Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Что делать если болит десна

Що таке пародонтоз, і які ознаки говорять про його появу? Як повинна проходити профілактика пародонтозу, за допомогою яких засобів і методів можна ефективно запобігти виникненню даного захворювання? Чи можливо використовуючи фото, визначити наявність пародонтозу у себе?

Щоб відповісти на всі тривожні питання щодо пародонтозу, профілактики захворювання для збереження здоров'я ваших зубів, розглянемо все більш детально.

Основні ознаки пародонтозу

Перед тим, як почати проведення профілактичних або терапевтичних заходів, потрібно визначити, чи є у вас ризик виникнення захворювання. Як і будь-яка інша хвороба, пародонтоз має свої ознаки, більш того, їх легко визначити, відкривши фото захворювання. Вони можуть бути як внутрішніми, у вигляді різного роду відчуттів, так і зовнішніми, які ви можете просто побачити на фото і порівняти з вашими. Розберемо кожен з них.

Ознаки пародонтозу:

 • Освітлення та навіть блідість яснен.
 • Ретракція (зменшення обсягу) яснен. На перший погляд складається враження, що зуб став довшим, так як оголюється його шийка аж до кореня. Це відбувається тому, що ясна зменшуються і знижується їх рівень.
 • Також може виникати стертість зуба і ерозія емалі. Це відбувається через ураження зубної тканини.
 • Можлива поява такої ознаки, як мікробний наліт.
 • За відчуттями ви можете відчувати свербіж в яснах.

Наявність перерахованих вище симптомів може говорити про утворення такого захворювання як пародонтоз. Якщо ви помічаєте кілька зазначених ознак відразу, то найкращим рішенням буде консультація фахівця, який допоможе вам позбавитися від хвороби на ранніх етапах і не довести до важкої її форми. Якщо ж ви звернули увагу на появу одного з факторів в легкому прояві, можливо, ви зможете обмежитися профілактикою пародонтозу і запобігти появі захворювання заздалегідь.

Як запобігти захворюванню пародонтоз: гігієна порожнини рота і харчування

Перед тим як думати про те, як запобігти пародонтозу, насамперед слід зрозуміти, що поява тих чи інших хвороб грунтується на внутрішніх порушеннях роботи організму. Ефективна профілактика починається не з підбору засобів гігієни або порівнянь ваших зубів з фото в пошуках наявності тих чи інших ознак хвороби, а з підтримки загального стану здоров'я і посилення імунітету, що згодом допоможе запобігти появі безлічі хвороб.

Дуже часто організму не вистачає необхідних вітамінів і мінералів. Тому перш за все профілактика пародонтозу починається з харчування.

Які принципи в харчуванні слід впровадити щоб уникнути пародонтозу і для профілактики хвороби?

 1. Спочатку потрібно збалансувати ваш раціон для отримання всіх необхідних мікроелементів.
 2. Найчастіше, дане захворювання розвивається на тлі нестачі цинку, міді і заліза. Тому, перш за все, необхідно додати продукти, багаті даними мікроелементами. Такими є гречка і квасоля, морепродукти і відварна яловичина.
 3. Також проблема може бути в виснаженні запасів кальцію, магнію, калію або ж фосфору. Заповнити їх можна, вживаючи в їжу кисломолочні продукти.
 4. Важливо також обмежити вживання солодких газованих напоїв, а краще і зовсім від них відмовитися. Це ж відноситься і до алкоголю.

Важливим аспектом ефективної профілактики є дотримання правил гігієни. Даний фактор допомагає запобігти величезній кількості захворювань, пов'язаних з ротовою порожниною, зубами і яснами. Це стосується як домашніх засобів гігієни і таких широко відомих правил, як чищення зубів двічі на день, використання зубної нитки і ополіскувача для порожнини рота, так і професійної гігієни, що забезпечує комплекс процедур, що проводиться лікарем-стоматологом.

Як запобігти пародонтозу? Для профілактики утворення захворювання досить лише стежити за своїм харчуванням, дотримуватися правил гігієни, підібрати ефективні засоби для догляду та відвідувати стоматолога двічі на рік. Ці нехитрі дії допоможуть зберегти ваші зубки від пародонтозу і багатьох інших захворювань.

Ефективні засоби від пародонтозу

Кожна людина індивідуальна, і в лікуванні хвороб цей принцип відображається як не можна краще. Одному достатньо одного засобу, іншому, щоб запобігти пародонтозу, необхідний цілий комплекс процедур. На жаль, не існує унікальних ліків, здатних допомогти всім. Тому, при появі захворювання обов'язково слід звернутися до лікаря, адже тільки він зможе підібрати найбільш ефективний засіб від пародонтозу конкретно для вас.

Найчастіше лікування пародонтозу проходить комплексно. Воно об'єднує в собі:

 • Використання медикаментозних засобів від пародонтозу,
 • Проведення заходів профілактичного характеру,
 • У деяких випадках навіть операційне втручання.

Як ми бачимо самолікування в даній ситуації практично неможливе і мало застосоване.

Як виглядає пародонтоз на фото: на що звертати увагу?

Якщо ви помітили у себе певні ознаки появи даного захворювання, але не можете бути до кінця впевнені в цьому, погляньте на фото пародонтозу і спробуйте порівняти симптоми.

Пародонтоз на фото можна знайти в різних стадіях, що значно простіше і ефективніше допоможе вам виявити його у себе. Але, так як на початкових етапах симптоми у деяких захворювань досить схожі, навіть перегляд фото не буде настільки ефективним, як консультація фахівця, який зможе визначити істинний рід проблеми.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top