Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Операція з усунення рецесії ясен

Рецесія ясен — це зміна її рівня поверхні (підняття на верхній щелепі і опущення на нижній), внаслідок чого оголюється корінь зуба. Дана патологія широко поширена і залежно від віку становить від 15 до 85%. Рецесія ясен не тільки є косметичним дефектом і псує естетичний вигляд посмішки, але і підвищує ризик розвитку карієсу, пародонтиту, пародонтозу, освіти клиноподібних дефектів, викликає гіперестезію зубів.

Єдино ефективним методом лікування є клаптева операція з усунення рецесії ясен. Далі в статті більш детально розповімо про те, як проходить операція, які виділяють етапи усунення рецесії ясен на верхній і нижній щелепі, а також ознайомимо з цінами та відгуками пацієнтів.

Застосування клаптикової операції для усунення рецесії ясен

Клаптева операція (усунення рецесії ясен) на сьогоднішній день є вкрай затребуваною процедурою в стоматології. Вона дозволяє повністю закрити оголені корені зубів, повернути яснам здоровий, рівний контур і тим самим зробити посмішку більш естетичною. Операція при рецесії ясен на нижній і верхній щелепі необхідна в разі оголення зуба більш ніж на 1-2 мм, при неефективності медикаментозного лікування, а також при дуже швидкому прогресуванні дефекту.

Клаптева операція (усунення рецесії ясен) проводиться тільки після усунення запального процесу і професійної гігієни ротової порожнини.

Операція при рецесії ясен проводиться під місцевою анестезією і практично не має протипоказань!

Етапи усунення рецесії ясен

Рецесія ясен зустрічається переважно на нижній щелепі. Усунення рецесії ясен на нижній щелепі проходить в кілька етапів, а саме:

  1. Підготовчий етап (професійна гігієна ротової порожнини, при необхідності Вестибулопластика і ортодонтичне лікування).
  2. Місцева провідникова анестезія.
  3. Переміщення на місце дефекту клаптя. Клаптик може бути взятий з твердого піднебіння, ясен, або одночасно і з тканин ясен, і з тканин твердого піднебіння.
  4. Накладання швів.

Усунення рецесії ясен на нижній щелепі може проводиться і за методикою спрямованої регенерації тканин. У такому випадку застосовується не клаптик, а спеціальні мембрани, які стимулюють відновлення власних ясенних тканин. Такі мембрани або вимагають подальшого видалення, або розсмоктуються самі.

Операція з усунення рецесії ясен: ціни та відгуки пацієнтів

При такій патології, як рецесія ясен, операція (відгуки це підтверджують) є найбільш ефективним методом. Ціна — одне з головних питань, що цікавить пацієнтів.

Отже, у скільки в середньому обійдеться хірургічне усунення рецесії ясен? Ціна на операцію різна і залежить як безпосередньо від клініки, так і від складності та обсягу операції, від методу, від кваліфікації стоматолога. Операція за методом спрямованої регенерації тканин обійдеться пацієнту трохи дорожче, ніж клаптева операція. В середньому на усунення рецесії ясен ціна починається від 2000 грн.

Чи ефективна клаптева операція з усунення рецесії ясен? Відгуки запевняють, що так. Край ясен стає рівним, набуває здорового вигляду. Швидкість операції, безболісність, можливість проведення під місцевою анестезією, швидкий і безболісний відновлюючий період — і ще деякі переваги, якими володіє клаптева операція з усунення рецесії ясен. Відгуки деяких пацієнтів, однак, містять і деякі негативні моменти. Дискомфорт в місці, звідки забирався клапоть, відмінність приживленої тканини від кольору ясна, некоректне приживлення клаптя — головні недоліки процедури.

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top