Патологічна рухливість зубів: ступеня, лікування рухливості зубів
Рухливість зубів, лікування рухливості зубів

Рухливість зубів, лікування рухливості зубів

У дорослої людини рухомість зубів може виникати з різних причин, але це в жодному разі не дуже приємно і більшість тих, у кого виявляється така аномалія, хочуть її усунути. Досить часто причиною того, що зуби починають хитатися, можна вважати пародонтоз.

Якщо це так, то лікування рухливості зубів потрібно проводити обов’язково.

Але перш ніж починати лікування рухливості зубів, потрібно точно розуміти, чим воно викликане і яка ступінь захворювання. Це дозволить обрати оптимальну тактику боротьби з проблемою і домогтися гарних результатів.

Фізіологічна і патологічна рухливість зубів

Існує фізіологічна і патологічна рухливість зубів. Виникнення фізіологічної форми рухливості пов’язано з необхідністю рівномірно розподілити навантаження на зубний апарат. А ось патологічна рухливість зубів являє собою аномальне явище і вимагає обов’язкового усунення.

Ступені рухливості зубів: 1, 2, 3, 4 ступеня

Стоматологи виділяють різні ступені рухливості зубів:

  1. Рухливість 1 ступеня проявляється ворушінням зубів в якомусь одному напрямку й амплітудою руху при цьому менше ніж на 1 міліметр.
  2. Рухливість зубів 2 ступеня — це рух зубів в сторони і вперед-назад з амплітудою більше ніж 1 мм
  3. Рухливість зубів 3 ступеня являє собою ворушіння ще і у вертикальному напрямку.
  4. Рухливість 4 ступеня — зуб може не просто хитається, але і обертаться.

Різні ступені рухливості зубів у поєднанні з кровоточивістю і припухлістю ясен вказують на активність і занедбаність патологічного процесу. Так якщо у вас спостерігається рухливість зубів 2 ступеня, потрібно обов’язково звернутися до лікаря і усунути аномалію. Якщо ж вам діагностували рухливість зубів 3 ступеня — лікування повинно бути строковим. Інакше ви ризикуєте втратити хитаються і залучення в патологічний процес інші зуби.

Пародонтоз і рухливість зубів

Багато хто вважає, що приводити до хитання зубів може пародонтоз. Рухливість зубів, однак, при цьому захворюванні може наступати тільки на крайніх стадіях. Найчастіше причиною патологічної хиткості зубів можна вважати пародонтит!

І пародонтит і пародонтоз характеризуються тим, що уражається пародонт, але захворювання, що характеризується розвитком запального процесу — це пародонтит, а ураження тканин пародонту без запалення — пародонтоз. Рухливість зубів при пародонтозі виникають із-за того, що пошкоджуються зв’язки, які закріплюють зуб в лунці.

Кровоточивість і рухливість зубів

Одним з ознак пародонтиту є кровоточивість. Рухливість зубів при наявності крові з ясен — це подвійний сигнал, що у вас пародонтит. А ось пародонтоз дуже рідко супроводжується кровоточивістю ясен.

Якщо не займатися лікуванням пародонтиту, то протягом 2 років можлива втрата зубів. Тому, якщо ви виявили кровоточивість, рухливість зубів, припухлість ясен і відчуття дискомфорту в них, треба відразу ж звернутися до пародонтолога і займатися усуненням проблеми.

Усунення рухливості зубів

Усунення рухливості зубів може включати різні підходи в лікуванні. Якщо причина в наявності пародонтиту, то обов’язково проводяться заходи з лікування цієї хвороби. Робляться масаж ясен, шинування зубів, застосовуються ін’єкції, усуває кровоточивість і знімають запалення, і багато іншого.

У дуже складних ситуаціях, коли усунення рухливості зубів неможливо, може бути рекомендована базальна імплантація або знімне протезування.

У центрі стоматології «PerioCenter» ви зустрінете висококваліфікованих фахівців, які підберуть найбільш ефективне лікування для вашої недуги і допоможуть усунути хитання зубного ряду.

Записатися на прийом
Рухливість зубів, лікування рухливості зубів