Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Що таке зубний наліт і як його прибрати

Всі мріють про здорову, красиву, білосніжну усмішку. У сучасних умовах дуже легко стежити за чистотою своїх зубів — високофункціональні зубні щітки, флоси (вони ж зубні нитки), кишенькові іригатори, жувальні гумки, ополіскувачі. Все це допомагає ефективно видаляти зубний наліт. Головне-мати бажання. Детальніше про те, що таке зубний наліт і як прибрати зубний наліт і запобігти його освіта — далі.

Про те, що таке зубний наліт, кожен знає не з чуток. Зубний наліт (фото нижче) — це специфічні нашарування на поверхні зубів, що складаються з слини, бактерій і продуктів їх життєдіяльності, частинок їжі, тканинного детриту.

Зубні відкладення можуть мати різний колір. Це залежить від індивідуальних особливостей організму, але може і бути індикатором різних захворювань. Наприклад, сірий наліт характерний для гіперплазії емалі, коричневий може бути результатом порушеного обміну речовин (особливо заліза), чорний нерідко спостерігається при дисбактеріозі, захворюваннях жовчовивідних шляхів. Найбільш поширеним є жовтий або білий наліт. Як виглядає зубний наліт (фото додаються) різного забарвлення продемонструємо нижче.

Зубний наліт, фото

Зубні відкладення бувають наступних кольорів:

  • білий зубний наліт (див. фото 1);
  • зубний наліт жовтого кольору (див. фото 2);
  • наліт коричневого кольору на зубах (див. фото 3);
  • чорний колір зубного нальоту (див. фото5).
  • сірий зубний наліт можна побачити на 6 фото;

Індикатор зубного нальоту

Основною причиною зубного нальоту є неправильна, недостатньо ретельне чищення зубів. Але як зняти зубний наліт, якщо після чищення зубів він практично непомітний? У цьому допоможе індикатор зубного нальоту.

Індикатор зубного нальоту являє собою спеціальний засіб (у вигляді ополіскувачів, розчинів, таблеток), яке методом фарбування в різний колір виявляє наліт на зубах і тим самим допомагає прибрати зубний наліт з непомітних і важкодоступних місць.

Він досить простий у використанні. Спочатку чистять зуби звичайним способом, а потім використовують індикатор, який показує, чи залишився ще наліт і де його ще треба прибрати. Після цього знову чистять зуби. Якщо чистити їх правильно і ретельно, фарба повністю змиється.

Такий засіб дуже корисно для дорослих і особливо для дітей, так як підказує їм, як чистити зубний наліт правильно і яким областях зуба слід приділяти більше уваги.

Видалення зубного нальоту: як чистити (видалити) зубний наліт

Зубний наліт локалізується у важкодоступні для зубної щітки місцях — ясенні кишені, пришеечные області, фісури, поглиблення, міжзубні проміжки, каріозні порожнини. Він захищений спеціальною мукоидной плівкою, тому ні слина, ні тим більше вода не здатні його прибрати. У нормі видалення зубного нальоту (хоч і не довготривале) відбувається разом з прийомом їжі.

Але зазвичай навіть після того, як видалити зубний наліт, він знову починає формуватися протягом кількох годин. Якщо такий наліт зберігається більше 3 діб, у ній починаються процеси кальцифікації, а це загрожує зубним каменем, фото якого ви можете побачити в нашій статті «Що таке зубний камінь»

Як видалити зубний наліт легко і ефективно? Для цього існує безліч засобів гігієни ротової порожнини. Найпопулярнішими серед таких є електричні зубні щітки, зубні нитки, іригатори, індикатори зубного нальоту, жувальні гумки, ополіскувачі з антисептичну та протимікробну дію, фторовмісні зубні пасти. Регулярне, а головне комплексне їх використання забезпечить ефективне видалення зубного нальоту.

Також існує безліч інструкцій з чищення зубів, які детально розповідають, як чистити зубний наліт ефективно прибираючи зубні відкладення.

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top