Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Підвищена чутливість зубів

Підвищена чутливість зубів спостерігається у більшої частини дорослого населення. Вона також відома, як гіперчутливість, або гіперестезія.  Підвищена чутливість зубів характеризується гострою недовгою болем, яка з'являється у відповідь на подразник (холодне/гаряче, кисле/солодке, механічні фактори) і триває кілька секунд. Про причини гіперестезії, про те, як її лікувати, які засоби допоможуть знизити або прибрати зовсім гіперчутливість розповімо далі.

 

Причини чутливості зубів

Причини чутливості зубів криються в образі життя і харчування сучасної людини. Виникає гіперчутливість у разі стоншування емалі, під якою знаходиться уразливий дентин — саме в ньому розташовані нервові закінчення, що реагують на подразники пронизує болем. Всі причини чутливості зубів можна розділити на зовнішні і внутрішні.

Чутливість зубів, причини зовнішні

До зовнішніх причин гіперестезії відносяться:

 1. Неправильна, або недостатня гігієна порожнини рота.
 2. Обточування зубів перед встановленням коронок.
 3. Регулярне вживання кислої, гострої, солодкої, солоної їжі.
 4. Надмірно холодні/гарячі напої і їжа.
 5. Механічне пошкодження зуба — занадто жорсткі зубні щітки, зубочистки та ін
 6. Використання хімічних відбілювачів, відбілюючих зубних паст.

Підвищена чутливість зубів, причини внутрішні

До внутрішніх причин відносяться безпосередньо захворювання зубів, так і системні захворювання.

 1. Стоматологічні захворювання — карієс, тріщини емалі, атрофія ясен, пародонтит, пародонтоз, клиновидні дефекти, неправильний прикус.
 2. Ендокринні захворювання, особливо з порушенням фосфорно-кальцієвого обміну.
 3. Нервові захворювання — їх проявом може бути бруксизм, при якому стирається емаль.
 4. Захворювання ШКТ.
 5. Стреси.
 6. Вагітність, клімакс.
 7. Недолік в їжі вітамінів і мінералів (фосфору, кальцію, магнію).
 8. Тривалий прийом гормональних засобів.

Як знизити або прибрати чутливість зубів?

Можливо взагалі і якщо так, то як прибрати чутливість зубів? Порадити, як прибрати чутливість зубів і які засоби краще використовувати з цією метою, розповість досвідчений фахівець. Також в інтернеті можна знайти безліч відгуків людей, які стикалися з цією проблемою і можуть підказати, як знизити чутливість зубів.

Щоб прибрати чутливість можна використовувати спеціальні зубні пасти, гелі та мазі, ополіскувачі. Також, як знизити чутливість зубів, знає і народна медицина. Про засоби для лікування гіперчутливості — далі.

Підвищена чутливість зубів, лікування

Чутливість зубів, лікування якої ігнорується, негативно позначається як на здоров'я пацієнта, так і на його психоемоційному стані. Отже, що ж допоможе раз і назавжди забути, що таке підвищена чутливість зубів? Лікування повинно бути комплексним і проводиться тільки після консультації з досвідченим фахівцем. Спочатку необхідно знайти причину, яка спровокувала гіперчутливість зубів і прибрати її. Якщо ця внутрішня причина, то є яке-небудь захворювання, то в першу чергу  треба зайнятися його лікуванням.

Якими засобами можна знизити, або зовсім прибрати чутливість зубів? Лікування може проводитися різними засобами. Фахівці рекомендують користуватися ополіскувачами, мазями, гелями, спеціальними зубними пастами, що допоможуть знизити чутливість, також не завадить пропити курс вітамінів і мінералів.

Якщо у вас підвищена чутливість зубів, лікування можна проводити і народними засобами — відвари з лікарських рослин непогано знижують чутливість.

Засіб від чутливості зубів

Який засіб від чутливості зубів краще? Все залежить від уподобань хворого — одні більше довіряють аптечним засобам, інші — приготованим власними руками.

Вибрати аптечний засіб від чутливості зубів не так-то просто, оскільки на сьогоднішній день від широкого асортименту розбігаються очі. Відмінно можуть знизити чутливість засоби таких фірм, як Лісовий бальзам, Colgate, Listerine, Lacalut.

Можна знизити підвищену чутливість зубів і засобами, приготованими за рецептами народної медицини. Приміром, відмінний ефект дають полоскання відварами і настоями ромашки, календули, меліси, евкаліпта, реп'яха.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top