Що робити якщо утворилася ранка на яснах і чим лікувати рану
Ранка на яснах: від чого буває та чим небезпечна

Ранка на яснах: від чого буває та чим небезпечна

У повсякденному житті нерідкими бувають випадки механічного пошкодження тканин пародонту, в результаті чого виникає ранка на яснах. Як правило, вона самостійно заживає. Однак, іноді незначні поранення ясен, що виникли після травматизації їжею, засобами особистої гігієни або сторонніми предметами, може призвести до несприятливих наслідків. Маються на увазі випадки, коли рана на яснах може стати причиною розвитку запалення. До того ж те, що рана на яснах довго не загоюється може бути одним із симптомів стоматологічного захворювання. У таких випадках не обійтися без консультації стоматолога.

Симптомом яких захворювань може бути ранка на яснах

Саме незначне ушкодження ротової порожнини може стати причиною того, що утворюється рана ясен. Однак при нормальному рівні імунного захисту організму і дотриманні правил особистої гігієни вона не повинна викликати занепокоєння, бо швидко заживає. Несприятливим є відсутність її загоєння протягом тривалого періоду.

Стоматолог може запідозрити, якщо виявлена така ранка на яснах, що це один із проявів запального захворювання.

При цьому диференціація буде проводитися між такими патологіями:

 1. стоматит
 2. гінгівіт
 3. пародонтоз

Рана ясен, як і інші симптоми перерахованих вище хвороб, підлягає лікуванню згідно з призначеннями кваліфікованого фахівця та під його контролем.

Фактори, що провокують ранки на яснах

Причинами утворення рани на яснах можуть стати наступні фактори:

 • пошкодження шматочками твердої їжі
 • травматизація зубочисткою, зубною щіткою
 • пошкодження руками — наприклад, у маленьких дітей
 • алергічна реакція на будь-які харчові продукти, медикаменти
 • нераціональне харчування, недолік в організмі необхідних вітамінів, мінералів та інших корисних речовин теж можуть призвести до того, що утворюються ранки на яснах
 • травматизація ясен встановленими брекетами, протезами

Якщо в ранки на яснах потрапляють патогенні мікроорганізми, вони можуть спровокувати розвиток запального процесу.

Що робити та до кого звертатися якщо з’явилася на яснах ранка

Якщо пацієнта починає турбувати біль, кровоточивість в ясенній області, та він розуміє, що причиною даних проявів є механічне пошкодження, перед ним постає важливе питання: що робити, якщо на яснах ранка? Відповідь на це питання проста — в разі появи будь-яких симптомів з боку ротової порожнини необхідно записатися на консультацію до стоматолога. Не рекомендується займатися лікуванням в домашніх умовах.

Якщо до стоматолога пацієнт може піти тільки через декілька днів, можна вдатися до рецептів народної медицини для зменшення симптоматики.

Якщо з’явилася рана ясен, можна полоскати ротову порожнину наступними фіторозчинами:

 • настоянка ромашки
 • календула
 • прополіс
 • сік каланхое
 • настоянка з кори дуба

Точно сказати, що робити, якщо на яснах ранка, здатний тільки кваліфікований фахівець після огляду пацієнта. Що стосується народних методів терапії, то їх слід використовувати тільки під контролем лікаря та як додаток до основних способів лікування.

Ранка на яснах: чим лікувати

Якщо у вас утворилася ранка на яснах, чим лікувати це пошкодження повинен вирішувати лікар-стоматолог.

На прийомі він виконує огляд ротової порожнини, збирає скарги та анамнестичні дані пацієнта. При необхідності фахівець призначає додаткові діагностичні процедури з метою точної постановки діагнозу.

За результатами комплексного обстеження стоматолог може судити про причини ушкодження, конкретному захворюванні, внаслідок якого виникла ранка на яснах. Чим лікувати виявлену патологію залежить від її характеру.

У список лікарських призначень можуть входити наступні групи препаратів:

 • протизапальні медикаменти
 • антисептичні препарати
 • знеболюючі засоби
 • полівітамінні комплекси

Вищезазначені медикаменти можуть призначатися для перорального застосування, місцевого лікування у вигляді мазей, гелів, у вигляді розчинів для полоскання порожнини рота.

Якщо була виявлена ранка на яснах, чим лікувати її може сказати тільки стоматолог. Основна терапія повинна підкріплюватися дотриманням загальних стоматологічних рекомендацій.

До них відносяться:

 • регулярна гігієна порожнини рота
 • використання відповідної зубної щітки та пасти
 • полоскання рота водою після кожного прийому їжі
 • застосування зубної нитки та ополіскувачів

Не варто надмірно турбуватися через ранки на яснах, однак і відкладати візит до стоматолога теж не можна. Досвідчений фахівець допоможе вам впоратися з цією проблемою та зберегти здоров’я пародонту.

Дотримуйтесь лікарських рекомендацій — та збережіть здоров’я ваших зубів.

Записатися на прийом
Ранка на яснах: від чого буває та чим небезпечна