КИЇВ, ВУЛ. СРІБНОКІЛЬСЬКА 20 | ЛЬВІВ, ВУЛ. ГОРОДОЦЬКА 287
Консультація онлайн Запис на прийом
Рак десни

Рак десни

Рак десни — це злоякісне онкологічне захворювання, яке зустрічається не так вже часто, проте в більшості випадків має несприятливий прогноз. На жаль, на початкових стадіях рак десни діагностується дуже рідко через мізерність симптомів, тому варто бути особливо пильним при виникненні найменших змін у ротовій порожнині.

У даній статті ми розповімо, якими ознаками проявляється це захворювання, що характерно для початкової стадії і як вона виглядає на фото, який можливий прогноз для пацієнтів.

Рак десни: симптоми і ознаки

Рак ясен зустрічається переважно у людей старшого віку (40 років і більше). Також підвищений ризик розвитку цього захворювання спостерігається у людей, які мають, або мали стоматологічну патологію в анамнезі. Як же розпізнати рак ясен? Симптоми на початковій стадії захворювання можуть бути відсутні або бути слабо вираженими, з-за чого пацієнти часто не звертають на них уваги.

У більшості випадків спостерігається кровоточивість ясен — перша ознака, що допомагає запідозрити рак, але який часто помилково пов’язують із запаленням ясен, або іншими стоматологічними захворюваннями. Гіперчутливість, навіть незначна болючість — також одні з перших ознак, за якими можна запідозрити рак десни. Ознаки захворювання можна розділити на місцеві та загальні.

Рак десни, симптоми місцевого характеру
Сама ракова пухлина (фото далі) стає помітною не відразу — на початкових стадіях вона може мати вигляд непримітного ущільнення, але по мірі прогресування захворювання швидко починає зростати. Її зростання супроводжують інші ознаки, які дозволяють спрогнозувати рак, а саме:

  • Кровоточивість — починається на певній ділянці, може провокуватися навіть при мінімальному контакті. Спочатку кровоточивість виникає рідко, а по мірі прогресування захворювання частішає і може призводити до розвитку анемії.
  • Набряк — виникає в місці локалізації майбутньої пухлини. По мірі прогресування захворювання поширюється на сусідні ділянки. Як виглядає такий набряк можна буде побачити на фото далі.
  • Біль — одна з головних ознак, виникає ще на початковій стадії і у міру поширення набряку стає більш інтенсивною. Пацієнти скаржаться на відчуття розпирання, пульсуючий, точковий біль, яка погано реагує на прийом анальгетиків. Спочатку больові відчуття локалізуються в місці утворення, а потім охоплюють всю половину щелепи, обмежуючи жувальні рухи і ускладнюючи мову. Дуже швидко прогнозується перехід болю і на все обличчя з боку ураження, віддає в скроню і вухо.
  • Наявність виразок — вони можуть бути як поодинокими, так і множинними, локалізуються безпосередньо на пухлини, або навколо неї. Характеризуються наявністю чітких меж і правильною формою — фото далі.
  • Зміна кольору слизової ясен — характерні ознаки раку. На яснах з’являються білясті дефекти, багряні плями.

Рак десни, ознаки загального характеру
Підвищена стомлюваність, зниження маси тіла, збільшення лімфовузлів, нерідко і субфебрильна температура тіла — головні симптоми, за якими можна запідозрити онкологічне захворювання, у тому числі і рак десни. Симптоми такого роду прогресують по мірі розвитку захворювання і на початкових стадіях можуть не звертати на себе увагу пацієнтів, тим більше, що візуально рак десни, фото і особистий огляд, не мають особливих відмінностей від здорових ясен.

Рак десни, фото початковій стадії

Не дивлячись на розвиток технологій, на сьогодні все ще складно діагностувати на ранніх етапах рак десни. Початкова стадія може протікати зовсім безсимптомно, або зі слабко вираженою симптоматикою, на яку пацієнти не завжди звертають увагу і навіть не підозрюють, що це може бути рак десни. Початкова стадія часто супроводжується кровоточивістю, незначною хворобливістю — такі симптоми зазвичай спостерігаються і при гінгівіті, пародонтиті, інших стоматологічних захворюваннях, тому відразу запідозрити рак важко.

Зміна кольору, наявність різних пігментацій, білястих фрагментів — характерні симптоми такого захворювання, як рак десни (фото далі). Нерідко спостерігаються також виразки.

Якщо Вам цікаво, як на початковій стадії виглядає рак десни — фото також можна знайти на сайтах стоматологічних клінік або в мережі Інтернет.

Чи лікується рак десни, прогноз захворювання

Чи виліковний рак десни? Прогноз залежить від характеру протікання захворювання, від розмірів пухлини і від того, на якій стадії пацієнт звернувся до лікаря. Доцільною при онкологічній патології є променева терапія, хіміотерапія та хірургічне втручання. На жаль, на ранніх стадіях дуже рідко діагностується рак десни. Прогноз для пацієнтів з початковою стадією (1-2) захворювання найбільш сприятливий — адекватна терапія допомагає приблизно в 80% випадків повністю вилікувати рак десни. Прогноз для пацієнтів з 3 стадією раку десни менш оптимістичний — лікування виявляється ефективним лише у 40% хворих. Найгірший прогноз у пацієнтів з останньою, 4 стадією раку — показник 5-річної виживання становить лише 15%.

Записатися на прийом