Що таке пародонтоми і пухлини тканин пародонту: види, фото, лікування
Пародонтома – це…

Пародонтома – це…

Термін «Пародонтома» об’єднує в собі доброякісні та злоякісні пухлинні процеси в пародонті.

Пародонтома – це в більшості випадків пухлина м’яких тканин, оскільки саме ці тканини більш схильні до різного роду травматизації. Це може бути фіброма, міома, одонтогенні пухлини.

Далі в статті розповімо, що таке Пародонтома, які пухлини можна вважати Пародонтомами, як проходить їх лікування, а також продемонструємо фото різних видів пародонтом.

Що таке пародонтоми і пухлини тканин пародонту

Далеко не кожен знає, що таке пародонтома, незважаючи на те, що дана група захворювань широко поширена в стоматології. Так як причини, за якими виникають Пародонтома і пухлини тканин пародонту, не відомі, від них ніхто не застрахований. Тому, слід мати хоч мінімальне уявлення про те, що таке пародонтома і як проходить їх лікування.

Як згадувалося вище, пародонтоми – це пухлини, або пухлиноподібні процеси пародонту. Але перш, ніж розбирати термін «Пародонтома», що це таке, потрібно знати, що таке пародонт. Пародонтом називають усі тканини, що оточують зуб і фіксують його в альвеолі, а саме – ясна, цемент, періодонт, альвеолярні відростки. Пародонтоми і пухлини тканин пародонту являють собою будь-які пухлини, які виникають з перерахованих вище тканин. Найбільш часто зустрічаються пухлини м’яких тканин пародонту (фото далі), а також такі пухлиноподібні процеси, як фіброматоз ясен і епуліс.

Але трапляються й інші пародонтоми, види яких ми розглянемо нижче.

Пародонтоми: види, фото утворень

Отже, які бувають пародонтоми? Види даних утворень розрізняють залежно від характеру пухлини (доброякісна, або злоякісна), а також її походження. Залежно від того, з якої тканини виникли пародонтоми, види їх наступні:

  1. Пухлини м’яких тканин пароднту – фіброма, ліпома, фіброматоз ясен, епуліс.
  2. Одонтогенні пухлини пародонту – амелобластоми, одонтогенні кісти, одонтогенний рак, цементома, одонтогенна фіброма, саркома, м’які одонтоми.

Найбільш часто зустрічаються епуліс, фіброма і фіброматоз ясен.

Фіброма – це пародонтома (фото праворуч), яка розвивається з сполучної тканини і має вигляд округлого, щільного утворення з чіткими кордонами, які не спаяні з навколишніми тканинами, рухомого і безболісного. Розміри фіброми можуть бути різними. При защемленні даної пародонтоми можливо кровотеча. Також при постійному травмуванні утворення часто покривається виразками.

Фіброматоз – пародонтома (фото далі), яка являє собою розростання ясенного сосочка, ясенного краю, або альвеолярних ясен. Дані розростання мають горбисту поверхню, безбарвні, щільні, не кровоточать, безболісні.

Епуліс – найбільш поширена пародонтомп. Фото його можна побачити нижче. Епуліс являє собою грибоподібне, або округле розростання на ніжці, розміри якого часто не перевищують 2 см в діаметрі. Зазвичай епуліс виникає на ясенній тканині різців, іклів і частіше у жінок. Розрізняють три основні види епулісом – ангіоматозний, фіброматозний і гігантоклітинний. Фіброматозний епуліс щільнішої консистенції, а ангіоматозний – м’якої.

Пародонтоми, лікування

Як позбутися від пародонтоми? Лікування буде залежати від розмірів, виду пухлини, її локалізації. Однак, як показує статистика, у випадку практично будь-якої пародонтоми лікування хірургічне. У рідкісних випадках застосовується кріодеструкція, або лазерне лікування. Пухлина видаляється в межах здорових тканин. Якщо це злоякісні пародонтоми, лікування також може включати курс хіміотерапії, або променевої терапії.

Записатися на прийом
Пародонтома – це…