КИЇВ, ВУЛ. СРІБНОКІЛЬСЬКА 20 | ЛЬВІВ, ВУЛ. ГОРОДОЦЬКА 287
Консультація онлайн Запис на прийом
Набряк ясен

Набряк ясен

Набряк ясен — явище, яке не залишиться непоміченим. Якщо набрякла десна, то ви відчуєте в місці, де вона сильно припухла дискомфорт, тиск і можливо навіть біль.

Набряк ясен може відбутися з кількох причин. Це може бути гінгівіт, пародонтит, флюс або абсцес. Але в будь-якому випадку, якщо набрякла десна, це говорить про те, що почалося запалення тканин і необхідно терміново йти на прийом до стоматолога і лікувати проблему.

Що робити якщо опухли ясна

І так, що робити якщо опухли ясна? В першу чергу треба зрозуміти, чому вони припухли.

Якщо припухли ясна в результаті того, що мають місце запальні процеси (гінгівіт або пародонтит), то, швидше за все, у вас додатково до цього буде спостерігатися кровоточивість ясен.

Якщо ж причиною того, що сильно набрякли ясна, є гнійний запальний процес на верхівці кореня зуба, викликаний запущеним пульпітом, то ви напевно будете почувати також біль при накусывании. Привести до того, щоб у вас набрякли десна, може також неякісно поставлена пломба. І, нарешті, коли прорізується зуб мудрості, то ви теж можете помітити, що у вас припухли десна.

Все це говорить про те, що відповіддю на питання: «Що робити якщо опухли десна?», «Не відкладаючи йти до лікаря, щоб він призначив лікування».

Набряклість ясен

Якщо ви виявили у себе сильну набряклість ясен, то в першу чергу потрібно провести діагностику і з’ясувати, що саме призвело до того, що вони припухли. Після чого лікар підбере адекватне лікування. Якщо з’ясується, що набряклість ясен викликана запаленням тканин пародонту, то обов’язково потрібно показатися профільного фахівця-пародонтолога.

Опухла десна і болить, що робити?

Коли опухла десна і болить точково в місці припухлості, то можливо у вас там гнійний мішок. У цьому випадку може знадобитися розріз десни, щоб випустити гній. Можливо, навіть доведеться видалити зуб. Але перш ніж вживати радикальні заходи зазвичай призначається рентген. З його допомогою можна точно визначити, чому опухла десна, що робити і який з методів лікування вибрати.

Якщо опухла десна і болить, охоплюючи велику площу, цілком ймовірно, що провокує це явище пародонтит, який також може стати причиною гнійних процесів. Це відбувається, коли пародонтальні кишені мають занадто велику глибину і гній накопичується в них, не знаходячи відтоку.

В цьому випадку буде відчуватися монотонна ниючий біль, коли опухла десна. Що робити в цьому випадку і яку тактику боротьби з проблемою вибрати, повинен вирішувати лікар.

Сильний набряк ясен, лікування

Ситуація, коли потрібно приймати термінові заходи — це сильний набряк ясен. Це означає, що запальні явища надто активізувалися і хвороба веде себе надто агресивно. І якщо ви не зробите термінових заходів, то можете «заробити» велике запалення окістя.

Тому варто терміново звернутися до лікаря і показати йому свій набряк ясен. Лікування може включати протизапальну терапію, хірургічне втручання, прийом антибіотиків, призначення аплікацій мазей. Крім того сильний набряк ясен потребує додаткових процедур в домашніх умовах. Це можуть бути полоскання спеціальними розчинами і ванночки з трав’яних відварів.

Досвідчені фахівці PerioCenter знають що робити з будь стоматологічною проблемою, в тому числі і такий як набряк ясен. Лікування при цьому буде дієвим і допоможе повернути вам здоров’я.

Записатися на прийом