Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Поганий (неприємний) запаху з рота

Ви виявляєте поганий запах з рота, і відчуваєте себе не в своїй тарілці в суспільстві інших людей? Це дуже неприємно і хочеться як-небудь прибрати його. Але це явище не просто прикра неприємність. За ним часто ховаються патологічні стани, з якими потрібно боротися. Ви можете виявляти його зрідка або ж він може супроводжувати нас скрізь і постійно мучити.

Поганий запах з рота повідомляє про те, що у вас присутні проблеми стоматологічного характеру або внутрішні захворювання організму.

Це не завжди є точною причиною, але даний варіант буває найімовірніше, хоча він і не єдиний. В медичній науці неприємний запах з рота позначається як галітоз. Лікарі визначають фізіологічну і патологічну форми цієї аномалії.

Чому з'явився поганий запах з рота у вас або вашої дитини? Щоб відповісти на це злободенне питання і позбутися від проблеми, варто відвідати фахівця і отримати у нього консультацію або призначити лікування.

Причини неприємного (поганого) запаху з рота

Вже давно досліджено причини поганого запаху з рота. Приблизно 530 видів мікробів мешкають на яснах і зубах, і вони повинні перебувати в певних пропорціях. Якщо ж баланс порушується, деякі види розмножуються надмірно і провокують осідання нальоту на зубах і неприємні аромати.

Це найбільш очевидні причини неприємного запаху з рота. Метаболіти мікробів, потрапляючи в зубний наліт, провокують розпушення сполучного епітелію ясен. Таким чином, поступово створюється «кишеня» між емаллю зуба і яснами. Куди проникають бактерії, що провокує запалення ясен і поява гінгівіту або ж пародонтиту.

Серед факторів, які провокують відкладення нальоту:

 • над'ясенні і під'ясенні зубні відкладення;
 • западини і нерівності на зубах;
 • пришийковий карієс, а також карієс кореня;
 • занадто щільне розташування зубів;
 • дефекти пломб і коронок;
 • частини знімних протезів.

Все це теж в якійсь мірі причини поганого запаху з рота.

Некоректне функціонування системи шлунково-кишкового тракту і патології, пов'язані з її роботою — це теж причини неприємного запаху з рота. Так, шлунок здатний видавати неприємні аромати настільки сильно, що ви і навколишні почуєте їх.

Як позбутися від неприємного (поганого) запаху з рота?

Як позбутися від неприємного запаху з рота? По-перше, варто виявити причину його провокує. А потім постаратися її прибрати.

На ваше питання, як позбутися поганого запаху з рота, краще за все відповість пародонтолог. Він виявить зони, де має місце патологічний процес, визначить, як позбутися від неприємного запаху з рота у вашій ситуації і призначить лікування.

Залишати проблему на самоплив не правильно, тому що якщо у вас запалені ясна і ви не будете проводити їх лікування, то запалення перекинеться на тверді тканини, що призведе до появи пародонтиту. Лікування хвороби потрібно проводити вчасно, і лікар знає як. Позбутися поганого запаху з рота також допоможуть правильно і щодня виконуються процедури з очищення рота.

Чому неприємний запах з рота у дитини?

Чому неприємний запах з рота з'являється у дорослих? На це актуальне питання ми вже знаємо, що відповісти. Але чому ми можемо зафіксувати неприємний запах з рота у дитини? Це питання хвилює багатьох батьків.

Причини того, чому з'являється неприємний запах з рота у дитини приблизно ті ж, що і у дорослих. Крім стоматологічних проблем і хвороб травного тракту, галітоз у дитини можуть викликати хронічне протягом тонзилітів та грибкові ураження рота. Все це пояснює, чому неприємний запах з рота у дитини — це сигнал тривоги, який повідомляє про те, що дитину треба зводити на прийом лікаря і прибрати неприємну аномалію.

Як прибрати неприємний запах з рота, лікування

Коли люди приходять на прийом до лікаря з симптомами галитоза, то крім питання: «Чому?», обов'язково звучить ще одне головне питання: «Як прибрати неприємний запах з рота?» Наші фахівці готові розібратися з вашим конкретним випадком і знайти відповіді на всі ваші питання.

Боротися з проблемою допоможуть прості правила:

 • чистити потрібну кількість разів зуби;
 • прибирати наліт з язика;
 • відкоригувати меню;
 • відмовитися від куріння.

Все вище перелічене здатне зменшити або зовсім прибрати неприємний запах з рота. Лікування стоматологічних патологічних станів, тим не менш, відіграє в боротьбі з галітозом одну з головних ролей.

найнебезпечніші стоматологічні варіанти — коли пародонтит «виробляє» неприємний запах з рота. Лікування цієї патології варто проводити негайно. Інакше зубні коріння почне хитатися, більше того, вони здатні почати випадати і ви втратите цілісність зубного ряду.

Тепер ви в курсі, як прибрати неприємний запах з рота. І спільно з лікарем зможете перемогти цю неприємну річ.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top