Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Що таке пародонтит та як його лікувати

За статистичними даними, пародонтит різного ступеня тяжкості діагностується у 80% населення! Однак, що таке пародонтит та як його лікувати, знають лише одиниці. Ігнорування симптомів даного захворювання веде до тяжких наслідків, головне з яких — адентія (повна відсутність зубів).

Отже, пародонтит — що це таке? Це запальне захворювання тканин, що оточують зуб і фіксують його в зубної альвеолі. Воно характеризується швидким перебігом і при відсутності лікування веде до руйнування щелепної кістки.

Головні симптоми пародонтиту: набряк і кровоточивість ясен, неприємний запах з рота, освіта пародонтальних кишень, підвищена рухливість зубів. Успішність лікування залежить від стадії, на якій було діагностовано захворювання.

Далі детальніше розповімо, що таке пародонтит та як його лікувати, чим і як лікують захворювання в домашніх умовах.

Як лікують пародонтит в сучасній стоматології

Питання, як лікують пародонтит, є на сьогодні дуже актуальним. Сучасна стоматологія пропонує пацієнту безліч методів лікування даного захворювання — як хірургічних, так і консервативних.

Отже, як лікують пародонтит? Залежно від стадії та тяжкості захворювання, можуть використовуватися такі методи:

 1. Медикаментозне лікування (протизапальні, антибактеріальні, гормональні препарати, антисептичні засоби) — доцільно на початковій стадії захворювання, а також в якості додаткового методу терапії при більш важких формах пародонтиту.
 2. Лазерне лікування.
 3. Ультразвукове лікування.
 4. Фотодинамічна терапія.
 5. Хірургічне лікування — кюретаж пародонтальних кишень, гінгівектомія, гінгівопластика, спрямована кісткова регенерація та ін. Показанням до даного методу лікування є більш важкий пародонтит.

Як лікувати пародонтит визначає лікар після стоматологічного огляду і повного обстеження пацієнта.

Чим потрібно лікувати пародонтит

Перш ніж лікувати пародонтит, слід обов'язково проконсультуватися з лікарем, так як самолікування може тільки погіршити запальний процес. Найбільш часто в лікуванні пародонтиту застосовуються такі препарати:

 1. Антисептичні засоби (хлоргексидин, мірамістин, триклозан та ін.).
 2. Антибактеріальні препарати (лінкоміцин, левоміцетин, тетрациклін, еритроміцин та ін.).
 3. Протизапальні засоби (бутадіонова, аспіринова мазь).
 4. Ферментні препарати (трипсин, хімотрипсин).
 5. Гормональні препарати (гідрокортизонова, преднізолонова мазі).
 6. Комбіновані препарати.

Болят десны как и чем лечить

Більшість пацієнтів цікавить питання, як лікувати пародонтит в домашніх умовах. Підбирати самостійно препарати не рекомендується. Перед тим, як лікувати пародонтит вдома, необхідно обов'язково проконсультуватися зі своїм стоматологом. Зазвичай лікування в домашніх умовах передує лікування в умовах стоматологічної клініки — професійна чистка зубів, кюретаж пародонтальних кишень.

Одним з ключових етапів лікування вдома є правильна, регулярна та ретельна чистка зубів. Поряд з цим, повинні проводитися полоскання антисептичними розчинами, масаж ясен, компреси. Як лікувати пародонтит в домашніх умовах народними засобами, можна дізнатися з відгуків пацієнтів.

Ось кілька засобів чим лікувати пародонтит в домашніх умовах:

 1. Настої та відвари з лікарських трав.
 2. Продукти бджільництва.
 3. Рослинні олії.

Однак, перш ніж самостійно лікувати захворювання та користуватися рецептами народної медицини, відвідайте фахівця, який проведе огляд та надасть необхідні рекомендації чим лікувати пародонтит в домашніх умовах та чи можливо його лікувати таким способом з урахуванням особливостей Вашого організму!

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top