Болять ясна: чим лікувати та що робити. Лікування і причини болю
Що робити якщо болять ясна

Що робити якщо болять ясна

Здоров’я зубів та ясен неймовірно важливе для кожної людини. Поява захворювань та проблем в цій галузі не може залишитися непоміченим та приносить масу незручностей.

Коли болять ясна — що робити з болем не відразу приходить на думку, хочеться скоріше позбутися від цього відчуття прийнявши знеболювальні ліки, а коли біль вщух, то забуваємо звернутися за допомогою до фахівця, що згодом може призвести до серйозних захворювань.

Тому відповідь на питання, що робити, якщо болять ясна, повинна бути однозначною та негайною — звернутися за допомогою до стоматолога. І вже лікар зможе пояснити вам, чому з’явились больові відчуття, які їх реальні причини та що робити якщо болять ясна. А також підбере вам грамотне та ефективне лікування.

Далі в статті про причини чому болять ясна, що робити при перших симптомах та яке передбачено лікування.

Чому болять ясна: причини

Насправді причин, чому болять ясна, може бути дійсно дуже багато. І визначити реальну самостійно в домашніх умовах практично неможливо. Звичайно, якщо у вас болять ясна, причиною найімовірніше буде запальний процес. Однак, бувають й інші причини чому болять ясна, серед них:

  •  Ясна болять часто, як прояв гінгівіту. Зверніть увагу, чи немає у вас припухлості та кровотеч під час чищення зубів або прийому їжі.
  •  Біль також може бути одним із симптомів маргінального пародонтитуТакож може спостерігатися почервоніння та припухлість.
  •  Отримання різних механічних травм. У таких випадках, найчастіше, якщо болять ясна, причини криються в коронках або протезах, які найімовірніше були неправильно встановлені.
  •  Частим явищем є зростання зубів мудрості, що супроводжується больовими відчуттями.
  •  У багатьох випадках біль з’являється після того, як був видален зуб. Особливо це може бути застосовано до ситуацій, коли ускладнене розташування не дає лікарю акуратно провести видалення, через що порушується слизова оболонка.
  •  Порізи ясен в процесі обточування зуба також згодом можуть викликати біль та запалення.

Як ми бачимо, будь-які больові відчуття є наслідком та ознакою тих чи інших порушень в нормальному функціонуванні пародонту.

Так якщо болять ясна, що робити? Запитаєте ви. Спробувати злегка полегшити своє становище, заглушивши біль, та якнайшвидше потрапити на прийом до стоматолога.

Ясна болять? Лікар вам допоможе

Ви раптово виявили у себе сильні больові відчуття. І не знаєте, що робити, якщо болять ясна. Найголовніше — не панікувати та записатися на прийом до стоматолога. Тільки лікар здатний вам допомогти в даній ситуації. Звичайно ж, є способи, які допоможуть вам на якийсь час позбутися від болю. Однак, це не панацея, якою можна обійтися. Необхідно боротися з першопричиною чому ясна болять, а в цьому може допомогти тільки фахівець.

Болять ясна як та чим лікувати

Коли болять ясна, лікування підбирається лікарем індивідуально з урахуванням причини появи болю, індивідуальних особливостей, минулих захворювань та інших факторів, різних для кожного пацієнта. Однак, якщо дуже сильно болять ясна, що робити до огляду стоматолога, щоб зменшити больові відчуття? Слід випити болезаспокійливий засіб і мінімізувати можливе погіршення ситуації.

Якщо болять ясна, чим лікувати? Знеболювальний засіб — це єдине можливе лікування для вас до огляду у лікаря. Самолікування іншими препаратами може тільки погіршити ваше становище.

Також вам не слід робити наступне:

  • Перевіряти рівень болю, натискаючи на ясна.
  • Якщо є гнійники, ні в якому разі не розкривати їх.
  • Прикладати що-небудь до місця, яке болить, та взагалі не лізти руками в рот, щоб не занести інфекцію.

Це все, що ви можете зробити самостійно, якщо болять ясна, лікування ж ґрунтовне та комплексне підбирає тільки фахівець. Самолікування в даному випадку абсолютно виключається.

Записатися на прийом
Що робити якщо болять ясна