Дірка в яснах — причини, симптоми, лікування дірочки на яснах
Що може означати дірка в яснах?

Що може означати дірка в яснах?

Якщо помічена дірка в яснах, похід до стоматолога відкладати не можна. Справа в тому, що подібне явище вказує на розвиток гнійного запалення, яке може нести небезпеку для всього організму.

Якщо вчасно не провести лікування, гній може потрапити в лімфатичну систему, поширитися по всьому організму і викликати серйозні ускладнення з боку серця, нирок та інших внутрішніх органів.

Як утворюється дірка в яснах?

Дірочка на яснах або свищ нерідко вказує на наявність гною всередині м’яких тканин. Поява гнійного ексудату може бути викликано різними хвороботворними бактеріями:

 • стафілококами
 • стрептококами
 • синьогнійної палички та ін.

Коли всередині накопичується певна кількість гною, він починає шукати вихід назовні. В результаті відбувається перфорація м’яких тканин і утворюється дірка в яснах. Її розміри можуть бути зовсім незначними або досить великими в залежності від поширеності запального процесу і особливостей організму. Якщо говорити простими словами, то дірочка в яснах — це прохід, через який гній виходить назовні.

Симптоми дірочки на яснах

Появі свища зазвичай передують такі симптоми:

 • сильний ниючий або пульсуючий біль (часто посилюється ввечері або вночі)
 • підвищення температури тіла
 • набряклість м’яких тканин (нерідко поширюється на щоку)
 • свербіж в області поразки
 • слабкість, апатія, загальне нездужання

Після того, як на яснах з’явилася маленька дірочка, біль та інші симптоми стають менш вираженими. З отвору зазвичай сочиться гній або гній з домішкою крові. Іноді обидві патології супроводжуються ще одним симптомом — рухливістю хворого зуба.

Причини появи дірочки на яснах

Маленька дірочка на яснах може бути викликана наступними стоматологічними захворюваннями:

 • Глибокий карієс. Якщо карієс вразив навіть коріння зуба, ризик розвитку гнійного запалення у його заснування збільшується в рази. Через отвори в зубі через ураження карієсом шкідливі бактерії легко проникають до м’яких тканин.
Глибокий карієс
 • Пульпіт. Практично завжди утворюється дірка в яснах при запаленні кореня зуба. Утворений ексудат може вийти назовні тільки через свищ.
 • Періодонтит. Запалення м’яких тканин, що оточують зуб, при відсутності належного лікування може стати причиною того, що з’явиться в яснах дірка.

У ротовій порожнині практично завжди присутні хвороботворні бактерії, але в нормі їх активність пригнічується імунною системою. При зниженні захисних сил організму збільшується ризик появи гнійного запалення і утворення свища. Через це дірочка в яснах може з’явитися на тлі тонзиліту, гаймориту і інших захворювань. Тому будь-які супутні інфекції теж необхідно лікувати своєчасно.

Іноді свищ утворюється через лікарську помилку. Наприклад, при лікуванні були погано очищені канали кореня зуба, що призвело до гнійного запалення. Дірка в яснах у дитини може з’явитися через травму слизової. Пошкодження м’яких тканин може стати сприятливим місцем для розмноження шкідливих бактерій, що здатне призвести до утворення гнійного ексудату.

Як лікувати дірку в яснах?

Якщо в яснах з’явилася дірочка, слід негайно звернутися до лікаря. Через прорив гною назовні симптоми слабшають, тому часто люди відкладають візит до стоматолога. Але це серйозна помилка, тому що рану необхідно очистити від гною, особливо, якщо утворилася дірка в яснах у дитини. Займатися самолікуванням при такому захворюванні категорично не можна.

Доктор встановить дренаж для видалення гною і сукровиці з ураженого запаленням місця. Обов’язково проведе антисептичну обробку і призначить медикаментозне лікування. Залежно від того, наскільки велика біла дірка в яснах, особливостей протікання патології і наявних симптомів стоматолог може прописати такі препарати:

Антисептики для ротової порожнини
 • антисептики для місцевого застосування з метою дезінфекції ротової порожнини
 • антибіотики для придушення активності патогенних мікроорганізмів
 • антигістамінні засоби — використовуються при сильній набряклості
 • нестероїдні протизапальні препарати для зменшення больових відчуттів і інших неприємних симптомів
 • дентальні мазі для загоєння рани

Якщо є навіть маленька дірочка в яснах, попутно проводиться лікування, спрямоване на усунення причини. Методика підбирається в залежності від патології. Іноді потрібно повне видалення зуба.

Якщо є біла дірка в яснах, можуть застосовуватися відвари лікарських трав для полоскань. Народна медицина може використовуватися в якості допоміжних методів і тільки після консультації з лікарем.

Якщо виявлена ​​в яснах дірка, зверніться за допомогою до кваліфікованих лікарів в Періоцентр. Наші фахівці очистять рану від гною і підберуть ефективне лікування.

Записатися на прийом
Що може означати дірка в яснах?