Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Правильний догляд за яснами після видалення зубного каменю

Професійна гігієна ротової порожнини — процедура, яка допомагає позбутися від зубних відкладень, а також повернути вам білосніжну посмішку. Правильний догляд за яснами після такої маніпуляції дозволить зберегти отриманий результат на довгий час. Дати відповідні рекомендації щодо профілактики повторного утворення каменю лікар може відразу ж після проведення чистки.

 

Якісний догляд за яснами після видалення зубного каменю необхідний також для попередження запальних процесів пародонту.

Щодня дотримуючись гігієнічних норм, ви зможете якомога довше насолоджуватися білосніжною посмішкою. Особливо важливим є правильний догляд за яснами для пацієнтів, які носять ортодонтичні установки.

Види професійного очищення від зубного каменю

Виконувати таку процедуру слід регулярно навіть при повному здоров'ї зубів та ясен. Професійна очистка зубного каменю допомагає запобігти різні захворювання пародонту. Крім того, з її допомогою ви завжди будете мати привабливу усмішку.

Видалення каменів на зубах виконується такими методами:

 • механічна;
 • ультразвукова;
 • Air Flow.

Раніше застосовувався також хімічний спосіб, проте в даний момент його практично не використовують в стоматологічній практиці через високий ризик пошкодження зубної емалі.

Метод Air Flow та ультразвукова чистка в сучасній стоматології використовуються найчастіше, завдяки високій ефективності та низьким витратам часу на процедуру. Професійне очищення зубного каменю безболісне та доступне для кожного. Який метод використовувати лікар вирішує індивідуально в залежності від кількості скупчення нальоту та побажань клієнта.

Загальні рекомендації після професійного чищення зубів

Ефективність та тривалість збереження отриманого результату залежить від того, наскільки пацієнт дотримується необхідні рекомендації після чищення зубів.

Лише при грамотному догляді за ротовою порожниною вдається надовго захистити емаль від повторного потемніння.

Основні рекомендації після чищення зубів професійними методами:

 1. Перші 2-3 дні слід відмовитися від їжі, яка може забарвити зубну емаль, а також від гарячого, дуже холодного, кислого, гострого. У цей же період зуби слід чистити після кожного вживання їжі.
 2. Перші 48 годин не рекомендується курити, бо емаль залишається вразлива та швидко потемніє.
 3. При появі вираженого дискомфорту слід відразу ж звернутися до стоматолога.

Це прості правила, яких слід дотримуватися після виконання професійної гігієни ротової порожнини.

Догляд за яснами після механічного чищення зубного каменю

Дана методика має на увазі видалення відкладень в два етапи. Спочатку проводиться механічне усунення зубних відкладень, потім емаль полірують за допомогою системи Air Flow. Після чищення зубного каменю таким способом посмішка довго залишається чистою, а наліт відкладається не так інтенсивно. Щоб зберегти результат максимально довго, слід дотримуватися правил, перерахованих вище.

Догляд за яснами після видалення каменів ультразвуком

Така методика є однією з найбільш ефективних, бо УЗ-хвиля дробить наліт і при цьому не пошкоджує емаль.

Правильний догляд за яснами після видалення каменів ультразвуком передбачає:

 • використання щітки з м'якою щетиною протягом перших 7 діб;
 • чистка зубів пастою з вмістом фтору.

Іноді після видалення зубного каменю ультразвуком у пацієнтів спостерігаються неприємні відчуття. Для їх усунення стоматолог може призначити засоби місцевого впливу. Як правило, дискомфорт швидко зникає.

Догляд за яснами після чищення каменів сучасним методом Air Flow

Дана методика використовується в сучасній стоматології найчастіше, адже вона дозволяє не тільки позбавитися від твердого і м'якого нальоту, але й ефективно бореться з потемніння емалі та освітлює її на 1-2 тони, прибирає пігментацію, сліди кави, чаю. Як результат, ви знаходите бездоганну білосніжну посмішку.

І вона буде радувати впродовж 6-12 місяців за умови, що ви забезпечите правильний догляд за яснами після чищення каменів. У перші дні досить дотримуватися загальних рекомендацій, наведених вище.

Раціональний догляд за яснами після чищення методом Air Flow дозволить вам не тільки зберегти зуби білосніжними, але й попередити багато захворювань пародонту, а також уникнути розмноження патогенної мікрофлори.

Профілактика та догляд за яснами в домашніх умовах після видалення зубного каменю

Професійна гігієна ротової порожнини має на увазі систематичний правильний догляд за яснами вдома. Тільки так вдасться не зіпсувати отриманий ефект і віддалити повторну чистку.

Профілактика ясен після видалення зубного каменю передбачає дотримання таких рекомендацій:

 • використання щітки з щетиною середньої жорсткості з метою максимального видалення нальоту;
 • чистка зубів двічі на день;
 • використання зубної нитки для видалення залишків їжі з міжзубного простору;
 • застосування якісних ополіскувачів і зубних паст;
 • раціональний догляд за яснами в домашніх умовах має на увазі також полоскання ротової порожнини водою або спеціальним засобом після кожного прийому їжі;
 • вживання достатньої кількості фруктів овочів, присутність в раціоні твердої їжі для зміцнення зубів.

Такими простими діями забезпечується якісна профілактика хвороб ясен після видалення зубного каменю.

Крім того, домашній догляд за яснами має на увазі регулярне відвідування стоматолога. Як мінімум, двічі на рік слід виконувати профілактичні огляди та своєчасно лікувати захворювання пародонту, що виникають.

Тільки якісний догляд за яснами в домашніх умовах допоможе вам зберегти отриманий результат і уникнути швидкого потемніння емалі. Не забувайте виконувати професійну гігієну ротової порожнини регулярно. Це найбільш надійний і водночас доступний спосіб запобігти розвитку патологій зубів та ясен.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top