Опухла ясна і болить, що робити якщо опухли ясна. Набряк ясен, лікування
Набряк ясен

Набряк ясен

Набряк ясен — явище, яке не залишиться непоміченим. Якщо ясна набряклі, то ви відчуєте дискомфорт, тиск і можливо навіть біль.

Набряк ясен може відбутися з кількох причин. Це може бути гінгівіт, пародонтит, флюс або абсцес. Але в будь-якому випадку, якщо набрякла десна, це говорить про те, що почалося запалення тканин і необхідно терміново йти на прийом до стоматолога і лікувати проблему.

Що робити якщо опухли ясна

Ітак, що робити якщо опухли ясна? В першу чергу треба зрозуміти, чому вони припухли.

Якщо припухли ясна в результаті того, що мають місце запальні процеси (гінгівіт або пародонтит), то, швидше за все, у вас додатково до цього буде спостерігатися кровоточивість ясен.

Якщо ж причиною того, що сильно набрякли ясна, є гнійний запальний процес на верхівці кореня зуба, викликаний запущеним пульпітом, то ви напевно будете почувати також біль при накушуванні. Привести до набряку ясен може також неякісно поставлена пломба. І, нарешті, коли прорізується зуб мудрості, то ви теж можете помітити, що у вас припухли ясна.

Все це говорить про те, що відповіддю на питання: «Що робити якщо опухли десна?», буде – «Не зволікаючи йти до лікаря, щоб він призначив лікування».

Набряклість ясен

Якщо ви виявили у себе сильну набряклість ясен, то в першу чергу потрібно провести діагностику і з’ясувати, що саме призвело до того, що вони набрякли. Після чого лікар підбере адекватне лікування. Якщо з’ясується, що набряк ясен викликаний запаленням тканин пародонту, то обов’язково потрібно звернутись профільного фахівця-пародонтолога.

Набряклі ясна і болять, що робити?

Коли ясна набряклі і болять точково в місці припухлості, то можливо у вас гнійне запалення. У цьому випадку може знадобитися розрізати ясна, щоб випустити гній. Можливо, навіть доведеться видалити зуб. Але перш ніж вживати радикальні заходи зазвичай призначається рентген. З його допомогою можна точно визначити, чому ясна набряакли, що робити і який з методів лікування вибрати.

Якщо ясна набряклі і болять, охоплюючи велику площу, цілком ймовірно, що провокує це явище пародонтит, який також може стати причиною гнійних процесів. Це відбувається, коли пародонтальні кишені мають занадто велику глибину і гній накопичується в них, не знаходячи відтоку.

В цьому випадку буде відчуватися монотонний ниючий біль і набряклість ясен. Що робити в цьому випадку і яку тактику боротьби з проблемою вибрати, повинен вирішувати лікар.

Сильний набряк ясен, лікування

Ситуація, коли потрібно приймати термінові заходи — це сильний набряк ясен. Це означає, що запальні явища надто активізувалися і хвороба веде себе надто агресивно. І якщо ви не зробите термінових заходів, то можете отримати велике запалення окістя.

Тому варто терміново звернутися до лікаря і показати йому ситуацію в порожнині рота. Лікування може включати протизапальну терапію, хірургічне втручання, прийом антибіотиків, призначення аплікацій, мазей. Крім того сильний набряк ясен потребує додаткових процедур в домашніх умовах. Це можуть бути полоскання спеціальними розчинами і ванночки з трав’яних відварів.

Досвідчені фахівці PerioCenter знають, що робити з будь стоматологічною проблемою, в тому числі і як лікувати набряк ясен. Лікування при цьому буде дієвим і допоможе повернути вам здоров’я.

Записатися на прийом
Набряк ясен