Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Професійне чищення зубів при вагітності: можна чи ні

Кожна людина мріє про красиву здорову посмішку. І гігієна грає в цьому далеко не останню роль. Тому професійне очищення від нальоту та зубного каменю в останні роки набирає все більшої популярності. Але оскільки дана процедура ще не є дійсно досить поширеною, у багатьох людей виникають різні питання щодо її проведення.

Один з найбільш обговорюваних пунктів — це професійна чистка зубів при вагітності, чи можна її проводити, які методи краще використовувати, і чи є ультразвук найбільш безпечним способом очищення.

В даній статті поговоримо про професійну чистку зубів під час вагітності, в чому особливості чищення зубів при вагітності, чи можна її робити та як проходить професійна чистка зубів при вагітності.

Особливості професійної чистки зубів для вагітних

 

Звичайно ж, при виборі тих чи інших процедур для свого тіла, організму та здоров'я в цілому вагітні жінки проявляють максимальну скрупульозність, відповідально підходячи до питання. В даний період від їх рішень залежить не тільки власне самопочуття, але й гармонійний розвиток дитини в утробі. Це ж стосується також і чищення зубів при вагітності, чи можна її здійснювати та чи буде вона безпечною.

При здорових зубах і відсутності будь-яких супутніх чинників, вагітні не входять до числа людей, яким протипоказане професійне очищення. Навпаки, професійна чистка зубів при вагітності є навіть корисною, бо допомагає запобігти появі серйозних захворювань ясен і зубів.

Причини, за якими чистка зубів при вагітності необхідна:

 •  Загальне ослаблення імунітету. Даний фактор є супутником практично кожної майбутньої мами, тому недостатня гігієна, утворення нальоту та розмноження бактерій можуть зіткнутися з недостатньо сильною імунною системою, та на цьому фоні можуть виникнути серйозні захворювання.
 •  Найчастіше м'які тканини ясен схильні до деградації, що може спричинити проникнення в них бактерій та появі запалення.
 •  Як ми бачимо, для професійного чищення зубів вагітність не є протипоказанням, а скоріше навіть навпаки — причиною для проведення. Проте, не дивлячись на явні плюси такої процедури, все ж існують винятки, коли з цією процедурою варто почекати.

Професійне чищення зубів для вагітних, протипоказання:

 •  Наявність цукрового діабету у майбутньої мами.
 •  Присутні ракові пухлини.
 •  У пацієнтки виявлено вірусні або інфекційні захворювання, грибкові зараження.
 •  Застосування кардіостимулятора або інших імплантатів, в тому числі зубних.
 •  Проблеми, пов'язані з дихальною системою.

Найголовніше для майбутніх мам — приймати всі рішення, пов'язані зі здоров'ям, тільки з дозволу та рекомендацій лікаря, і чищення зубів при вагітності не виняток.

Тільки професіонал з урахуванням всіх ваших індивідуальних особливостей та положення зможе підібрати для вас найбільш оптимальний варіант подібної процедури.

Проф чистка зубів при вагітності: які способи чистки краще використовувати

Після прийому у лікаря, ви остаточно переконалися в тому, що вам можна та потрібно провести проф чистку зубів при вагітності. Але який же вид даної процедури вам підійде найкраще?

Проф чистка зубів при вагітності, методи:

 1. Механічний вплив ручним або машинним способом.
  Подібний варіант не володіє популярністю та рідко застосовується. Таким методом проводиться тільки поверхневе видалення зубних відкладень.
 2. Чистка хімічними засобами.
  Подібний варіант найчастіше здійснюється, коли у пацієнта досить хиткі зуби, або ж присутні імплантати, коронки, або ж деякі зуби запломбовані. Але для вагітних використовується рідко, щоб уникнути негативного впливу речовин.
 3. Ультразвукова чистка зубів при вагітності.
  Серед усіх методів видалення зубних відкладень ультразвуковий спосіб є найбільш поширеним та ефективним. І підходить практично всім, в тому числі й майбутнім мамам.

Ультразвукова чистка зубів при вагітності: чи безпечно

Багато майбутніх мам бояться проведення різних маніпуляцій зі своїм здоров'ям, в тому числі їх лякає й чистка зубів ультразвуком при вагітності. Однак, правильно підібрана процедура відповідно до рекомендацій вашого лікаря принесе вам лише користь.

Чищення зубів ультразвуком при вагітності — це відмінний спосіб підтримки чистоти ротової порожнини в період, коли це максимально необхідно.

Гігієна грає найважливішу роль в запобіганні появи будь-яких захворювань. Це ж можна застосувати і до ультразвукового чищення зубів при вагітності, який допоможе зберегти красу та здоров'я вашої посмішки.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top