Наріст на яснах — кістковий, білий або червоний наріст. Фото, що робити і як лікувати
Наріст на яснах

Наріст на яснах

Наріст на яснах — тривожний симптом, який повинен стати приводом для негайного звернення до стоматолога. Він може вказувати на важкі гнійні і запальні процеси в роті.

За консистенцією наріст на яснах може бути твердим (кістковим) і м’яким, за кольором — білим або червоним. На спеціальних медичних ресурсах можна побачити фото шишок різних видів.

Як лікувати патологію може сказати тільки стоматолог після ретельного обстеження пацієнта і постановки діагнозу.

Якщо ви виявили на яснах нарости, звертайтеся в Періоцентр. Кваліфіковані лікарі проведуть огляд, встановлять причину появи патологічних новоутворень і визначать подальшу тактику.

Чому з’являється наріст на яснах?

Нарости на яснах можуть з’являтися з різних причин. Найбільш часті провокуючі фактори:

  • неправильний і нерегулярний догляд за ротовою порожниною
  • носіння зубних протезів — в цьому випадку наріст в роті на яснах є ускладненням внаслідок можливого неправильного підбору конструкції
  • травми м’яких тканин пародонту

При неякісному догляді за порожниною рота на зубах і яснах накопичується наліт. Він створює сприятливі умови для розмноження патогенних бактерій, які і викликають нарости на яснах. Нерідко вони гнійні.

Використання зубних протезів з матеріалів низької якості, відсутність повноцінного догляду теж тягне за собою появу новоутворень.

Нерідко нарости є лише ознакою стоматологічних захворювань і супроводжуються іншими симптомами — кровотечею ясен, хворобливістю. Будь-які прояви повинні стати приводом для візиту до стоматолога.

Види наростів на яснах

Новоутворення можуть відрізнятися за своєю структурою і консистенцією. Однак будь-які види наростів на яснах є патологічними і вимагають ретельної діагностики.

Найчастіше в стоматологічній практиці зустрічаються такі типи новоутворень:

  1. Білий наріст на яснах. Цей варіант вважається стоматологами найбільш небезпечним. Як правило, білястий вміст вказує на те, що у пацієнта розвинувся гнійний наріст на яснах. Він свідчить про глибоке запалення тканин пародонта і потребує обов’язкової невідкладної терапії. При її відсутності білий наріст на яснах зростає, а з часом розкривається і формує свищ — відкриту гнійну рану. Подібні новоутворення можуть бути наслідком не пролікованого періодонтиту, карієсу. В цьому випадку гнійний наріст на яснах формується в результаті скупчення патогенних бактерій.
  2. Кістковий наріст на яснах. Таке новоутворення також може вказувати на різні патологічні процеси, відрізнити які під силу тільки фахівцеві. Щільні шишки — це найчастіше остеоми, кісти та інші новоутворення доброякісного характеру. Кістковий наріст на яснах також може вказувати на екзостоз. Серед частих причини появи твердих наростів — порушення прикусу, викривлення зубів, пародон, відсутність якісної гігієни ротової порожнини. Точно ідентифікувати природу новоутворення можливо лише після ретельного обстеження.
  3. Червоний наріст на яснах. Такий прояв здатний вказувати на не менш серйозні захворювання пародонтальних тканин — запалення лунки, початкову стадію абсцесу, епуліс, доброякісне або злоякісне захворювання. Червоний наріст на яснах, який вказує на запальний процес, при відсутності належного лікування може призвести до руйнування кісткових структур (остеомієліту).

Поява будь-яких видів новоутворень на яснах — вагомий привід, щоб записатися на консультацію до лікаря. Будь-які нарости в нормі повинні бути відсутніми. Тому важливо не нехтувати своїм здоров’ям і вчасно звертатися за медичною допомогою, щоб уникнути серйозних наслідків.

Приклади різних наростів на яснах: фото

Якщо з’явився наріст на яснах, фото допоможе пацієнтові хоча б приблизно з’ясувати його вид. Знайти зображення різних варіантів новоутворень ви можете на спеціальних медичних ресурсах.

Однак, якщо ви виявили у себе наріст на яснах, фото є лише ознайомчими. Вони не здатні замінити похід до лікаря, адже тільки фахівець здатний вірно ідентифікувати патологію і встановити причину її розвитку. Лише виявивши ці фактори, вдасться підібрати оптимальне лікування і мінімізувати ризики.

Фото наростів на яснах

Як лікувати наріст на яснах?

Точно встановити діагноз стоматолог може після об’єктивного огляду ротової порожнини і виконання інструментальної діагностики. Як вилікувати наріст на яснах залежить перш за все від його виду і першопричини.

Якщо патологія носить запальний характер і протікає на ранніх етапах, вдається обійтися консервативними методами. У разі скупчення гнійного ексудату може знадобитися очищення гнійника і дренаж рани.

Огляд стоматолога

Якщо виявлений щільний наріст на яснах, що складається з кісткових тканин, проводиться його хірургічне видалення. У сучасній стоматології з цією метою широко застосовуються лазерні методики, що дозволяють швидко прибрати новоутворення, уникнувши надмірного пошкодження тканин і кровотечі, а також прискоривши період реабілітації.

Для догляду за ротовою порожниною рекомендується використовувати антисептичні засоби. В цілому, як вилікувати наріст на яснах може сказати тільки лікар, враховуючи його етіологію і різновид.

Якщо ви виявили на яснах будь-які нарости або ущільнення, записуйтеся на консультацію до стоматологів Періоцентра. Досвідчений фахівець проведе огляд і виконає ретельну діагностику, щоб встановити точний діагноз і визначити ефективну терапевтичну тактику.

Ми використовуємо сучасні методи діагностики і лікування, пропонуємо комфортні умови обслуговування і доступні ціни.

Записатися на прийом до лікаря можна по телефону або за допомогою форми зворотного зв’язку​.

Записатися на прийом
Наріст на яснах