Під'ясенний зубний камінь: фото, лікування й видалення під'ясенного каменю
Під’ясенний зубний камінь

Під’ясенний зубний камінь

Під’ясенний камінь – досить поширена патологія, яка за деякими даними зустрічається приблизно у 80% дорослих. Під’ясенний зубний камінь провокує безліч факторів, головні у тому числі:

  • не ретельна і не регулярна гігієна ротової порожнини;
  • переважання у раціоні м’якої їжі;
  • жування переважно на одному боці;
  • обмінні порушення;
  • наявність зубощелепних патологій;
  • спадковість.

На ранніх етапах свого утворення під’ясенний зубний камінь може бути зовсім непомітним і ніяк себе не проявляти. Однак, ігнорування даної патології у подальшому може призвести до таких ускладнень, як гінгівіт, пародонтит, пародонтоз і навіть передчасне випадання зубів.

Далі у статті продемонструємо, як виглядає під’ясенний камінь на фото, а також розповімо, як проходить його лікування і видалення.

Як виглядає під’ясенний зубний камінь, фото пацієнтів

Далеко не всі знають, як виглядає під’ясенний зубний камінь, незважаючи на те, що можуть уже бути його власниками. На ранніх етапах під’ясенний зубний камінь (див.фото поруч) може не звертати на себе особливої уваги і візуально нічим не відрізнятися від звичайного нальоту. Це уповільнює його діагностику і веде у подальшому до розвитку серйозних ускладнень.

Отже, що таке і як виглядає під’ясенний камінь? Під’ясенний зубний камінь – це мінеральні відкладення, які являють собою затверділий зубний наліт. До складу зубного каменю зазвичай входять бактерії, солі кальцію, заліза, фосфати, залишки їжі.

Під’ясенний зубний камінь (див. фото вище) розташовується в області шийки зуба, під рівнем ясна і може мати різну твердість і колір у кожного окремого пацієнта. Зазвичай він має жовтий, або коричневий колір, який з віком темніє, нерідко навіть стаючи чорним.

Запущений зубний камінь може викликати кровотечу ясен, їх набряк, гіперемію, або ціанотичність, неприємний запах з рота, а також приводити до запалення пародонтальних кишень. Як виглядає під’ясенний камінь з ускладненнями, можна побачити на фото нижче.

Під’ясенний зубний камінь, лікування

Як видалити під’ясенний зубний камінь? Лікування повинно бути своєчасним, незважаючи на те, що симптоматика, особливо на ранніх етапах, часто може бути відсутня. Для цього слід відвідувати стоматолога з профілактичною метою хоча б двічі на рік. Адже тільки в умовах клініки і за допомогою стоматологічного зонда можна діагностувати під’ясенний зубний камінь. Лікування, в першу чергу, буде передбачати професійну санацію ротової порожнини. Далі безпосередньо видаляється сам під’ясенний зубний камінь. Лікування патології, що ускладнилася може також включати медикаментозні засоби.

Як видаляють під’ясенний зубний камінь

Отже, як видаляють під’ясенний зубний камінь? Видалення під’ясенного зубного каменю може проводитися декількома способами – механічним, ультразвуковим, хімічним, лазерним.

Механічне видалення під’ясенного зубного каменю​
На сьогоднішній день таке лікування виконується вкрай рідко. Для механічного видалення каменя стоматолог використовує спеціальний бор, яким камінь піддягаєтся і відділяється від зуба, після чого проводитися полірування зубної поверхні. Повністю видалити таким методом під’ясенний камінь дуже складно, а також існує високий ризик пошкодження емалі, через що його застосовують з обережністю.

Під’ясенний камінь – видалення ультразвуком
Найбільш популярний метод видалення зубного каменю. Ультразвук не тільки здатний повністю зруйнувати зубний камінь, але і має бактерицидну, знезаражувальну дію. У місцях стоншування емалі може викликати хворобливі відчуття, через що часто проводиться із застосуванням місцевої анестезії.

Під’ясенний камінь – видалення лазером
Вважається найбільш ефективним і безпечним методом видалення каменя. Пацієнт не відчуває під час лікування ніякого дискомфорту. Лазерний промінь впливає на зубний камінь, дроблячи його на маленькі частинки, які потім видаляються струменем води і повітря. Процедура повністю безболісна і проводиться без анестезії.

Як видаляють під’ясенний зубний камінь хімічним методом?
Для цього застосовуються спеціальні пасти, гелі, розчини, які містять високі концентрації кислот і лугів. Під їх впливом зубний камінь розм’якшується і легко видаляється з зубної поверхні. Однак, повністю позбавити від під’ясенного каменю таке лікування не дозволяє. Крім цього, воно значно пошкоджує емаль.

Записатися на прийом
Під’ясенний зубний камінь