Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Лікування та профілактика різних форм гінгівіту

Гінгівіт  — запальне захворювання, яке поширюється на слизову оболонку ясен. Може протікати в гострій та хронічній формі. Лікування та профілактика гінгівіту залежать від виду патологічних змін. Найбільш часто діагностується катаральна, гіпертрофічна та виразково-некротична форма хвороби.

 

Найчастіше стоматологи виявляють дитячий гінгівіт. Лікування та профілактика в цьому випадку повинні проводитися невідкладно. Своєчасна терапія дозволяє усунути патологію та попередити втрату зубів. Як проводиться лікування та профілактика гінгівіту? Терапевтична тактика залежить від форми хвороби та підбирається індивідуально. Самостійно проводити лікування запалення народними засобами не варто. Профілактика полягає перш за все в дотриманні гігієнічних норм.

Катаральний та хронічний катаральний гінгівіт: яке необхідне лікування та профілактика

Катаральний гінгівіт може мати хронічний та гострий перебіг. В останньому випадку симптоматика стає більш вираженою.

Хворого турбують:

 • кровоточивість ясен
 • дискомфорт, відчуття свербіння в яснах
 • виділення крові з тканин під час прийому їжі

Під час огляду можна виявити наліт на зубах, ціаноз ясенних тканин. Якщо діагностовано гострий або хронічний катаральний гінгівіт, лікування відкладати не варто. Воно спрямоване на усунення першопричини недуги і ліквідацію патологічних змін, а також наявних симптомів.

 Коли є хронічний катаральний гінгівіт, лікування включає:

 • використання препаратів для зміцнення капілярів
 • призначення засобів, що огортають
 • вітамін С — зміцнює судини, стимулює оновлення тканин
 • протизапальне лікування
 • фізіотерапевтичне лікування — гідротерапія з вуглекислим газом, електрофорез

Обов'язково проводиться санація ротової порожнини та видалення зубних відкладень, бо присутність нальоту на зубах є провокуючим чинником до розвитку запалення.

Якщо виявлено катаральний гінгівіт, профілактика загострень повинна займати провідне місце. Важливо приділити належну увагу регулярному виконанню гігієнічних процедур, ретельного чищення зубів, видалення частинок їжі після прийому їжі. Щоб у вас не стався катаральний гінгівіт, профілактика також включається своєчасне лікування супутніх захворювань ротової порожнини, регулярне відвідування стоматолога для виконання оглядів.

Лікування та профілактика виразково-некротичного гінгівіту

Така форма патології розвивається внаслідок відсутності своєчасного усунення катарального типу запалення. Лікування виразково-некротичного гінгівіту тривале. До звичних симптомів запалення (свербіж, набряки, біль в яснах) приєднується виражена кровоточивість, яка спостерігається навіть при мінімальному механічному впливі. Присутній гнильний запах з рота, слина стає тягучою, наліт на зубах щільний, видаляється важко.

Якщо діагностовано виразково-некротичний гінгівіт, лікування патології перш за все направлено на усунення бактеріальної інфекції, яка часто й є основною причиною запалення.

Хворому призначаються:

 • вітаміни С і Р
 • антигістамінні препарати
 • професійну чистку зубів, видалення нальоту
 • місцеве застосування засобів, що містять вітамін Е — сприяють регенерації, усунення запалення, зміцненню капілярних стінок

Лікування виразково-некротичного гінгівіту має на увазі обробку ранок на слизовій оболонці ясен. Використовуються аплікації з трипсином, іруксолом, проводиться обробка поверхонь антисептиками.

Для усунення бактеріальної інфекції призначаються антибіотики. Обов'язковою є повна санація ротової порожнини. Додатково призначаються вітамінні комплекси. У період лікування слід дотримуватися дієти, що включає легкозасвоювані продукти, збагачені необхідними вітамінами та мінералами.

Важливу позицію займає профілактика виразково-некротичного гінгівіту. Перш за все важливо слід своєчасну діагностику та лікування катаральної форми патології, яка з часом прогресує. Профілактика виразково-некротичного гінгівіту має на увазі ретельне дотримання норм гігієни — чистку зубів вранці та ввечері, видалення залишків їжі за допомогою зубної нитки, полоскання ротової порожнини після кожної трапези.

Також слід регулярно проходити профілактичні огляди у стоматолога, своєчасно лікувати будь-які захворювання пародонту. Зменшити ризик розвитку виразково-некротичного гінгівіту допоможе зміцнення імунітету, повне усунення вогнищ інфекції в організмі.

Гінгівіт: чи можливе лікування народними засобами

При розвитку запального процесу в тканинах пародонту будь-які засоби нетрадиційної медицини допустимо застосовувати з дозволу стоматолога. Якщо діагностовано гінгівіт, лікування народними засобами може використовуватися практично при будь-якій формі патології. Воно полягає в полосканні рота відварами та настоями трав.

При діагнозі гінгівіт лікування народними засобами має на увазі використання ромашки, звіробою, календули, кори дуба. До ураженої яснах також можна прикладати розрізаний уздовж лист каланхое. При гінгівіті лікування народними засобами дозволяє швидше прибрати запалення та прискорити загоєння виразок. Але пам'ятайте, що будь-які препарати можна застосовувати тільки під контролем фахівця.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top