Набрякли ясна — чим полоскати, що робити якщо опухли ясна, як лікувати та чим
Що робити, якщо набрякли ясна?

Що робити, якщо набрякли ясна?

Досить часто до стоматологів звертаються пацієнти, у яких набрякли ясна. Багатьом з них на перший погляд важко оцінити, чому це сталося, що робити якщо ясна набрякли, як і чим їх лікувати.

Перше, що спадає на думку в такому випадку, це полоскання. Це один з найбільш поширених народних способів, і часом він справляє певний ефект.

Але в дійсності, якщо набрякли ясна, правильно підібрати необхідне лікування можна тільки в тому випадку, коли зрозуміла причина подібних запальних процесів.

Тому перше, що потрібно робити в такому випадку — проконсультуватися зі стоматологом. Тільки лікар може визначити що робити, якщо набрякли ясна, та підібрати необхідне лікування правильно.

Чому набрякають ясна?

Якщо набряклі ясна, то це, в першу чергу, говорить про те, що є якісь внутрішні проблеми, пов’язані з зубами або безпосередньо з яснами. Поява пухлини в такому випадку є зовнішнім проявом, яке вимагає більш глибокого вивчення та визначення справжнього джерела порушень. Що ж робити в такому випадку та як визначити причину?

Причин, чому набрякли ясна, може бути кілька:

  • Перший фактор, який сильно впливає на виникнення практично будь-якого захворювання органів ротової порожнини — неправильна гігієна. Халатність в догляді за зубами та яснами, на жаль, стає причиною багатьох порушень і недуг.
  • Недостатня кількість вітаміну С в організмі ще одна причина, по якій можливо ваші ясна набрякли. Бо внутрішній стан впливає на зовнішні прояви, нестача мікроелементів і вітамінів досить вагомий аспект в утворенні різного роду запалень та пухлин.
  • Набряклість може бути симптомом появи нового зуба. Таке часто зустрічається у дітей, коли ріжуться молочні зуби, або відбувається їх зміна на корінні. Або ж у дорослих при прорізуванні зубів мудрості.
  • Недотримання стерильності вашим стоматологом також може спричинити появу даної проблеми.
  • Ознака і прояв таких захворювань ясен як гінгівіт, пародонтит, пульпіт, карієс і періодонтит.

Виходячи з цього, на питання «що робити, якщо набрякли ясна?» Отримуємо просту відповідь «боротися з причиною появи припухлості!» Таким чином, ви не тільки позбудетеся від пухлини, а й дізнавшись, чому вона виникла, уникнете її повторної появи, зберігши своє здоров’я.

Як і чим лікувати набряклі ясна?

Перед тим як відповісти на питання «як лікувати набряклі ясна?», треба дізнатися, чому набрякли ясна, правильно підібрати методи та способи лікування — необхідно обов’язково звернутися за консультацією до стоматолога. Тільки фахівець зможе порадити, чим лікувати набряклі ясна, щоб дана терапія повністю підійшла саме вам і дала позитивний результат.

Коли набрякли ясна, лікування може бути різним у залежності від причин. Іноді, в особливо складних випадках, потрібен цілий комплекс заходів для відновлення здоров’я ясен.

Які методи найчастіше застосовуються?

  • Найбільш поширений метод — це ополіскування. Воно допомагає знизити запалення. При використанні антисептичних розчинів воно також направлено на боротьбу з можливими інфекціями.
  • Також можна локально провести антисептичні дії, не полоскати рот повністю, а використовуючи речовини конкретно в місці розташування пухлини.
  • Часто проводиться висічення капюшона, таким чином, зупиняючи запальний процес.

Але не завжди, коли набряклі ясна, лікування та призначення лікаря можна отримати відразу. У такі моменти потрібно вдатися до інших способів мінімізації проблеми. У цьому можуть допомогти відвари та настоянки для полоскання, приготовані в домашніх умовах.

Набряклі ясна: чим полоскати ясна?

Если прием стоматолога откладывается, проблему не нужно пускать на самотек. Что можно сделать в таком случае? Обычные полоскания могут значительно облегчить ситуация и уменьшить воспаления.

Чем полоскать, если опухла десна? В этом вопросе есть два варианта ответа:

  • Аптечные препараты для полоскания (Фитодент, Камидент, Камистад, Холисал, Дентинокс).
  • Настойки и отвары на травах (шалфей, дубовая кора, столетник, эвкалипт, зверобой).

Если у вас опухла десна, выбирая чем полоскать, убедитесь, что у вас нет аллергии на какой-либо из составляющих, внимательно придерживайтесь способа применения и не пытайтесь использовать раствор в слишком больших количествах, так как это тоже может привести к негативным последствиям. Самое главное — не откладывайте поход к стоматологу и не пытайтесь самостоятельно определить причину, почему образовалась опухоль, и избавиться от нее.

Записатися на прийом
Що робити, якщо набрякли ясна?