Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Міфи пародонтології

Пародонтит не лікується!

Що ви розумієте під словом «лікується»? Пародонтит (пародонтоз) характеризується деструктивними процесами тканин пародонту, які наступають внаслідок запального процесу, який, у свою чергу, виникає як реакція на продукти життєдіяльності пародонто-патогенних мікроорганізмів (МО), які живуть і будують свої колонії в пародонтальних кишенях.

Чим глибше кишені, тим більше мікроорганізмів, тим більше токсинів, тим більше запалення, тим більше деструкція твердих тканин, тим глибше пародонтальні кишені, тим більше пародонто-патогенних мікроорганізмів... В медицині таку залежність називають «порочне коло», коли один патологічний процес стимулює інший, а останній, в свою чергу, стимулює перший. Лікування пародонтиту зводиться до розриву порочного кола, руйнування колоній призводить до значного зменшення числа МО, як наслідок, йде запалення і зупиняється деструктивний процес. В залежності від виду МО пародонтит протікає або хронічно (повільно), або агресивно (швидко). Залежно від цього захворювання по-різному проявляється в порожнині рота і вимагає різного лікування. Іноді лікування проводиться на тлі антибіотиків широкого спектру дії, а іноді можна досягти хорошого лікувального ефекту і без таких важких препаратів.

Пародонтитом страждають люди середнього і старшого віку і не страждають люди молодого віку і діти!

Більшою мірою страждають люди старшого віку, але є форми пародонтиту, від яких страждають і діти.

При пародонтиті не можна встановлювати зубні імпланти!

Пародонтит не є протипоказанням для установки дентальних імплантів, а частіше навіть є найкращим варіантом, так як ослаблені зуби, що залишилися небажано перевантажувати ортопедичними конструкціями (мостоподібні протези, опорно-утримуючі елементи знімних протезів). Обов'язковою умовою для проведення установки дентальних імплантатів є санування порожнини рота (проліковані каріозні процеси і тканини пародонту). Знявши перевантаження з решти «рідних» зубів на коронки на імплантатах, ми продовжуємо термін життя «рідним» зубах.

Пародонтит передається контактним шляхом (через ложку)!

В залежності від виду МО пародонтит протікає в тій чи іншій формі. В порожнині рота живе величезна кількість МО, але у кого-то пародонтит розвивається, а у кого-то немає. Крім наявності самих МО, необхідні умови для їх розвитку. Стоматологи рекомендують мати індивідуальні засоби гігієни (щітки, йоржики, насадки на іригатор), а при агресивному перебігу пародонтиту – і індивідуальний посуд. З особистих спостережень – не завжди наявність пародонтиту, навіть його агресивної форми, у одного члена сім'ї означає наявність аналогічної проблеми в інших.

Неможливо відновити втрачені в результаті пародонтиту тверді і м'які тканини!

Залежно від характеру запального процесу та ступеня тяжкості захворювання можна розглядати ймовірність відновного процесу. Іноді тканини пародонту частково відновлюються після консервативного лікування. Є хірургічні маніпуляції, за допомогою яких можливо частково або повністю відновити втрачені м'які або тверді тканини, проте при більш важкому ступені розвитку пародонтиту менше шансів на повне відновлення.

Уколи лінкоміцину або іншого антибіотика в ясна лікують пародонтит!

Антибіотик вбиває певний вид мікроорганізмів. Чим ширше спектр дії препарату, тим більше МО загинуть. В організмі людини МО надають як патогенна, так і непатогенное (сапрофітну) дію. Під дією антибіотиків гинуть і «погані» і «хороші» МО, й може розвиватися дисбактеріоз. Тому антибіотики слід призначати вибірково, і спосіб введення ін'єкції – в десну або внутрішньом'язово – значення не має, однак введення в десну значно болючіше. Вбиваючи МО і залишаючи умови їх існування, ми отримуємо короткочасне поліпшення, так як МО дуже швидко вибудовують нові колонії в глибоких пародонтальних кишенях. Антибіотикотерапія дає хороший терапевтичний результат тільки при комплексному лікуванні.

Зняття каменів – лікування пародонтиту!

В 90 % випадків мова йде про наддесневом зняття зубних відкладень, що не має ніякого лікувального ефекту. Ця процедура схожа манікюру або педикюру – швидше косметична, а не лікувальна. Зняття твердих зубних відкладень – копітка робота, яка виконується спеціалістом з допомогою різних механічних, ультразвукових, піскоструминних і т. д. апаратів і ручними кюретами над і під яснами. Якісна обробка коренів зубів руйнує умови існування МО.

Пародонтит передається у спадок!

В даний час у розвитку пародонтиту переважають пародонто-патогенні МО, які вибудовують свої колонії у пародонтологічних кишенях. Є вроджені захворювання, які виявляються в порожнині рота ураженням пародонта.

При пародонтиті неможливо зробити якісне протезування!

При ураженні тканин пародонту дійсно ускладнюється протезування. Необхідно враховувати всі складності (рецесії ясен, рухливість зубів, зміна розташування зуба (переміщення), але грамотний фахівець може спланувати і провести якісне і високоестетичне протезування.

Неможливо домогтися гарного естетичного результату при захворюванні тканин пародонту!

Сьогодні в розпорядженні у стоматолога є всі можливості для проведення високоестетичного протезування: ортодонтичні апарати для переміщення зубів, хірургічні маніпуляції, що дозволяють коригувати тканини (пластичні корекції), сучасні високоестетичні матеріали для виготовлення ортопедичних конструкцій, що дозволяють максимально імітувати природні зуби. Все залежить від бажання і можливостей (фізичних і матеріальних) пацієнта і професіоналізму лікаря або технічної оснащеності стоматологічного закладу.

Зубна паста «від пародонтиту»

Зубної пасти «від пародонтиту» не існує. До складу зубних паст, рекомендованих при пародонтиті, входять речовини, що знімають ознаки запалення (зменшують кровоточивість ясен), але не усувають причину запалення (зубні відкладення і мікроорганізми).

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top