Що таке операція гінгівектомія: показання, протипоказання, ціни, відгуки
Що таке операція гінгівектомія

Що таке операція гінгівектомія

Що таке гінгівектомія? Це стоматологічна операція, в ході якої видаляється частина тканин ясен. Операція необхідна за декількома причинами: запальний процес, косметична мета. Під час процедури змінюється форма тканини ясен, усуваються зазори між яснами та зубом, які можуть стати причиною пародонтиту.

У лікувальних цілях операція гінгівектомія проводиться в тому випадку, коли медикаментозна терапія виявилася неефективною. У цьому випадку важливо не допустити прогресування хвороби, яка загрожує втратою зубів.

У косметичних цілях операція гінгівектомія проводиться якщо пацієнту не подобається як надлишки тканин ясен впливають на посмішку та зовнішність.

Найчастіше виконують гінгівектомію за такими методиками:

 1. Проста гінгівектомія — роблять серію хвилеподібних розрізів ясен, видаляють пошкоджені тканини, обробляють рану антисептиком.
 2. Щадна (часткова) — при такій операції ясенна стінка видаляється частково.
 3. Радикальна — найбільш складний метод, що вимагає віртуозності хірурга-стоматолога для збереження естетичних якостей зубного ряду пацієнта. Вперше методика була застосована в 1990 році, після чого постійно вдосконалювалася стоматологами світу.

Що стосується результативності лікування, то за відгуками пацієнтів, якість вище ціни. При цьому виконуються більш безпечні та менш травматичні операції лазером. Далі поговоримо про показання та протипоказання, ціни та відгуки пацієнтів про оперативне втручання, навіщо потрібна гінгівектомія при гінгівіті та в чому особливості лазерного лікування.

Гінгівектомія: показання та протипоказання

Як і будь-яка операція, має гінгівектомія показання та протипоказання. Тому важливо проконсультуватися з фахівцем, який вкаже на переваги цього виду лікування, показання, протипоказання та можливі ризики.

Гінгівектомія, показання:

 1. Гіперплазія краю ясен: фіброматоз, гінгівіт.
 2. Подовження зубної коронки.
 3. Ендодонтична терапія.

Зараз гінгівектомія може бути застосована не тільки для лікування, але й в косметичних цілях. Пацієнти просять провести операцію, щоб під час посмішки оголились верхні ясна — красивою вважається «ясенна посмішка».

Під час консультації лікаря може виявитися, що має гінгівектомія протипоказання та ризики, які значно перевищують користь від операції. В такому випадку стоматолог шукає інші шляхи вирішення проблеми.

Гінгівектомія, протипоказання:

 1. Глибина кісткових кишень перевищує 5 міліметрів.
 2. Періодонтит в занедбаному стані.
 3. Індивідуальна форма ясен також може бути протипоказанням.
 4. Знижений імунітет.
 5. Хвороби крові: анемія, гемофілія або знижена здатність згущуватися, лейкоз.
 6. Хвороби сполучної тканини.
 7. Хвороби серцево-судинної системи.
 8. Інфекційні захворювання.

Операція гінгівектомія при гінгівіті

Гінгівектомія при гінгівіті може проводитися двома способами:

 1. Із застосуванням скальпеля.
 2. Із застосуванням лазера.

Перед операцією лікар проводить терапію антибіотиками. Після цього проводиться професійна чистка кишень та коренів.

Гінгівектомія при гінгівіті проводиться в кілька етапів.

 1. Чищення зубів: видалення каменів та часточок їжі.
 2. Місцева анестезія.
 3. Операція. Вона може тривати до двох годин, все залежить від ступеня гінгівіту. Під час операції лікар видаляє пошкоджені тканини, назавжди позбавляє від ясенних кишень, виключаючи рецидиви гінгівіту.
 4. Обробка рани антисептичними засобами, накладення пов’язки.
 5. Консультація хірурга про догляд за зубами та гігієну ротової порожнини.

Гінгівектомія: лікування лазером

Крім хірургічного лікування гінгівектомії також є лікування лазером. Це більш сучасний метод, який має ряд переваг перед традиційною операцією із застосуванням скальпеля:

 1. Ювелірна точність висічення тканин.
 2. Підвищення ефективності гігієнічних процедур.
 3. Швидке загоєння ран.

При гінгівектомії лікування лазером в багатьох ситуаціях краще, оскільки запобігає ускладненню:

 1. оголення коренів зубів;
 2. запальні процеси.

Гінгівектомія: ціна, відгуки пацієнтів

Що стосується того, яка у гінгівектомії ціна, то вона залежить від складності та обсягу робіт. Проте, на операцію «гінгівектомія» ціна економічно обумовлена. Пацієнти про операцію «гінгівектомія» відгуки дають переважно позитивні. Це пов’язано з тим, що використовуються передові методи, нова техніка. Що стосується лазерної гінгівектомії, відгуки пацієнтів і лікарів однозначні: вигідніше, бо при кілька більш високій ціні вона окупається коротким реабілітаційним періодом.

Записатися на прийом
Що таке операція гінгівектомія