Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Що таке ретракція ясен?

Ретракція ясен — це стоматологічна процедура, яка проводиться з метою забезпечення доступу до шийки зуба. Суть маніпуляції полягає в піднятті або опущенні ясенних тканин.

Ретракція ясен носить тимчасовий характер. У більшості випадків через певний проміжок часу тканини повертаються на місце самостійно або лікарем в залежності від обраної методики. Це не лікувальна, а допоміжна маніпуляція, яка дозволяє зробити терапевтичні або ортопедичні дії більш якісно.

Роль ретракции в стоматології

Ретракція в стоматології використовується давно. Розвиток цієї медичної галузі дозволяє відмовлятися від хворобливих методів на користь менш травматичних способів проведення маніпуляції.

Ретракція в стоматології застосовується при терапевтичному, ортопедичному і хірургічному лікуванні. Процедура дозволяє виконати основний комплекс лікувальних заходів більш якісно. Наприклад, оголення шийки зуба при виготовленні зліпків для протезів та встановлення імплантів дозволяє більш точно підігнати штучні зубні конструкції. У майбутньому такий протез не викликатиме дискомфорту і зможе прослужити тривалий час.

Ретракція ясен проводиться в наступних випадках:

 • при протезуванні
 • при відбілюванні зубів
 • при лікуванні прішєєчних поразок зуба (карієсу, клиновидного дефекту і ін.)
 • при ясенній кровотечі
 • при ризику пошкодження ясен при проведенні лікувальних маніпуляцій

Ретракція при відбілюванні

Маніпуляція дозволяє попередити випадкове пошкодження м'яких тканин при основному лікуванні.

Методи ретракції ясен

У стоматології застосовуються різні способи ретракції ясенного краю. Між собою вони відрізняються механізмом проведення, рівнем травматичності і іншими особливостями.

Відомі такі методи ретракції ясен:

 1. Лазерна ретракціяХірургічний. Використовується рідко, тільки в разі розростання м'яких тканин ясен або інших показань до оперативного втручання. Край ясна обрізається скальпелем під місцевим наркозом. Цей метод не має на увазі повернення висоти м'яких тканин до колишнього рівня.
 2. Механічний. Якщо порівнювати інші методи ретракції ясен, цей спосіб користується популярністю серед стоматологів. Суть процедури полягає в відсунення м'яких тканин в результаті механічної дії. Для цих цілей використовуються спеціальні нитки, рідше кільця або інші пристосування. Проводиться маніпуляція обов'язково під місцевою анестезією.
 3. Лазерний. Ретракція ясен лазером використовується рідше, так як дороге устаткування є не в кожній клініці. Лазерний промінь застосовується для розсічення м'яких тканин. Так як лазер відразу «запаює» кровоносні судини, процедура не супроводжується втратою крові.
 4. Хімічний. Якщо використовується хімічна ретракція ясен, препарати у вигляді гелів або мазей наносяться на м'які тканини. В результаті їх дії м'які тканини скорочуються в розмірах на кілька хвилин. Цього зазвичай достатньо, щоб лікар зміг зробити зліпки або встановити протез. Якщо показана ретракція ясен, препарати ретельно підбираються лікарем в індивідуальному порядку. Справа в тому, що більшість медикаментів містять адреналін, який протипоказаний при гіпертонії, ішемічної хвороби та інших патологіях серця.
 5. Комбінований. Ретракція ясен комбінованим методом полягає в поєднанні хімічного і механічного способу. Іншими словами, використовуються нитки або інші пристосування, які просякнуті препаратами, що сприяють скороченню м'яких тканин, знеболювання або з кровоспинну ефектом.

Засоби для механічної і хімічної ретракції ясен випускаються у великому асортименті, тому стоматологи легко підбирають відповідні варіанти в залежності від наявності хронічних патологій або інших особливостей пацієнта.

У Періоцентрі процедура проводиться з використанням сучасних і безпечним методик.

Записатися на прийом до стоматолога ви можете по телефону або на сайті.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top