Пародонтит у дітей: фото, особливості, причини, симптоми і лікування пародонтиту
Лікування пародонтиту у дітей

Лікування пародонтиту у дітей

Пародонтит — хвороба, що характеризується запальним процесом у пародонті. Він може з’являтися як у дорослих, так і у дітей, особливо у віці до 10 років. Лікування пародонтиту у дітей дещо утруднене — більшою мірою із-за божевільного страху стоматологічних кабінетів, але також з-за обмеженого вибору препаратів, дозволених дітям.

Думка, що лікування пародонтиту у дітей не є необхідним — досить часте серед батьків оману.

Пародонтит, як і інші стоматологічні захворювання, потребує своєчасному і якісному лікуванні, оскільки може закінчитися серйозними ускладненнями.

З яких причин виникає і якими симптомами супроводжується пародонтит, особливості його протікання і фото, як проводиться лікування пародонтиту у дітей — про все це в даній статті.

Пародонтит у дітей, причини та особливості протікання

Чому ж виникає пародонтит у дітей? Причини можна розділити на зовнішні і внутрішні.

до зовнішніх можна віднести наступні впливи, які викликають пародонтит у дітей. Причини появи захворювання:

  • недостатня, або неправильне чищення зубів;
  • пережовування їжі переважно однією стороною;
  • переважання в раціоні занадто м’якої їжі;
  • постійні травми зубів і ясен.

внутрішні причини належать переважно захворювання і аномалії розвитку, саме вони пробуджують пародонтит у дітей. Причини:

  • вроджені аномалії зубів, губ, неба, вуздечки, неправильний прикус;
  • гіповітаміноз;
  • знижений імунітет;
  • ендокринні захворювання, зокрема цукровий діабет;
  • вроджені захворювання серцево-судинної системи;
  • генетичні захворювання.

Також провокує розвиток пародонтиту безпосередньо дитячий вік. Захворювання виникає переважно у дітей 9-10 років — якраз тоді, коли молочні зуби замінюються на постійні. При цьому відбувається постійне травмування слизової оболонки, внаслідок чого створюються чудові умови для проникнення інфекції.

Пародонтит у дітей, особливості протікання якого розглянемо нижче, залежно від віку можна розділити на дві форми — препубертатный і пубертатний.

Препубертатний пародонтит у дітей, особливості
Ця форма пародонтиту, виникає у дітей до 10 років під час прорізування зубів, або відразу після нього. Часто він протікає безсимптомно. Особливістю його є білий наліт на зубах і яснах (фото далі) і підвищена рухливість молочних зубів.

Пубертатний пародонтит у дітей, особливості
Проявляється переважно в підлітковому віці. На відміну від першого, характеризується різко вираженими симптомами підвищення температури тіла, свербіння ясен, біль, неприємний запах з рота. Альвеолярні відростки піддаються стрімкого руйнування.

Пародонтит у дітей: симптоми і лікування захворювання

Пародонтит у дітей має свої особливості — це стосується не тільки причин і симптомів, але і лікування.

Препубертатный пародонтит у дітей, симптоми і лікування
Цей вид пародонтиту характеризується практично відсутністю симптомів. Спочатку на слизовій виявляються тільки білуватий наліт. Далі оголюється шийка зубів, утворюються глибокі пародонтальні кишені і тільки потім приєднується запалення. Молочні зуби стають рухомими, випадають раніше часу.

Лікування повинно бути комплексним і включати як місцеві засоби, так і засоби системної дії. У першу чергу потрібно прибрати причину виникнення пародонтиту. Далі проводиться санація ротової порожнини, лікування карієсу, якщо такий є, пародонтальних кишень, виправляється прикус. З медикаментів місцево призначають антисептичні ополіскувачі, ферментні препарати, протизапальні та антибактеріальні засоби. З системних препаратів призначаються вітаміни і мінерали, антигістамінні засоби, іноді імуномодулятори.

Пубертатний пародонтит у дітей, симптоми і лікування
Пубертатний пародонтит супроводжується сверблячкою, печінням, гіперемією ясен, їх підвищеною кровоточивістю, поглибленням пародонтальних кишень, зубним каменем. Особливістю такого пародонтиту є стрімке руйнування альвеолярної кістки, що можна часто зустріти на фото.

Лікування проводиться за тими ж принципами, що і у випадку препубертатного пародонтиту.

Пародонтит у дітей, фото

Залежно від ступеня прояву клінічних симптомів, виділяють легкий пародонтит у дітей, фото цій мірі практично не мають відмінностей від фотографій здорового стану, середню і важку форму захворювання ступінь. Пародонтит у дітей, фото якого можна знайти на сайтах стоматологічних клінік, виникає досить рідко, але це не означає, що про гігієну порожнини дитячого рота не потрібно піклуватися.

Обов’язково проводите лікування, якщо ви помітили перші симптоми, якими проявляє себе пародонтит у дітей, фото здорових посмішок зігріють вам серце!

Записатися на прийом
Лікування пародонтиту у дітей