Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Що таке зубний камінь

Недостатня гігієна ротової порожнини, неправильне харчування, шкідливі звички (особливо куріння), несвоєчасне лікування вже існуючої стоматологічної патології - все це основні причини зубного каменю. Напевно, кожен чув, що таке зубний камінь (твердий зубний наліт), але чим небезпечна ця патологія при несвоєчасному видаленні і як від неї позбутися, знають не всі.

 

 

Что такое зубной камень? Это кальцифицированное зубное образование (зубная бляшка), которое уже не удалишь обычной зубной щеткой. Зубной камень содержит органические и неорганические компоненты. Неорганические преобладают, составляя приблизительно 70% и больше. Они представлены преимущественно солями кальция — фосфатами и карбонатами. Органическая часть включает микроорганизмы, лейкоциты, белково-полисахаридные комплексы. Слизь также формирует зубной камень.

Чем опасен зубной камень и к чему он может привести при несвоевременном лечении — далее.

Чим небезпечний зубний камінь

У разі твердого зубного нальоту в першу чергу всіх хвилює порушення естетичного вигляду зубів. Але мало хто знає, чим небезпечний зубний камінь.

Отже, зубний камінь загрожує такими наслідками, як розвиток захворювань ясен запального характеру (гінгівіт, пародонтит), карієсу, галитоза, а в подальшому - навіть втратою зубів.

Але чи так необхідна зубний камінь? Причини цієї патології криються переважно в порушенні правил гігієни ротової порожнини, але є й інші.

Зубной камень: причины образования зубного камня

Однією єдиною причини зубного каменю не існує - його формуванню сприяє безліч факторів.

Основні причини утворення зубного каменю наступні:

Нехтування правилами гігієни порожнини рота - як показує практика, більша частина населення чистить зуби неправильно. Але якщо ще про зубній щітці знають всі, то про флоси (зубних нитках), спеціальних засобах для споліскування для рота, фторсодержащих і лікувальних зубних пастах чули не всі. Відсутність ретельної гігієни рота небезпечно освітою на зубної поверхні м'якого нальоту, який є результатом життєдіяльності бактерій. Такий наліт формується протягом 24 годин, а в наступні два-чотири дні він уже кальцифікуючий і переходить з м'якого в твердий, утворюючи основу для зубного каменю, позбутися від якого вже не так просто.
Гіперсалівація - в слині містяться різні неорганічні сполуки (фосфати, карбонати), а також специфічні білки (салівопротеін і фосфопротеин), які сприяють відкладенню фосфорокальціевих з'єднань.
Підвищена в'язкість і рН слини - істотні причини зубного каменю. Це спостерігається при деяких захворюваннях шлунково-кишкового тракту, погрішності в дієті, обмінних захворюваннях.
Шорстка поверхня зубів, неправильний прикус, пережовування їжі переважно якоюсь однією стороною щелепи.
Переважання в раціоні м'якої, багатої на вуглеводи їжі.
Порушення сольового обміну.
Наявність стоматологічної патології.

Знаючи причини утворення зубного каменю, можна вже шукати методи його лікування. Як позбутися від зубного каменю і що робити для запобігання його розвитку - далі.

Как избавиться от зубного камня, удаление зубного камня

Зубной камень, удаление которого провели несвоевременно, опасен развитием более тяжелых заболеваний.

Различают два вида твердого зубного налета — наддесневой и поддесневой. Они отличаются местом локализации (первый образуется на оголенной поверхности зуба, а второй — преимущественно в десневых карманах) и цветом (первый желтый, или с легким коричневым оттенком, второй — коричневый, или черный). Более тяжелым считается поддесневой зубной камень. Удаление такого является достаточно сложной процедурой.

Удаление зубного камня при помощи зубной щетки или флосса невозможно. Тогда как избавиться от зубного камня?

Можно избавиться от зубного камня несколькими методами:

  1. Инструментальное механическое удаление.
  2. Химическое.
  3. Удаление ультразвуковым скалером.
  4. Лазерное удаление зубного камня.
  5. Специальная процедура AirFlow.

Итак, чтобы предотвратить опасный зубной камень, причины которого кроются в первую очередь в несоблюдении правил гигиены рта, достаточно качественно следить за чистотой зубов и ограничить пищу, богатую на углеводы. В противном случае, избавление от такого отложения нужно будет проводить более серьезными методами.

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top