Німіють ясна: чи завжди це небезпечно?

Німіють ясна: чи завжди це небезпечно?

Пацієнти часто звертаються за допомогою до стоматолога, якщо німіють ясна та розвиваються супутні симптоми запального процесу. Найбільш часто причина появи такої ознаки пов’язана з медичним втручанням на тлі захворювань порожнини рота або протезування зубів.

Для того, щоб зрозуміти чи небезпечний стан при якому німіють ясна, необхідно звернутися за допомогою до фахівця та провести ретельну діагностику.

На підставі отриманих даних лікар зможе встановити причину, через яку німіють ясна, призначити ефективне лікування та визначити подальший прогноз.

Основні причини чому німіють ясна

Серед причин, чому німіє ясна, виділяють наступні:

 1. Ускладнення в результаті видалення зуба. Якщо онімілі ясна, причина може бути пов’язана з видаленням жувальних молярів або зубів мудрості. Це пояснюється неправильним їх зростанням під різними кутами з вростанням в нервовий канал. Після видалення відбувається роздратування нервових закінчень з тривалим відновленням.
 2. Імплантація металевими штифтами. Якщо після імплантації зуба онімілі ясна, причина може бути пов’язана з механічним впливом на нервові закінчення. Цей стан викликано неправильним підбором довжини введення штифта. Тому на етапі підготовки до імплантації потрібно провести повне обстеження пацієнта.
 3. Загибель пульпи, викликана гнійним або інфекційним процесом. Щоб зрозуміти чому німіють ясна, необхідно уточнити дані анамнезу. В якості основних причин, що викликають загибель пульпи, виділяють карієс, пульпіт, пародонтоз в запущеній формі, гінгівіт, а також пародонтит.
 4. Неврит трійчастого нерва. Захворювання розвивається в результаті інфекційного процесу, травматичного впливу, стресів, а також запальних процесів у вусі.

У деяких випадках, якщо німіють ясна, причини можуть бути пов’язані з відвідуванням стоматолога. Для виконання медичних маніпуляцій виконують місцеву анестезію, яка призводить до тимчасової втрати чутливості. Зниження чутливості, викликане використанням ліків, проходить самостійно через кілька годин.

Якщо симптоми не зникають протягом доби, необхідно проконсультуватися з лікарем. Це пов’язано з тим, що, якщо німіють ясна, причина може нести небезпеку для життя.

Як лікувати оніміння ясен

Якщо у пацієнта онімілі ясна, необхідно в ранні терміни почати лікування. Проблема вимагає комплексного підходу, бо важливо встановити причину її виникнення.

До лікарських засобів, які найбільш часто використовуються, якщо ясна німіють, відносять:

 • Антибактеріальні препарати. Для усунення патогенної мікрофлори в стоматології застосовують Амоксиклав або Кліндаміцин. Перевагу віддають таблетованим або ін’єкційним формам випуску. Середня тривалість лікування становить 7-14 днів.
 • Місцеві антисептики. Вони застосовуються у вигляді мазі, гелю або розчину для полоскання.
 • Нестероїдні протизапальні препарати. Засоби знижують больовий синдром і набряк тканин. Прийом нестероїдних протизапальних препаратів часто триває протягом двох тижнів. Лікарські засоби лікар підбирає індивідуально.
 • Народні методи. Виражений протизапальний ефект, який відновлює чутливість тканин, якщо онімілі ясна, надає відвар ромашки або календули. Однак використовувати народні методи можна тільки за рекомендацією стоматолога.

При відсутності ефекту від проведеної лікарської терапії призначається хірургічне втручання, яке спрямоване на видалення гнійних мас або імпланта. Це дозволить поліпшити стан пацієнта та запобігти поширенню інфекції на інші органи та тканини.

На етапі відновлення, коли ясна німіють, застосовують фізіотерапевтичні процедури:

 • лазерна терапія
 • обробка динамічним струмом
 • терапія УВЧ
 • електрофорез

При появі оніміння необхідно звернутися за допомогою до лікаря, бо самостійне лікування або вичікувальна тактика можуть призвести до розвитку ускладнень.

Записатися на прийом
Німіють ясна: чи завжди це небезпечно?