КИЇВ, ВУЛ. СРІБНОКІЛЬСЬКА 20 | ЛЬВІВ, ВУЛ. ГОРОДОЦЬКА 287
Консультація онлайн Запис на прийом
Що може означати висип на яснах?

Що може означати висип на яснах?

З’явитися висипання на яснах може з різних причин. Спровокувати явище здатна інфекція, хронічне захворювання і навіть неправильний догляд за ротовою порожниною. Зустрічатися висип на яснах може і у дорослих, і у дітей. У більшості випадків висипання супроводжуються болем, печінням або сверблячкою, іншими неприємними симптомами. Прийом їжі часто стає складним.

Навіть якщо висипання на яснах не доставляє незручностей, ігнорувати його появу не можна, так як воно може бути симптомом серйозної хвороби. Якщо у вас з’явився висип на яснах, відвідайте нашу стоматологічну клініку, щоб пройти обстеження і встановити причину появи неприємного симптому. Лікар проведе огляд і підбере правильне і ефективне лікування.

Причини появи дрібного білого висипання на яснах

Дрібне висипання білого кольору на яснах може сигналізувати про запальний процес. Усередині невеликих цяток часто накопичуються шкідливі бактерії, які провокують розвиток патологічних процесів. Якщо вчасно не почати лікування, білий висип на яснах може викликати ускладнення різного роду.

Біле висипання на яснах часто з’являється з наступних причин:

 • кандидоз
 • стоматит
 • вірусні або бактеріальні інфекції
 • недотримання правил гігієни та ін.

Іноді висипання вказують на появу жировиків. Їх категорично не можна відкривати. Навіть якщо прищики не збільшуються в розмірах і не турбують, варто звернутися до лікаря.

Дрібний висип на яснах може з’явитися через механічні пошкодження, наприклад, внаслідок використання зубної щітки з жорсткою щетиною або частого вживання твердої їжі та недотримання правил гігієни. Бактерії легко проникають в ранки, що провокує скупчення гною.

Дрібне висипання на яснах може бути симптомом передракового стану. У дітей висипання іноді з’являються при гормональних перебудовах організму і з часом проходять самі.

Червоне висипання на яснах

З’являється червона висипка на яснах з різних причин:

 1. Алергія. Викликати алергічну реакцію можуть продукти харчування, лікарські препарати та інші алергени.
 2. Скарлатина і кір. Інфекційні захворювання частіше зустрічаються у дітей, хоча страждають ними і дорослі. Згодом висипання з’являються не тільки в ротовій порожнині, а й по всьому тілу. Також підвищується температура тіла, спостерігається слабкість, збільшення лімфовузлів.
 3. Герпес. Дрібний червоний висип на яснах швидко перетворюється в везикули, наповнені рідиною. Потім прищики лопаються, а на їх місці з’являються болючі виразки.
 4. Гінгівіт. Висипання мають вигляд дрібних прищиків.

Рідше червоний висип на яснах з’являється при ангіні та інших вірусних захворюваннях верхніх дихальних шляхів. Зазвичай висипання спостерігаються і на інших частинах ротової порожнини.

Що робити, якщо з’явився висип у роті на яснах?


Якщо ви помітили висип у роті на яснах, відкладати візит до лікаря не варто, навіть за умови, що висипання не доставляють дискомфорту. Встановити причину висипу можна тільки після проведення клінічних досліджень. Залежно від того, якими ще симптомами супроводжується висип в ротовій порожнині на яснах може проводитися аналіз мазка на наявність бактеріальної або грибкової інфекції, вірусів, а також загальний аналіз крові та інші дослідження.

Всі необхідні діагностичні заходи ви можете пройти в нашій стоматологічній клініці. Після отримання аналізів лікар визначить, чому виникло висипання у роті на яснах і підбере комплексне лікування.

Якщо висип у роті на яснах супроводжується неприємними симптомами, полегшити стан до візиту до лікаря можна наступним чином:

 1. Полощіть ротову порожнину розчинами-антисептиками (фурациліном, хлоргексидин і ін.).
 2. Замість медикаментів можна використовувати відвари ромашки, кори дуба та інших лікарських трав, що володіють протизапальними властивостями.
 3. Зменшити набряк допомагають антигістамінні препарати.
 4. При високій температурі слід прийняти жарознижуючий засіб. Ліки також зменшить хворобливі відчуття.

Якщо з’явився висип у роті на яснах, не займайтеся самолікуванням. Зверніться по допомогу до лікарів Періоцентра, щоб отримати якісну терапію.

Записатися на прийом