Переімплантит: причини, симптоми і лікування, фото захворювання і стадії
Переімплантит: причини і лікування захворювання

Переімплантит: причини і лікування захворювання

На сьогоднішній день імплантація зубів — широко затребувана процедура в стоматології. Однак, з нею пов’язано багато ризиків, наприклад переімплантит. Причини і лікування даного захворювання — актуальні питання, в області яких проводиться багато досліджень. Що таке переімплантит, причини, що робити із захворюванням — до недавнього часу лікарі не могли з точністю відповісти на ці питання. Однак, завдяки сучасним технологіям і невпинному розвитку медичних наук, етіологія і патогенез переімплантита стали більш зрозумілими.

Інфекційно-запальне захворювання, при якому патологічний процес вражає м’які і тверді тканини в області зубного імплантату, що при прогресуванні веде до резорбції альвеолярної кістки — саме так визначається переімплантит.

Причини і лікування при даній патології взаємопов’язані, тому дуже важливо своєчасно і точно визначити етіологію.

Чому ж виникає переімплантит? Причини можуть бути різні. Найбільш часто до розвитку даного захворювання призводить недотримання пацієнтом рекомендацій лікаря, чи не ретельна і нерегулярна гігієна порожнини рота, ігнорування профілактичних стоматологічних оглядів. До виникнення симптомів переімлантита схильні особи, які страждають бруксизмом, захворюваннями пародонту, цукровим діабетом.

Неправильний вибір методу імплантації, неякісні імплантати, лікарські помилки також можуть спровокувати переімплантит. Лікування даного захворювання найчастіше поєднує в собі і консервативні, і хірургічні методи. Відторгнення імплантату і необхідність у повторній імплантації — цим дуже часто закінчується переімплантит. Тому лікування має бути своєчасним і якісним!

Далі в статті розповімо, якими симптомами проявляється переімплантит, які його причини і що робити з захворюванням, а також ознайомимося з фото різних стадій переімплантита.

Основні симптоми переімплантита

Як своєчасно розпізнати переімплантит? Симптоми захворювання найчастіше розвиваються вже на першому тижні після імплантації зуба. Набряклість, гіперемія ясен близько імплантату  — перші ознаки такого захворювання, як переімплантит. Симптоми при прогресуванні патологічного процесу включають також кровоточивість ясен, біль, який часто іррадіює в сусідні області, рихлість, розростання ясен. На рентгені можна помітити зменшення кісткової тканини різної інтенсивності.

Виникнення пародонтальних кишень, свищів, рухливість імплантату — такі симптоми характеризують більш пізній переімплантит. Симптоми захворювання при особливо важкому, ускладненому протіканні можуть набувати і загальний характер — слабкість, нездужання, головний біль, регіонарна лімфаденопатія, підвищення температури тіла.

Переімплантит, стадії. Як захворювання виглядає на фото

Як класифікують переімплантит? Стадії (фото далі) даного захворювання визначаються рентгенологічно залежно від ступеня резорбції альвеолярної кістки.

Отже, при такому захворюванні, як переімплантит, стадії патологічного процесу наступні:

  1. I стадія — зменшення кісткової тканини в горизонтальному напрямку незначне.
  2. II стадія — зниження висоти альвеолярної кістки, виникнення вертикального дефекту в області з’єднання імплантату і кістки.
  3. III стадія — зменшення висоти альвеолярної кістки і утворення вертикального дефекту вздовж усього імплантату.
  4. IV стадія — повна резорбція альвеолярного відростка.

Вже після збору анамнезу та стоматологічного огляду можна запідозрити переімплантит. Фото пацієнтів відмінно демонструють основні ознаки захворювання — набряклість, гіперемія і навіть цианотичність ясен біля імплантату, її рихлість.

Як лікувати переімплантит. Різні методи лікування

Своєчасне і правильно підібране лікування здатне зберегти імплантат і запобігти руйнуванню альвеолярної кістки при такому захворюванні, як переімплантит. Як лікувати патологію визначає лікар, враховуючи стадію і причини перімплантита, стан пацієнта, наявність тих, чи інших ускладнень.

Зазвичай, в лікуванні переімплантита використовують як консервативні, так і хірургічні методи. Крім цього, усунення причинних фаткоров (шкідливі звички, стоматологічна патологія, бруксизм, імунні порушення) — запорука успішного лікування при такому захворюванні, як переімплантит. Як саме лікувати захворювання?

Зазвичай лікування передбачає наступні етапи:

  1. Професійна гігієна ротової порожнини з чищенням пародонтальних кишень, ретельне видаленням м’яких і твердих зубних відкладень.
  2. Хірургічна санація області запалення — розтин гнійників, кюретаж кісткових кишень, видалення грануляційної тканини.
  3. Кісткова пластика з використанням остеопластичного матеріалу і бар’єрних мембран.
  4. Антибіотикотерапія, антисептичні полоскання.
Записатися на прийом
Переімплантит: причини і лікування захворювання