Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Лікування гінгівіту при вагітності

Гінгівіт при вагітності досить поширений. Оскільки імунітет вагітної жінки знижений, починаються різні проблеми зі здоров'ям, в першу чергу страждають десна. Гінгівіт при вагітності супроводжується традиційними симптомами ― набряк, гіперемія, печіння ясен, їх підвищена кровоточивість, нерідко утворення виразок, біль.

Лікування гінгівіту при вагітності необхідно, так як запалені ясна можуть послужити резервуаром для небажаної інфекції. Але перш, необхідно пройти повний огляд у стоматолога, оскільки гінгівіт може бути не первинним, а супроводжувати вже наявну стоматологічну патологію (наприклад, карієс).

Гінгівіт при вагітності, лікування якого не проводилося, загрожує серйозними ускладненнями. Серед них ― пародонтит, приєднання інфекції, яка так небажана і для жінки, і для дитини. Але як проводити лікування гінгівіту при вагітності, якщо в такому положенні практично всі медикаменти протипоказані?

З яких причин виникає гінгівіт при вагітності, лікування цієї патології, як і чим краще його проводити ― про все це в даній статті.

Чому виникає гінгівіт у вагітних?

Гінгівіт у вагітних за даними статистики становить приблизно 20%. Ризик її виникнення зростає при ускладненому протіканні вагітності.

Виникає гінгівіт у вагітних з різних причин, але основні з них очевидні ― це перепади гормонального фону і зниження імунітету вагітної жінки. Також до причин, пов'язаних безпосередньо з вагітністю, відноситься токсикоз і гіповітаміноз.

Але часто гінгівіт у вагітних можуть викликати ті ж причини, що і зазвичай, ― недотримання правил гігієни ротової порожнини, наявність стоматологічних захворювань, травми ясен.

Як і чим лікувати гінгівіт при вагітності

Коли виникає питання, чим лікувати гінгівіт при вагітності, багато жінок в положенні приходять в замішання. І нічого дивного, адже більшість медикаментів при вагітності протипоказані через свого негативного впливу на здоров'я майбутньої дитини.

Як лікувати гінгівіт при вагітності знає і традиційна, і народна медицина. Але ні в якому разі не можна займатися самолікуванням! Ті, чи інші методи можна робити тільки після консультації лікаря.

Перед тим, як лікувати гінгівіт при вагітності, необхідна санація ротової порожнини ― видалення зубного нальоту, каменю. Далі передбачено використання місцевих протизапальних засобів (мазі, гелі), антисептичних розчинів, спеціальних ополіскувачів. Іноді вдаються і до таких процедур, як вакуумний масаж ясен, електрофорез, гінгівектомія.

Чим лікувати гінгівіт при вагітності знає також народна медицина. При даній патології вона рекомендує полоскати ротову порожнину відварами ромашки, шавлії, кори дуба. Вони заспокоюють, знезаражують запалені ясна, зміцнюють їх, зменшують кровоточивість.

Ефективне лікування гінгівіту у вагітних

Тільки у випадку дотримання всіх рекомендацій лікаря, буде ефективним лікування гінгівіту у вагітних. Важливо проводити не тільки медикаментозне лікування, але і інші заходи.

У разі гінгівіту слід приділяти більше уваги гігієні ротової порожнини, необхідно дотримуватися дієти, споживати більше вітамінів, віддавати перевагу більш твердої їжі. Лікування гінгівіту у вагітних також не повинно обходитися без масажу ясен, який покращує кровообіг і трофіку. Доцільним буде також пероральний прийом вітамінно-мінеральних препаратів.

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top