на прийом
Синя десна