Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Особливості лікування ясен при вагітності

Під час вагітності жіночий організм переживає серйозні гормональні перебудови, тому виникають різні порушення роботи органів, в тому числі й проблеми в галузі стоматології. Лікування ясен при вагітності відноситься до найчастіших процедур.

Через те, що жіночий організм в цей період функціонує по-особливому, то і лікування ясен при вагітності потрібно здійснювати з особливим підходом — із застосуванням препаратів, які приберуть кровоточивість, набряк, біль, але не позначаться на стані здоров'я матері та розвитку плода.

Існує досить усталена думка, що лікування ясен при вагітності або інших стоматологічних захворювань потрібно відкласти на період, коли малюк вже народиться. Але це не вірно, майбутній мамі ні в якому разі не можна ігнорувати опухлість, біль, кровоточивість або будь-які симптоми, які можуть вказувати на стоматологічні захворювання.

Об'єктивне своєчасне стоматологічне лікування є дуже важливим в період вагітності, інакше, чим пояснити той факт, що вагітним потрібно кілька разів проходити обов'язковий огляд стоматолога.

Опухлі та болять ясна при вагітності що робити?

Якщо у жінки болять ясна при вагітності, їй необхідно обов'язково звернутися до фахівця. Чим же небезпечно, що опухлі ясна при вагітності?

Річ у тім, що будь-які зміни в ротовій порожнині — набряк, біль, кровоточивість можуть свідчити про наявність інфекції та присутність патогенних мікроорганізмів. Те, що опухлі ясна при вагітності можуть вказувати на такі неприємні захворювання як гінгівіт, пародонтит та ін. На огляді фахівець з'ясовує, чим викликані всі симптоми, прогнозує як вони можуть вплинути на здоров'я жінки та її майбутньої дитини, після чого призначає лікування. Хороший стоматолог не стане призначати лікування, якщо того не вимагає ситуація, але ігнорувати той факт, що болять ясна при вагітності не можна. Це може мати дуже погані наслідки для внутрішньоутробного розвитку плоду.

Кровоточивість ясен при вагітності: норма чи небезпека

Кровоточивість ясен при вагітності є досить поширеним явищем. Причин через які виникає кровотеча ясен при вагітності може бути кілька — результат гормональних перебудов, нестача вітамінів в організмі, стреси, посилені навантаження на організм. Вагітність часто супроводжується токсикозом, чистка зубів викликає блювотні позиви, чим ускладнюється якісний повсякденний догляд за ротовою порожниною.

Якщо простежується кровоточивість ясен при вагітності — це може бути дуже небезпечно. Токсини, які потрапляють в кров матері надходять й до плоду, вони можуть викликати такі наслідки як: порушення внутрішньоутробного розвитку та навіть передчасні пологи.

Як і чим можна лікувати ясна під час вагітності

Чим та як лікувати ясна під час вагітності стоматологу буде зрозуміло тільки після огляду пацієнтки, а також вивчення історії протікання її вагітності. У будь-якому випадку, якщо у майбутньої мами спостерігаються біль, кровоточивість та опухлість, лікування матиме комплексний характер та містить гігієнічні процедури серед яких професійна чистка зубів. Сучасна стоматологія має ряд варіантів чим лікувати ясна при вагітності, в тому числі й чим, видаляти твердий та м'який нальоти. Ці методики мають ефективну дію й безпечні для матері та плоду.

У списку як лікувати ясна під час вагітності, якщо у пацієнтки простежуються такі симптоми як опухлість, кровоточивість та біль є й спеціальні протизапальні препарати. Це зазвичай засоби для полоскання з антисептичними компонентами, які вбивають хвороботворні бактерії, неприємний запах з рота, сприяють загоєнню ясен.

Якщо у стоматолога є можливість вибирати препарати, як і чим лікувати ясна при вагітності, вони призначають медикаменти гелеподібної консистенції. Такі препарати довше знаходяться на поверхні, це дозволяє їм сильніше впливати на уражену зону. Тому лікувальний ефект від них краще. Крім того, фахівець порадить пацієнтці не ігнорувати гігієну порожнини рота навіть, якщо на деяких етапах вагітності це складно.

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top