Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Підвищена чутливість ясен

Підвищена чутливість ясен (гіперестезія) і зубів - одна з найбільш поширених скарг пацієнтів, з якою стикаються стоматологи. Зазвичай чутливість ясен розвивається не ізольовано, а разом з гіперчутливістю зубів і іншою симптоматикою з боку ясен. Нерідко вона свідчить і про серйозну стоматологічну патологію - гінгівіт, карієс, пародонтит, пародонтоз.

Особливо гостро підвищена чутливість ясен відчувається при прийомі їжі, особливо твердої, дуже холодної, або гарячої. Однак, дуже часто вона може спостерігатися і у стані спокою.

Далі у статті розповімо, що робити і як зняти чутливість ясен і зубів, коли спостерігається підвищена чутливість зуба біля ясен, і у яких випадках ясна можуть зовсім втратити чутливість.

Чутливість зубів і ясен: що робити і як зняти

Напевно кожен дорослий хоча б раз у житті стикався з такою проблемою, як чутливість зубів і ясен. Що робити з даним симптомом знає, проте, далеко не кожен і часто зовсім ігнорує це неприємне відчуття.

Одним з перших симптомів таких патологій, як карієс, гінгівіт, пародонтоз, пародонтит, бруксизм, зубний камінь, дефекти зубної емалі, може бути саме чутливість зубів і ясен. Як зняти підвищену чутливість, можна говорити тільки після того, як була встановлена причина даного симптому.

Отже, у першу чергу необхідно вилікувати захворювання, яке спровокувало підвищену чутливість зубів і ясен. Що робити далі знає і традиційна, і народна медицина. У стоматології для боротьби з такою проблемою, як чутливість зубів і ясен застосовують фтормісткі зубні пасти, гелі, ополіскувачі. В якості додаткової терапії можуть застосовуватися і спеціальні фтормісткі лаки, які захищають емаль. Нерідко слід вдаватися і до фізіотерапевтичного, лазерному, хірургічного лікування.

Але візит до стоматолога не зовсім приємна процедура і більшість шукає ефективний спосіб, що допомагає у домашніх умовах зняти підвищену чутливість зубів і ясен. Як зняти чутливість у цьому випадку може порадити народна медицина. Масло чайного дерева, коров'яче молоко, прополіс, сода, відвари ромашки, кори дуба, шавлії, календули - найпопулярніші рецепти.

Чутливість зуба біля ясен

Часто пацієнт скаржиться на локалізовану підвищену чутливість зуба - у яснах. Такий симптом зазвичай свідчить про рецесії ясен, або пародонтит. В обох випадках у кореневих ділянках зуба оголюється дентин, що і провокує чутливість зуба біля ясен.

Навіть ретельна гігієна ротової порожнини з використанням фторовмісних зубних паст, або паст з низьким вмістом абразивних частинок, спеціальних гелів, ополіскувачів, лаків не зможе прибрати таку чутливість зуба в яснах на тривалий час.

Хірургічна пластика ясен у випадку рецесії, або лікування основного захворювання (пародонтит, пришийковий карієс) - єдиний ефективний метод усунути чутливість зуба у ясна.

Десна втратила чутливість, що робити

Буває, що пацієнт скаржиться не на гиперестезію, а навпаки, що ясна втратили чутливість. Такий неприємний симптом може бути обумовлений різними причинами - результати стоматологічного лікування (видалення зуба, установка металевого штифта), некроз ясна внаслідок різних захворювань, травма, або патологія трійчастого нерва.

Підібрати адекватне лікування можна тільки після того, як було встановлено, чому саме ясна втратили чутливість. Залежно від причини, може застосовуватися антибіотикотерапія, лазерна терапія, електрофорез, хірургічне лікування. Якщо ясна втратили чутливість внаслідок патології трійчастого нерва, у першу чергу здійснюється лікування основного захворювання, призначаються вітаміни групи В і симптоматичні препарати.

В якості додаткової терапії доречними можуть бути і народні засоби, як для зняття чутливості ясен, так і для відновлення втраченої чутливості.

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top