Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Що таке іригатор для порожнини рота

Сьогодні існує безліч приладів для утримання в чистоті ротової порожнини, одним з них є іригатор порожнини рота. Але якщо усі знають, що таке зубна щітка, то про те, що таке іригатор для порожнини рота чув далеко не кожен.

Іригатор для порожнини рота — це персональний пристрій для підтримки гігієни ротової порожнини, принцип дії якого полягає в подачі під напором струменя води.

Остання здатна ретельно очищати міжзубні проміжки, які є важкодоступними для зубної щітки. Портативний іригатор для порожнини рота являє собою допоміжний засіб гігієни і застосовується переважно після чищення зубів щіткою. Іригатор порожнини рота містить: гідронасос, ємність для води, знімні насадки і ручки.

У цій статті детальніше розберемо, що таке іригатор для порожнини рота, розповімо, як ним користуватись і чи існують протипоказання до його застосування, а також ознайомимося з відгуками.

Персональний іригатор порожнини рота — зручний і портативний

Існує два види персональних іригаторів — стаціонарний іригатор порожнини рота, портативний. Портативний більш зручний у використанні. Він володіє безліччю переваг, відмінно підходить для догляду за протезами, коронками, зубними апаратами. Портативні іригатори можна знайти у фірми Waterpik і Panasonic. Отже, основні якості, якими володіє подібний іригатор:

 • іригатор порожнини рота портативний апарат легко можна брати з собою в подорожі, поїздки;
 • ефективний — дозволяє вимити з малодоступних місць залишки їжі і наліт;
 • економний — прилад працює на акумуляторі, якого вистачає на тиждень і навіть більше;
 • компактний.

Однак вдома краще все ж використовувати стаціонарний персональний іригатор порожнини рота. Він більш функціональний і потужний. Як користуватися таким приладом, як персональний іригатор порожнини рота і які можуть бути протипоказання до його використання, розповімо далі.

Як користуватися іригатором для порожнини рота

Після того, як Ви придбали іригатор для порожнини рота, «як користуватися ним» — головне питання. Виходячи з відгуків, в цьому немає нічого складного. З персональним іригатором цілком можна розібратися навіть без інструкції. Тим більше, що купуючи іригатор для порожнини рота, як користуватися ним Вам повинен розповісти продавець-консультант.

Існує декілька простих правил, як користуватися іригатором для порожнини рота:

 1. Заливаємо в резервуар рідина — кип'ячену, або відфільтровану воду, добре проціджений відвар трав, ополіскувач для рота — все залежить від того, що порекомендував вам лікар.
 2. Розміщуємо насадку приладу до поверхні зубів і ясен під кутом 60-90°.
 3. Найкраще нагнутися над раковиною, щоб вода могла вільно стікати з ротової порожнини.
 4. Включаємо прилад.

Процедура повинна займати 5-15 хвилин. Детальніше про те, як користуватися іригатором для порожнини рота, яку рідину краще застосовувати і які є протипоказання Вам розповість Ваш стоматолог.

Іригатор для порожнини рота, протипоказання до застосування

Всім можна використовувати іригатор для порожнини рота? Протипоказання, як такі, відсутні. Персональним іригатором можна користуватися як дорослим, так і дітям з будь-яким станом здоров'я. Однак існують умови при яких користування персональним іригатором слід обговорити зі своїм лікарем.

Отже, коли слід з обережністю використовувати іригатор для порожнини рота? Відносні протипоказання і включають наступні пункти:

 • запальні захворювання порожнини рота (гінгівіт, пародонтит) у гострій фазі — є протипоказанням переважно при наявності кровоточивості;
 • недавно проведені хірургічні операції в порожнині рота;
 • поточне стоматологічне лікування;
 • кровотеча після використання апарату, яке зберігається тривалий час;
 • захворювання ССС, наявність штучного клапана серця;
 • дитячий вік не є протипоказанням, проте діти повинні користуватися персональним приладом виключно під контролем батьків.

Іригатор для порожнини рота, відгуки пацієнтів

Наскільки корисний і ефективний іригатор для порожнини рота? Відгуки та пацієнтів і фахівців запевняють, що іригатор зручний і ефективний засіб, який дозволяє підтримувати чистоту ротової порожнини на гранично високому рівні, а головне — практично не має протипоказань. Відгуки про портативний і стаціонарний іригатор дещо відрізняються, але найчастіше вони тільки позитивні.

Стаціонарний іригатор порожнини рота, відгуки
У відгуках про стаціонарний персональний іригатор можна знайти безліч плюсів. Такий прилад більш функціональний і потужний, ніж портативний, характеризується великим терміном служби, високо ефективний. У стаціонарному іригаторі часто можна змінювати режими подачі рідини — це може бути моноструя, пульсуючий струмінь, мікропузирьковий, або розпорошений струмінь. Також можна змінювати силу подачі струменя рідини.

Портативний іригатор порожнини рота, відгуки
Головною перевагою портативного іригатора, виходячи з відгуків, є його мобільність і компактність. Прилад легко можна взяти з собою в тривалу подорож, подорож, або ж користуватися ним у разі, коли немає можливості почистити зуби щіткою. Портативний іригатор працює на акумуляторі, який здатний працювати до тижня часу. Єдине, що не влаштовує пацієнтів, враховуючи відгуки, це набагато менша потужність, в порівнянні зі стаціонарним іригатором.

Допоможуть вибрати кращий іригатор для порожнини рота відгуки пацієнтів, а також Ваш стоматолог.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top