Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Методи лікування захворювань тканин пародонту

Захворювання тканини пародонту — це група запальних і не запальних захворювань твердих та м'яких тканин, які оточують зуб і фіксують його в зубный альвеолі. За даними статистики, захворювання тканини пародонту складають більше, ніж 20% серед дітей до 12 років та більше, ніж 90% серед дорослих. Така невтішна статистика обумовлена ​​несвоєчасною діагностикою патології, а також, несвоєчасним лікуванням.

Сучасна стоматологія пропонує пацієнту різні методи лікування захворювань пародонту — як консервативні, так і хірургічні. Вибір методу лікування, його тривалість будуть залежати від стадії захворювання та її тяжкості.

Далі більш детально розповімо про причини, чому виникають захворювання пародонту, які терапевтичні, консервативні та хірургічні методи лікування пародонту існують, а також, як проводиться комплексне лікування.

Причини розвитку захворювань тканин пародонта

Причини розвитку захворювань пародонту різні та можуть бути обумовлені як внутрішніми, так і зовнішніми чинниками. Найчастіше захворювання виникає внаслідок не однієї причини, а комплексу причин.

Внутрішні причини розвитку захворювань пародонту можуть бути наступними:

 

 1. Генетична схильність.
 2. Захворювання стравоходу.
 3. Серцево-судинні захворювання.
 4. Нейрогенна патологія.
 5. Ендокринні захворювання.
 6. Анатомічні дефекти зубних рядів, патологія прикусу.
 7. Супутня стоматологічна патологія.
 8. Зниження імунітету.
 9. Порушення обміну речовин.
 10. Порушення рівня вітамінів та мінералів.

Зовнішні причини захворювання тканин пародонту можуть бути представлені таким:

 • Нерегулярна та неретельна гігієна порожнини рота.
 • Механічні, хімічні, термічні пошкодження ясен та слизової оболонки порожнини рота.
 • Зубний наліт, зубний камінь.
 • Неякісні пломби, протези.
 • Шкідливі звички (куріння, зловживання алкоголем).

Вирішальне значення в розвитку захворювань пародонту належить мікроорганізмам. Основна причина розвитку патології пародонту — бактерії Porphyromonas gingivalis, Prevotella intermedia, Actinomycetes comitans.

Консервативні та терапевтичні методи лікування захворювань пародонту

Консервативні методи лікування захворювань пародонту доцільні при легких та середніх формах патології, а також, як доповнення до хірургічного лікування важких форм. Терапевтичне лікування захворювань пародонту передбачає комплекс стоматологічних процедур, фізіопроцедур та застосування медикаментозних препаратів. Основна мета такого лікування — усунення факторів, які провокують запальні процеси, та безпосереднє усунення запалення в тканинах пародонта.

Отже, терапевтичне лікування захворювань пародонту включає наступні етапи:

 1. Професійна гігієна порожнини рота.
 2. Усунення супутньої стоматологічної патології, каріозних порожнин.
 3. Ортодонтичне лікування за показаннями.
 4. Медикаментозне лікування (протизапальні, антибактеріальні препарати, антисептичні засоби, ферменти, стероїди та ін.).
 5. Фізіотерапевтичні процедури (вакуум, гідротерапія, електрофорез).

Консервативні методи лікування захворювань пародонту призначаються стоматологом суто індивідуально, залежно від ступеня тяжкості та етіології, наявності супутніх захворювань.

Хірургічні методи лікування захворювань пародонту

 

Хірургічні методи лікування захворювань пародонту доцільні при важких формах патології. Їх метою є усунення пародонтальних кишень, аномалій передодня порожнини рота, вуздечок губ та язика, дефектів ясен, патології прикусу.

Хірургічні методи лікування захворювань пародонту включають таке:

 • Кюретаж пародонтальних кишень.
 • Гінгівотомія, гінгівектомія, гінгівопластика.
 • Клаптеві операції.
 • Формування передодня порожнини рота, пластика вуздечки.

Комплексне лікування захворювань пародонту

Комплексне лікування захворювань пародонту передбачає поєднання як консервативних, так і хірургічних методів лікування. Важливим є ортодонтичне та ортопедичне лікування. Пацієнт повинен розуміти, що тільки комплексне лікування захворювань пародонту допоможе назавжди позбутися від неприємних симптомів та запобігти розвитку ускладнень!

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top