Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Методи лікування гранульоми зуба

Гранулема зуба зустрічається у багатьох пацієнтів. Навіть якщо вона не турбує, лікування не можна відкладати, тому що ігнорування патології може стати причиною розвитку серйозних ускладнень.

Якщо діагностована гранульома зуба, лікування може проводитися різними методами, але терапевтична програма повинна підбиратися лікарем в індивідуальному порядку.

Що таке і як виглядає гранульома зуба: фото

Гранулема кореня зуба — це гнійно-запальне утворення, яке формується в періодонті.

Спровокувати появу патології можуть різні фактори — від пульпіту до лікарських помилок, допущених при лікуванні зуба.

Гранульому іноді плутають з кістою, хоча ці утворення кардинально відрізняються. Легко дозволяє зрозуміти, як виглядає гранульома зуба, фото. Особливість патології полягає в тому, що вона не має порожнечі, заповненої гноєм, хоча в фіброзній капсулі можуть з'являтися гнійні виділення в період загострення. Якщо ви хочете знати, як виглядає гранульома зуба, фото допоможуть розібратися в цьому питанні. Однак проводити діагностику новоутворень тільки методом порівняння з зображеннями неприпустимо.

Гранульома на корені зуба

Найчастіше утворюється гранульома на корені зуба. Головна особливість патології полягає в тому, що вона може протікати безсимптомно, тобто ніяк не турбувати людину. Якщо розташована гранульома біля кореня зуба, зовні ніяких ознак може й не бути. Часто утворення виявляється і зовсім випадково при лікуванні іншого зуба.

Гранульома зуба: лікувати чи видаляти?

Якщо виявлена ​​гранульома зуба, лікувати або видаляти її зазвичай вирішує лікар залежно від результатів обстеження. Якщо захворювання знаходиться на початковій стадії, а гранульома являє собою вузлик запаленої сполучної тканини, тоді може застосовуватися консервативне лікування.

Якщо запальний процес супроводжується утворенням гною, тоді рекомендовано оперативне втручання. У цій ситуації ефективним лікування може бути тільки після видалення гнійних виділень.

Гранульому з гноєм, яка розрослася, слід видаляти, а не лікувати, оскільки застосування антибіотиків та інших препаратів не дасть бажаного результату. Запущена патологія може спровокувати розвиток абсцесу, сепсису та інших серйозних ускладнень.

Як лікувати гранульому зуба?

Точно відповісти, як лікувати гранульому зуба, може тільки лікар після обстеження пацієнта. На рентгенівському знімку зазвичай добре видно розміри і особливості розташування утворення, що дозволяє підібрати найбільш підходящу методику.

Боротьба з патологією може проводитися такими способами:

 • консервативна терапія;
 • фізіотерапевтичні процедури;
 • хірургічне втручання.

При консервативному лікуванні доступ до вогнища патології зазвичай здійснюється через кореневі канали. Навіть якщо зовні зуб не має пошкоджень, його препарують. Встановлену коронку знімають, а після курсу лікування виготовляють нову ортопедичну конструкцію.

Медикаментозне лікування гранульоми

Якщо виявлена ​​на початковій стадії гранульома зуба, медикаментозне лікування застосовується найчастіше. Якщо хворого не турбує гранульома зуба, лікування антибіотиками, яке становить основу консервативної терапії, показує хороші результати. У більшості випадків лікар підбирає препарат широкого спектра дії в таблетках або суспензії. При сильно вираженому запальному процесі призначається ін'єкційне введення лікарського засобу.

Якщо є гранульома зуба, лікування антибіотиками може бути доповнено й препаратами для місцевого застосування. Прискорити боротьбу з патологією здатні різні розчини для полоскань з антисептиками, а також дентальні протизапальні мазі та гелі, які також усувають набряки і больові відчуття.

Головний недолік консервативного лікування полягає у високому ризику рецидиву захворювання.

Коли потрібна операція?

Якщо виявлена ​​об'ємна гранульома зуба, операція проводиться в обов'язковому порядку. Гнійні утворення розміром більше 1 см не піддаються консервативній терапії. Якщо виявлена ​​велика гранульома зуба, хірургічне лікування може проводитися різними методами:

 • цистектомія (видалення утворення разом з верхівкою зуба);
 • гемісекція (видалення гранульоми з частиною кореня і коронки);
 • сепарація (хірургічні маніпуляції проводяться через розкол в зубі);
 • повне видалення зуба.

Видаляють зуб разом з гранульомою тільки в разі, якщо інші методи неприйнятні з об'єктивних причин.

Якщо є гранульома зуба, операція проводиться за рекомендацією лікаря після ретельного обстеження хворого. При хірургічному втручанні ризик рецидиву зведений до мінімуму.

Для видалення новоутворення може використовуватися лазерна терапія. Суть методики полягає в тому, що на вогнище запалення впливає лазерний промінь, в результаті чого утворення розсмоктується.

Високою ефективністю відрізняється і депофорез. Особливість цього фізіотерапевтичного методу лікування полягає в тому, що в кореневий канал вводиться гідроксид міді. Під дією слабких струмів він ефективно знищує бактерії, які і викликають запалення.

Чи можливе лікування гранульоми зуба народними методами?

Якщо виявлена ​​гранульома зуба, лікування народними методами може проводитися тільки в якості допоміжної терапії і з дозволу лікаря. Категорично не можна використовувати нетрадиційну медицину як основне лікування. Нерідко народні рецепти застосовуються після хірургічного втручання з метою прискорення загоєння рани і попередження розвитку ускладнень.

Якщо є гранульома зуба, лікування народними методами зазвичай має на увазі полоскання ротової порожнини відварами трав.

Для цих цілей підходять такі лікарські рослини:

 • ромашка;
 • шавлія;
 • кора дуба;
 • аїр;
 • календула і ін.

Трави мають протизапальну дію, зменшують набряк, попереджають приєднання вторинної інфекції. Відмінно усуває запальний процес і прополіс. У домашніх умовах може застосовуватися також содово-сольовий розчин для полоскання рота.

Якщо присутня гранульома кореня зуба, лікування народними засобами може бути і зовсім неефективним. Обумовлено це тим, що корисні речовини просто не зможуть проникнути до запалених тканин. Якщо діагностовано гранульому кореня зуба, лікування слід проводити тільки під контролем лікаря. Важливо суворо дотримуватися всіх приписів, щоб виключити ризик появи ускладнень.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top