Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Мукогінгівальна операція при хворобах пародонту

Мукогінгівальна операція — широко поширена хірургічна процедура в пародонтології. Вона застосовується при необхідності пластики пластики переддвер'я рота, вуздечки, при наявності рецесії ясен. Найбільш доцільна і показана мукогінгівальна операція при хворобах пародонту.

Мукогінгівальна операція, направлена на пластику вуздечки, називається френулопластикой (френулотомія, або френулоектомія), яка направлена на пластику переддвер'я рота — вестибулопластика.

У цій статті розповімо, як виконується та чи інша мукогінгівальна операція при хворобах пародонту, які існують показання до її проведення, продемонструємо фото результатів та етапів операції.

Мукогінгівальна пластика, показання до операції

Коли доцільна мукогінгівальну пластику? Показання до проведення операції різні і пов'язані не тільки з хворобами пародонту. Порушення прикусу, проблеми з вимовою звуків — також часто є показаннями до цієї операції. Іноді навіть при млявому ссанні грудей немовлятам рекомендується мукогінгівальна пластика. Показання в пародонтології включають оголення (рецесію десни), хвороби, які її викликають, гіперчутливість оголених ділянок зуба.

Занадто короткі вуздечки губ, язика, або щоки ведуть до надмірного натягування ясенної тканини, внаслідок чого розвивається рецесія ясен. В такому разі потрібна мукогінгівальна пластика вуздечки (френулотомія) — фото далі.

Рецесію десни також може спровокувати занадто дрібний переддень рота — в такому разі показана вестибулопластика (фото операції та її результатів тощо).

Як проводиться пластика вуздечки та переддвер'я рота при рецесії ясен розглянемо нижче.

Мукогінгівальна пластика при рецесії ясен

Найбільш часто проводиться мукогінгівальна пластика при рецесії ясен (фото далі). Дану патологію, як ми вже згадували вище, може викликати аномалія вуздечки (дуже коротка, або неправильно прикріплена вуздечки губ, язика, або щоки), неправильний прикус, занадто дрібний переддень рота, хвороби пародонту (пародонтит, гінгівіт, пародонтоз), постійне травмування ясен.

Сама по собі рецесія ясен не є причиною випадання зубів, однак оголені ділянки зуба завдають хворому особливий дискомфорт через свою гіперчутливості. Також під час рецесії стає важче якісно проводити гігієну ротової порожнини, що загрожує розвитком інший стоматологічної патології, яка вже може закінчиться втратою зубів.

Мукогінгівальна пластика при рецесії ясен залежно від причини виникнення патології може проводитися декількома методами — френулопластика вестибулопластика, або безпосередньо пластику десни.

Мукогінгівальна пластика десни — це хірургічна операція, спрямована на закриття рецесії шляхом розширення десни і накладання на оголені ділянки пародонту лоскутов з слизових оболонок. Клапті беруться або з піднебіння, або зі слизової щоки, або з інших ясен. Приживлення трансплантата триває близько двох-трьох тижнів, а щоб повністю відновився кровообіг у приживленної десни знадобиться близько півтора місяця. Мукогінгівальна пластика десни збільшує площу ясенної тканини, завдяки чому зменшується натягальний вплив на прикріплену десну вуздечок губ, щік, мови, що мінімізує виникнення повторної рецесії в майбутньому.

Мукогінгівальна пластика в пародонтології, фото

Мукогінгівальна пластика в пародонтології — широко затребувана процедура, що дозволяє запобігти або усунути такий неприємний дефект, як рецесія ясен. Крім цього, вона може вирішити проблему неправильного прикусу, або труднощі у вимові деяких звуків, у зв'язку з чим її часто рекомендують ортодонти і логопеди. Мукогінгівальна пластика в пародонтології доцільна і при хворобах пародонту, так як аномалія вуздечки, або недостатньо глибокий переддень рота збільшують їх протікання.

Мукогінгівальна пластика (фото результатів нижче) проводиться під місцевим наркозом і в залежності від складності може займати до півтора-двох годин (у разі пластики десни, або вестибулопластики).

Як проводиться мукогінгівальна пластика? Фото нижче демонструють етапи проведення френулопластики, вестибулопластики і операції по розширенню десни.

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top