Масаж ясен: пальцями, вакуумний масаж ясен при пародонтозі, пародонтиті
Масаж ясен при пародонтозі і пародонтиті

Масаж ясен при пародонтозі і пародонтиті

Про важливість гігієни порожнини рота у профілактиці стоматологічних захворювань чув, напевно, кожен. Але про те, що таке масаж ясен і яким благодійним дією він володіє, знають лише одиниці.

Стоматологи і пародонтологи в один голос рекомендують регулярно масажувати ясна. Найчастіше це робиться зубною щіткою під час чищення зубів, але також застосовується масаж пальцями і вакуумний масаж, гідромасаж, масаж за допомогою силіконового масажера для ясен.

Доцільний масаж ясен при пародонтиті, пародонтозі, початковій стадії гінгівіту, атрофичічно-дистрофічних процесів у пародонті, а також з профілактичною метою при нормальному стані зубів і ясен. Найбільш часто застосовують масаж ясен при пародонтозі, пародонтиті.

Детальніше про те, як робити масаж ясен і при яких захворюваннях він доцільний розповімо далі.

Як робити масаж ясен

Як робити масаж ясен, щоб досягти найкращого ефекту? Існує безліч різних технік, наприклад метод Чартеру, Стилмана, Гіршфельда, Белла, Фонеса, які застосовуються одночасно з чищенням зубів.

  1. Метод Чартеру полягає в тому, щоб щетина зубної щітки під час чищення захоплювали одночасно і поверхня ясен, і поверхню зубів. При цьому зубну щітку розташовують під кутом 45° до десневого краю. У такому положенні роблять кругові, або встряхивающие руху. Найбільш доцільно за методом Чартеру виконувати масаж ясен при пародонтозі.
  2. Метод Стилмана — зубну щітку, як і в попередньому методі, розміщують на десні під кутом 45° і при цьому натискають на нього зубною щіткою до появи анемічності. Потім роблять кілька легких кругових рухів.
  3. Метод Фонеса — щіткою, розташованої перпендикулярно до зубних рядів, роблять кругові рухи одночасно на обох  щелепах. Зуби при цьому зімкнуті.
  4. Метод Белла (Сміта-Белла) — лінійні рухи щіткою робляють від ріжучого краю зуба до ясен.

Масаж ясен при пародонтиті зазвичай роблять за методом Фонеса, або Сміта-Белла.

Крім методик із зубною щіткою, існує пальцевий масаж, а також вакуумний масаж ясен.

Вакуумний масаж ясен

Вакуумний масаж ясен полягає у впливі на ясна негативного тиску. Він виконується спеціальним апаратом і сприяє активації циркуляції крові та лімфи, зміцненню судин пародонту, зупинці дистрофічних процесів у яснах.

Вакуумний масаж ясен набирає все більшої популярності. Він не тільки ефективний, а й доступний за ціною. Однак є один мінус вакуумного методу — велика ймовірність утворення гематом на яснах після процедури. Це слід враховувати при наявності у пацієнта важкого пародонтиту, гінгівіту, або пародонтозу.

Не дивлячись на різні нововведення в цій області, масаж ясен пальцями є найбільш вживаним і зручним.

Масаж ясен пальцями

Масаж ясен пальцями робиться обертаються, або зигзагоподібними рухами в напрямку від зубів мудрості до фронтальних зубах. Масажують переважно другим і третім пальцями.

Масаж ясен не рекомендують людям, що страждають важкою формою пародонтиту, пародонтозу, так як саме він може спровокувати значну кровотечу.

Масаж ясен пальцями, або будь-яким іншим чином сприяє наступному:

  1. Усуває застійні явища в яснах.
  2. Активізує обмінні процеси, покращує кровопостачання пародонта і циркуляцію лімфи в ньому.
  3. Зменшує набряк і кровоточивість.
  4. Попереджає розвиток запальних (гінгівіту, пародонтиту) і атрофічних (пародонтозу) процесів.

Тому, крім проведення звичайних гігієнічних заходів, не полінуйтеся виділити кілька хвилин на масаж ясен. Він зміцнить ваші ясна, поліпшить їх трофіку, запобігає розвиток можливих захворювань.

Записатися на прийом
Масаж ясен при пародонтозі і пародонтиті