КИЇВ, ВУЛ. СРІБНОКІЛЬСЬКА 20 | ЛЬВІВ, ВУЛ. ГОРОДОЦЬКА 287
Консультація онлайн Запис на прийом
Сифіліс у роті

Сифіліс у роті

Сифіліс у роті, як і на інших частинах тіла, здатний привести до інвалідності і навіть летального результату, адже інфекція уражає практично всі внутрішні органи.

Найбільш ефективне лікування зазвичай проводиться на початкових стадіях.

Тому при підозрі на розвиток патології важливо відразу звернутися за медичною допомогою.

Симптоми і ознаки сифілісу в роті

Якщо розвивається сифіліс у роті, симптоми зазвичай проявляються поступово. Спочатку на яснах, щоках або язиці з’являються шанкери. Вони мають тверду консистенцію, але при цьому не викликають болю, хоча заважають при вживанні їжі або розмові. Але це не єдині ознаки сифілісу в роті на початковій стадії.

Якщо лікування на першому етапі не розпочато, в місці твердих утворень з’являються виразки. Їх присутність супроводжується хворобливими відчуттями. До ознак патології можна віднести і збільшення лімфовузлів.

Якщо не лікувати сифіліс у роті, симптоми можуть проявлятися і в інших місцях, так як інфекція вражає практично всі життєво важливі органи і системи.

Причини розвитку сифілісу

Якщо виявлений сифіліс у роті, причини розвитку патології завжди криються в проникненні в організм збудника — блідої трепонеми.

Основна відмінність захворювання від звичного сифілісу полягає в тому, що первинний контакт з носієм інфекції стався через слизову ротової порожнини.

Існує кілька способів зараження сифілісом з локалізацією в роті:

  • Внутрішньоутробно. Інфекція передається від жінки плоду під час вагітності через плаценту.
  • Побутовим шляхом. Зараження відбувається при використанні посуду та інших побутових предметів хворої людини.
  • Статевим шляхом. Трепонема може проникнути в організм здорової людини при поцілунках або оральному сексі з хворим.

Ризик проникнення інфекції збільшується при наявності подряпин, ран або інших травм в ротовій порожнині. Зараження також може відбутися через нестерильні медичні інструменти або при переливанні крові.

Якщо досить швидко розвивається сифіліс у роті, причини подібного явища можуть ховатися в слабкому імунітеті, викликаний неправильним харчуванням, прийомом лікарських препаратів або іншими несприятливими факторами.

Як розвивається сифіліс у роті?

Кожен дерматолог відмінно знає, як розвивається сифіліс у роті. Патологія проходить через кілька основних стадій:

  • Інкубаційний період. Збудник захворювання проникає в слизову ротової порожнини, але патологія поки не має клінічних проявів. Зазвичай людина навіть не підозрює про зараження.
  • Первинна стадія. На цьому етапі починає проявлятися сифіліс в роті. Початкова стадія характеризується появою твердих шанкерів і виразок у ротовій порожнині, збільшенням лімфатичних вузлів.
  • Вторинна стадія. Симптоматика захворювання стає яскраво вираженою. Періоди загострення можуть змінюватися ремісіями. Етап триває до 5 років.
  • Третинна стадія. Остання стадія патології, при якій інфекція вражає центральну нервову систему і важливі внутрішні органи. Зазвичай відбуваються незворотні процеси. Тривати етап може до 9 років. Стрімкість розвитку хвороби залежить від індивідуальних особливостей пацієнта.

Як виглядає сифіліс в роті?

Люди, які підозрюють наявність патології у себе або рідних, іноді розмірковують, як виглядає сифіліс в роті. Зовні утворення на слизовій дуже схоже на стоматит, але головні відмінності полягають в тому, що шанкр при сифілісі твердий, а сильне печіння відсутнє.

Допомагають розпізнати сифіліс в ротовій порожнині фото. Якщо є підозри, що розвивається сифіліс у роті, фото можуть тільки посилити підозри, але ніяк не підтвердити або спростувати діагноз. Це може зробити виключно лікар після проведення огляду і додаткової діагностики.

Якщо ви хочете знати, який вигляд має сифіліс у роті, фото допоможуть розібратися вам в цьому питанні.

Як лікувати сифіліс в роті?

Якщо діагностовано сифіліс в роті, лікування необхідно почати негайно, оскільки на пізніх стадіях патологія не піддається терапії. Якщо вас цікавить, як лікувати сифіліс у роті, слід знати, що лікувальні заходи проводяться виключно в умовах венерологічного диспансеру. Категорично не можна займатися самолікуванням і намагатися впоратися з патологією в домашніх умовах.

Якщо виявлений сифіліс у роті, як лікувати хворобу детально розповість лікар. Як правило, терапевтична програма спрямована на знищення блідої трепонеми. Якщо є сифіліс у роті, лікування включає наступні етапи:

  • Антибактеріальна терапія. Як правило, призначаються антибіотики групи пеніциліну. Якщо у пацієнта непереносимість цих препаратів, фахівець підбирає інші антибактеріальні ліки.
  • Зміцнення імунітету. Щоб організм міг боротися з інфекцією, пацієнту прописують імуномодулятори.
  • Місцеве лікування. Вторинна інфекція, що потрапила в виразкові утворення, здатна погіршити перебіг хвороби. Щоб попередити ускладнення, рекомендується використовувати антисептики для місцевого лікування. Найчастіше використовуються спреї.

Якщо потрібно стоматологічне лікування, проводитися воно може тільки після лікування інфекції.

Важливо не тільки знати, як лікувати сифіліс в роті, але і суворо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, щоб побороти захворювання. І ні в якому разі не можна займатися самолікуванням. Пам’ятайте, що зволікання може призвести до незворотних наслідків.

Записатися на прийом