Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Роль озонотерапії в стоматології

Якщо говорити про такий терапевтичний метод лікування різних запальних захворювань ротової порожнини як озонотерапія, то стоматологія зіткнулася з ним ще в далекі 90-ті роки. З тих пір тактика ведення пацієнтів з патологією стоматологічного профілю стрімко набрала популярність серед лікарів завдяки високій ефективності, простоті застосування і мінімальних витратах часу. Вона має на увазі використання нестабільного ізотопу кисню О3 для знищення хвороботворних мікроорганізмів.

 

Озонотерапія в стоматології проводиться без травматизації тканин, тобто будь-які уколи і розрізи виключені. Завдяки спеціальним апаратам, стоматологи мають можливість провести стерилізацію зуба на глибину до двох міліметрів, причому робота над одним зубом займає не більше хвилини.

Суть методу озонотерапії

У наш час все більшої популярності набирає такий спосіб лікування і профілактики захворювань ротової порожнини, як озонотерапія. У стоматології суть методу полягає в застосуванні спеціального апарату, який випускає потік озону в область ураження зубів або інших анатомо-фізіологічних структур порожнини рота. Ця речовина абсолютно безпечна для організму людини.

Основна властивість озонової суміші — це швидкий розпад молекули на атоми кисню. Даний ефект обумовлений тим, що за хімічною структурою озон є нестабільним ізотопом кисню О3, який проявляє сильну окислювальну активність.

Отже, суть методу озонотерапії в стоматології зводитися до згубного впливу молекул кисню по відношенню до різноманітних бактеріальних, вірусних, грибкових агентів, які колонізують ротову порожнину і провокують розвиток запальних процесів.

Що лікують озоном в стоматології: показання до застосування

Застосування озону в стоматології охоплює широкий спектр різних патологічних станів, в число яких входить:

 • каріозна поразка зубів
 • підвищена чутливість структур зубного ряду
 • обмежені або розлиті вогнища запалення в області ясен
 • герпетична інфекція
 • запалення слизової оболонки рота
 • ураження тканин, які оточують зуби і відповідають за їх фіксацію в альвеолі, запального генезу
 • порушення анатомо-фізіологічного з'єднання зв'язкового апарату зубів з кістковими структурами, яке веде до поступового руйнування тканин пародонту

Лікування озоном в стоматології може використовуватися в терапевтичних цілях, а також в якості профілактичних заходів по відношенню до виникнення запальних вогнищ. Застосування озону в стоматології можливе і для обробки кореневих каналів перед процедурою пломбування. Незважаючи на широке використання такого методу, проводити його слід тільки після консультації висококваліфікованого фахівця.

Лікування зубів озоном

Озонотерапія зубів знайшла своє застосування в стоматологічних кабінетах завдяки сильним знезаражувальним властивостям.

Науково доведені позитивні ефекти, що виникають під час взаємодії молекул озону і ураженого запальним або каріозним процесом зуба, полягають в наступному:

 • атравматичність такої процедури, як озонотерапія зубів, зводить до нуля ризик отримати травму
 • для лікування невеликої анатомо-фізіологічної ділянки на тілі пацієнта, а точніше — в порожнині рота, часто досить від 40 до 60 секунд впливу озонового апарату
 • лікування озоном зубів — абсолютно безболісна процедура, що не доставляє пацієнтові навіть мінімального дискомфорту

Лікування зубів озоном може бути призначено стоматологом, при цьому лікар сам вибирає шляхи введення речовини. Однією з форм даної хімічної сполуки, яка може застосовуватися в ході терапевтичних заходів, є озонована вода. Попередньо вона проходить процес фільтрації в спеціальному стоматологічному апараті.

Коли мова заходить про другий варіант, який також має на увазі лікування зубів озоном, мається на увазі вплив потоку речовини на осередок запалення.

Застосування озону в пародонтології

Така речовина, як озон, має сильний фармакологічний ефект по пригніченню росту і розмноження патогенних мікроорганізмів, їх знищення в порожнині рота людини. Метод знайшов своє застосування в різних сферах медицини. Наприклад, найбільш популярним і часто використовуваним вважають озон в пародонтології.

Сучасні клініки і приватні стоматологічні кабінети відзначають позитивний ефект від призначення методики при флегмонозних процесах в області обличчя, нижньої і верхньої щелепи.

Крім цього, лікування пародонтозу озоном призначається при дезінфекції медичного інструментарію, перед протезуванням та імплантацією.

Озон для ясен корисний не тільки знезаражувальною дією. Якщо вам призначили такий метод, потрібно пам'ятати про його протизапальну і знеболюючий ефект, а також здатності покращувати кровообіг.

Завдяки такому терапевтичному методу в стоматології, як озон для ясен, значно зменшилася кількість операційних втручань в зв'язку з запальними та деструктивними змінами тканин пародонта. Крім місцевого впливу на ясна, цемент, періодонт і альвеолярні відростки, лікування пародонтозу озоном забезпечує стабілізуючий і зміцнювальний вплив на імунний захист.

Десны болят? Врач вам поможет

Вы внезапно обнаружили у себя сильные болевые ощущения. И не знаете, что делать, если болит десна. Самое главное — не паниковать и записаться на прием к стоматологу. Только врач способен вам помочь в данной ситуации. Конечно же, есть способы, которые помогут вам на какое-то время избавиться от боли. Однако, это не панацея, которой можно обойтись. Необходимо бороться с первопричиной почему десны болят, а в этом может помочь только специалист.

Як проходить озонотерапія в Києві у Періоцентре?

Лікування озоном в Києві - процедура, яку фахівці «Періоцентру» не перший рік успішно проводять на практиці, завдяки чому заслужили гарну репутацію з боку своїх пацієнтів.

Нам довіряють здоров'я ротової порожнини тисячі людей, адже наша клініка гарантує:

 • індивідуальний підхід до кожного пацієнта
 • озонотерапія в Києві проводиться за доступними цінами
 • сучасне обладнання для проведення лікувальних і діагностичних процедур, наприклад, ми використовуємо апарат для озонотерапії зубів нового покоління, у якого відмінні технічні характеристики
 • швидке проведення озонотерапії в Києві - час процедури залежить від обсягу патологічного вогнища
 • проведення лікувальних маніпуляцій, в ході яких застосовується апарат для озонотерапії зубів, висококваліфікованими стоматологами з великим практичним досвідом і значним багажем теоретичних знань

Відвідайте нашу клініку вже сьогодні - довірте здоров'я ваших зубів першокласним фахівцям!

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top