Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Що таке хронічний катаральний гінгівіт

Хронічний катаральний гінгівіт — це запалення ясен. Періоди загострення змінюються ремісіями. Захворювання викликають патогенні мікроорганізми, які розвиваються в порожнині рота, а також наліт і зубні камені. Тому, крім лікування, важлива правильна і постійна гігієна, а також своєчасна діагностика та призначення адекватної терапії. Це допоможе уникнути загострень хвороби та виникнення хронічного генералізованого пародонтиту. У клініці «Періоцентр» у всіх пацієнтів є можливість пройти обстеження, отримати потрібну стоматологічну допомогу.

Хронічний катаральний гінгівіт: як розпізнати симптоми

З огляду на серйозність хронічного катарального гінгівіту, симптоми захворювання потрібно знати й не нехтувати ознаками хвороби. Треба якомога швидше відвідати лікаря, якщо є такі симптоми:

 1. Почервоніння та рихлість ясен, поява набряку, потовщень, що нагадують валик.
 2. Кровоточивість навіть при мінімальному впливі.
 3. Пацієнт може відчувати біль та печіння в місцях ураження.

Якщо хворобу сильно запустити, вона може відбитися на загальному стані організму. Під час огляду лікар спостерігає при хронічному катаральному гінгівіті симптоми:

 1. Міжзубні сосочки стають куполоподібними.
 2. Злущування епітелію, ерозії ясен.
 3. Зубний наліт і відкладення каменів.

При цьому зуби нерухомі та стійкі, оскільки не утворюються ясенні кишені.

Діагностика хронічного катарального гінгівіту

Діагностика хронічного катарального гінгівіту надзвичайно важлива для лікування хвороби та попередження більш серйозних наслідків. Крім того, потрібно відрізнити захворювання від пародонтиту, що має подібні симптоми.

Діагностика хронічного катарального гінгівіту передбачає:

 1. Опитування пацієнта.
 2. Огляд ротової порожнини, а також ясен.
 3. Визначення особливостей зубного нальоту — при катаральному гінгівіті він демінералізований.
 4. Проба Шиллера-Писарєва.
 5. Визначення ступеня рухливості зубів.
 6. Рентген альвеолярних відростків щелеп (при виникненні сумніву).

Чим відрізняються катаральний гінгівіт гострий і хронічний

Катаральний гінгівіт гострий та хронічний мають суттєві відмінності. Їх важливо враховувати при виборі стратегії лікування захворювання. Катаральний гінгівіт гострий відрізняється від хронічної форми швидким початком запального процесу, яскраво вираженими ознаками. При цьому він легко лікується. Але якщо знехтувати недугою, він набуває хронічної форми. Симптоми зникають, але період ремісії може різко змінитися загостренням.

Від перших проявів хвороби до гострого процесу проходить день-два. За цей час мікроорганізми виділяють велику кількість токсинів, які й провокують хворобу. Що стосується часу, за яке, за відсутності терапії, переходить катаральний гінгівіт гострий і хронічний — це 3 тижні.

Хронічний катаральний гінгівіт, необхідне лікування

Що являє при хронічному катаральному гінгівіті лікування? Перш за все, це професійне очищення зубів від нальоту та каменів. Це необхідно для усунення основної причини розмноження патогенної мікрофлори. Коли діагностується катаральний гінгівіт хронічний, лікування повинно поєднуватися з правильним доглядом за зубами та яснами. Тому стоматолог обов'язково дає відповідні рекомендації.

Якщо в ротовій порожнині є інші джерела запалення: пломби, коронки, протези та брекети низької якості — проводиться їх заміна. Також обов'язково лікується карієс та інші захворювання.

У клініці «Періоцентр» при діагнозі «хронічний катаральний гінгівіт» лікування проводиться із застосуванням новітньої техніки та якісних медикаментів.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top