Біль після професійної чистки зубів, що робити, відгуки пацієнтів
Професійне чищення зубів: боляче чи ні?

Професійне чищення зубів: боляче чи ні?

Професійна чистка — це відмінний спосіб привести свої зубки в належний вигляд. Ця процедура допомагає людині в багатьох аспектах:

 • Доводить гігієну до належного рівня.
 • Виступає профілактичним засобом в запобіганні багатьох захворювань.
 • Надає естетичний вигляд посмішці.
 • Бореться з неприємним запахом з рота.

Тому все більше людей хочуть скористатися даною послугою. У цьому випадку постає багато питань: чи потрібна конкретно мені професійна чистка зубів, боляче чи ні проходить ця процедура, яких необхідно дотримуватися рекомендацій після, та багато інших.

Допоможуть відповісти на багато питань про чищення зубів відгуки попередніх клієнтів та консультація у лікаря. Але деякі найбільш популярні відповіді ми розглянемо в цій статті.

Професійне чищення зубів — це боляче?

Найбільш животрепетне питання, що цікавить тих, хто планує зробити професійну гігієну порожнини рота — боляче чи ні буде в процесі очищення? Для того, щоб дати найбільш повну відповідь та розглянути всі можливі варіанти, давайте розберемо ті дії, які має на увазі професійна чистка.

Етапи:

 • Перший крок — це огляд стоматолога. Це необхідний аспект, який допомагає визначити всі ваші індивідуальні особливості, виявити показання чи протипоказання, визначитися з методом очищення. Після цього лікар дасть попередню відповідь на питання, чи боляче проводити професійну гігієну порожнини рота у вашому конкретному випадку, з урахуванням результатів огляду.
 • Другий етап — видалення нальоту. Сам процес полягає в тому, що знімається верхній шар, що огортає зуб. І якщо емаль виявляється занадто чутливою, то в такому випадку професійна чистка зубів — це боляче. Однак, больові відчуття виражені не яскраво та часто терпимі, тому в більшості випадків пацієнти відмовляються від знеболювання.
 • Далі — нейлоновою щіточкою прибираються залишки бактеріального нальоту на зубах. Це проводиться для того, щоб корисні речовини, що містяться в слині, могли потрапляти на емаль. Що стосується цього процесу, то той факт, що проф чистка зубів — це боляче до нього абсолютно не відноситься. Цей момент є повністю безболісним.
 • Передостання дія — це покриття поверхні зубів спеціальним гелем для зміцнення. У ньому міститься фтор, та його дія спрямована на профілактику появи карієсу.
 • На заключному етапі після професійної чистки зубів лікар дає рекомендації щодо подальшого догляду, підбирає засоби гігієни та радить відповідний раціон харчування.

Професійна гігієна порожнини рота — чи боляче? Як ми бачимо, то для більшості людей процедура є абсолютно безболісною. У рідкісних випадках можуть виникати дискомфортні відчуття, однак, часто вони не викликають сильного больового синдрому. Тому проводити подібні маніпуляції можна не боячись, головне — проконсультуватися з лікарем та обговорити всі індивідуальні моменти.

Рекомендації після професійного чищення зубів

Основний етап пройшов, сама процедура завершилася, однак, на цьому все не закінчується. Після професійної чистки зубів також слід дотримуватися певних правил гігієни рота, які допоможуть вам продовжити та зберегти отриманий ефект.

Що потрібно робити?

 • В перший тиждень після чищення зубів вам знадобитися зубна паста, що підходить для підвищеної чутливості та щітка з м’яким ворсом.
 • Також корисним буде застосування іригатора або хоча б зубної нитки, щоб видалити залишки їжі.
 • Після професійного чищення зубів слід використовувати ополіскувач для рота, відгуки свідчать, що особливо добре підійде на основі трав.
 • Перші кілька днів варто відмовитися від їжі, в складі якої присутні барвники, а також виключити каву та цигарки.
 • Щоб не з’явився біль після професійного чищення зубів, приберіть з раціону продукти, що провокують підвищену чутливість, наприклад, ягоди, солодощі та лимонади.

Ось таких нескладних дій слід дотримуватися в перші дні після процедури, тоді ефект професійної гігієни збережеться та не зіпсується, а ви будете почувати себе комфортно та радіти результату.

Як та чим зняти біль після професійного чищення зубів

Біль після професійного чищення зубів може виникати у деяких пацієнтів. Це не часте явище, однак, все одно зустрічається. Чому так відбувається?

 • Зубна емаль занадто чутлива.
 • Має місце пошкодження від карієсу.
 • Послуга надана неякісно.

Рекомендації, зазначені вище, допомагають мінімізувати ризик появи больових відчуттів. Але якщо все ж ви відчуваєте дискомфорт, є кілька способів зняти біль після професійної чистки зубів. Наприклад:

 • Перше, що спадає на думку — це прийом болезаспокійливих препаратів.
 • Відмінним засобом також послужить ополіскувач для рота. Його можна приготувати самостійно із заспокійливих трав. Трав’яні відвари для полоскання дійсно хороший варіант, що допомагає полегшити стан. Їх можна приготувати з ромашки або шавлії.
 • Полоскання ротової порожнини розчином соди.
 • Також є спеціальні фармацевтичні мазі, що допомагають зменшити больовий синдром.

Однак, навіть якщо ці методи допоможуть полегшити стан та зменшити біль після чищення зубів, все одно при появі дискомфорту необхідно консультуватися з лікарем, щоб уникнути негативних наслідків.

Професійне чищення зубів: відгуки пацієнтів після процедури

Звичайно ж, щоб дізнатися про всі аспекти, з якими можна зіткнутися в процесі чищення зубів, відгуки дійсно хороше джерело інформації. Люди, які вже пройшли цей шлях, зможуть допомогти вам у більш точному рішенні, застережуть від невірного вибору клініки, порадять перевіреного фахівця, поділяться досвідом про хворобливості чищення зубів. Відгуки — це завжди цінний вид джерела інформації для прийняття рішень.

Які можуть бути наслідки, та наскільки ефективна професійна чистка зубів, відгуки також можуть дати певне уявлення. Приділіть цьому півгодини-годину свого часу, та задайте питання, якщо є така необхідність.

Записатися на прийом
Професійне чищення зубів: боляче чи ні?