Санація порожнини рота (зубів): види, форми, методи санації в домашніх умовах
Що таке санація порожнини рота

Що таке санація порожнини рота

Як не дивно, але що таке санація порожнини рота, які бувають види, форми і методи санації і як правильно її проводити, знають далеко не всі. За статистикою більше, ніж 90% людей по всьому світу чистять зуби неправильно. І це тільки чищення зубів, не кажучи вже про значущих інших заходах.

Що таке санація порожнини рота? Це сукупність лікувальних дій, профілактичних маніпуляцій, які спрямовані на оздоровлення ротової порожнини та профілактику захворювань зубів і ясен.

У неї включається: лікування карієсу, кореневих каналів, виправлення зубів, які не піддаються лікуванню, реставрація зубів, гігієнічна чистка.

Що таке санація порожнини рота і чи можлива вона в домашніх умовах, які види (форми) і методи санації існують, значення її для здоров’я людини — про все це далі.

Санація порожнини рота (зубів) — це…

У чому полягає санація зубів стає ясно з назви. Латинське слово «sanatio» в перекладі означає лікування, оздоровлення. Отже, як вже було сказано вище, санація порожнини рота — це комплекс маніпуляцій, спрямованих на лікування стоматологічних захворювань і чистку порожнини рота з метою запобігання розвитку нових патологій.

Красиві, здорові зуби від природи — це велика рідкість. І навіть у цьому випадку за ними потрібен постійний догляд, як мінімальний, в домашніх умовах, так і повний, у стоматолога. Тому санація зубів має велике значення і є необхідною. Лікарі рекомендують проводити її хоча б раз на півроку.

Санація порожнини рота включає різні методи і види робіт, і часто вимагає залучення не тільки одного стоматолога, але і інших фахівців — ортодонта, хірурга, ортопеда, пародонтолога. Все залежить від того, з якою патологією звернувся пацієнт.

Санація порожнини рота — це наступні процедури:

  • усунення карієсу;
  • лікування запальних і дистрофічних захворювань ясен і слизової оболонки рота;
  • усунення зубів, вилікувати які вже неможливо;
  • ортопедичне лікування — протезування, якщо воно необхідно;
  • корекція неправильного прикусу, вирівнювання зубних рядів;
  • естетична реставрація зубів;
  • професійне чищення порожнини рота і зубів — зняття нальоту і каменю.

Залежно від кожного окремого випадку, санація порожнини рота може зажадати не одного, а декілька походів до стоматолога. Багатьох цікавить можлива санація зубів в домашніх умовах — про це трохи далі, а спочатку розберемося, які види санації існують.

Форми (види) та методи санації порожнини рота

Які існують форми і методи санації рота? Існують такі головні види санації порожнини рота, як індивідуальна, і періодична планова санація.

Індивідуальна форма санації має на увазі під собою самостійне звернення людини в клініку. Планова (разова) форма обов’язково проводиться раз на рік всім дітям, які відвідують дитячий садок і школу, а також працює шару населення для допуску на роботу. Періодичний вид санації охоплює людей, які перебувають під диспансерним наглядом.

Всі види санації порожнини рота можуть проводитися двома методами — централізованим і децентралізованим. Перший передбачає проведення санації у лікувальному закладі, а децентралізований метод — санація здійснюється у лікарських кабінетах на базі школи, або підприємства.

Форми і методи санації рота підбираються залежно від випадку.

Санація порожнини рота в домашніх умовах

санація порожнини рота в домашніх умовах

Багатьох цікавить питання: «чи Здійснюється санація порожнини рота в домашніх умовах?» Дана процедура передбачає не тільки профілактику захворювань зубів, але і лікування вже наявних. Тому повна санація порожнини рота в домашніх умовах неможлива.

Профілактика стоматологічних патологій в домашніх умовах має велике значення і повинна включати ретельну гігієну ротової порожнини, відмова від шкідливих звичок, правильне харчування з обмеженням солодкого, переважанням твердої їжі.

Що значить санація порожнини рота для здоров’я людини

Багато хто з нас навіть не замислюються, що означає санація порожнини рота і яку величезну роль вона відіграє для здоров’я людини. Санація допомагає позбутися стоматологічної патології і уникнути її в майбутньому. Вона запобігає розвитку інфекції в ротовій порожнині і розповсюдження її по всьому організму, швидку втрату зубів.
А що значить санація порожнини рота для вагітної жінки і здоров’я її майбутньої дитини не варто навіть говорити!

Записатися на прийом
Що таке санація порожнини рота