Гнійна шишка на яснах у дитини: над хворим зубом, після видалення, фото, лікування
Шишка на яснах

Шишка на яснах

Нерідко у дорослого і у дитини виникає шишка на десні. Причиною її появи можуть бути як інфекційні, так і інші фактори. Головними провокуючими факторами у хворих все ж є не ретельна гігієна ротової порожнини та стоматологічна патологія, яка потребує лікування.

Візуально шишка на десні має вигляд ущільнення. Однак під нею можуть маскуватися різні захворювання і новоутворення, наприклад:

  • Свищ — гнійна шишка, яка має отвори для виходу гною.
  • Екзостоз — шишка, причиною якої є надмірний кістковий виступ щелепи в певній галузі. Така шишка не буде за кольором відрізнятися від ясен.
  • Епуліс — доброякісне новоутворення на ніжці, яке виникає переважно над малими корінними зубами.
  • Періодонтит — при цьому захворюванні над коренем зуба виникає не болюча тверда шишка.
  • Гематома.
  • Флюс — болюча гнійна шишка, яка виникає як наслідок періоститу.
  • Гінгівіт — шишки при ньому червоного кольору.

Як проявляється гнійна шишка над хворим зубом, може виникати шишка після видалення зуба, як виглядають різні шишки на фото у дитини, методи їх лікування — все це в даній статті.

Гнійна шишка на яснах над хворим зубом

Найпоширенішою є гнійна шишка на десні над зубом. Вона виникає з різних причин — періодонтит, пародонтит, періостит, свищ, прорізування зубів. Шишка на десні над зубом має вигляд ущільнення червоного кольору з білим центром, або ж повністю білого кольору. Розміри її також варіюються.

Шишка на десні над хворим зубом при періодонтиті зазвичай тверда і біла. Утворюється вона біля верхівки кореня зуба. Як правило, вона безболісна і виникає через пульпіт, або відкритого зубного каналу. При відсутності лікування така гнійна шишка на десні може перейти в кісту, або гранульому.

Шишка на десні над хворим зубом при періоститі ще має назву флюс. Періостит являє собою запальне захворювання окістя. Він являє собою утворення щільної гіперемованої шишки, гній з якої після проривання потрапляє не назовні, а у надкостну тканину, провокуючи її запалення. Основними симптомами флюсу є різка болючість, набряк не тільки ясна, але і навколишніх тканин (навіть губи, щоки, носа), системні прояви (підвищення температури тіла, загальне нездужання).

Шишка на десні над хворим зубом при пародонтиті утворюється внаслідок скупчення і розмноження в пародонтальних кишенях бактерій. Такі гнійні шишки локалізуються найчастіше між зубом і яснами, мають вигляд білих кульок, не болючі.

Якщо це свищ, то гнійна шишка на десні має вигляд хворобливого ущільнення з білою верхівкою.

Шишка на десні після видалення зуба

Часто виникає питання, а чи може з’явитися шишка на десні після видалення зуба? Як видно з усього вищесказаного, шишка на десні завжди є наслідком патології. Здавалося б, видаливши хворий зуб, про шишці можна забути назавжди. Але це не так — дуже часто шишки з’являються і після того, як зуб був видалений.

Шишка на десні після видалення зуба може з’являтися з різних причин. Якщо причиною стало значне травмування, то така шишка буде являти собою лише гематому, яка через деякий час зникне самостійно. Нерідко причиною може бути і інфікування рани після видалення.

Шишка на десні у дитини, фото

Шишка на десні у дитини може виникати через інфекції, неінфекційних захворювань, травм, прорізування зубів. Шишка на десні у дитини часто має гнійний характер.

Найчастіше показують, як виглядає при різних захворюваннях у дитини, і у дорослого шишка на десні, фото. Знайти їх можна на сайтах стоматологічних клінік, або просто в мережі інтернет за запитом «шишка на десні, фото шишок ясен». Виглядають такі фото, звичайно не привабливо, але знати “ворога в обличчя” потрібно обов’язково.

Як лікувати шишку на десні

Перед тим, як лікувати шишку на десні, необхідно з’ясувати причину її появи. Якщо причиною послужили стоматологічні захворювання, в першу чергу терапія повинна бути спрямована на їх усунення. Нерідко потрібне видалення хворого зуба — хірургічне лікування (висікання шишки). При виражених симптомів загальної інтоксикації доречно симптоматичне лікування.

Якщо у дитини ущільнення з’явилося після прорізування молочних, або постійних зубів, лікувати шишку на десні часто не потрібно.

Записатися на прийом
Шишка на яснах