Хронічний, генералізований пародонтит: лікування середнього, важкого ступеня, фото
Лікування генералізованого пародонтиту

Лікування генералізованого пародонтиту

Перш ніж говорити про те, як проводиться лікування генералізованого пародонтиту, розберемося, що таке пародонтит взагалі. Пародонт — це комплекс тканин, які оточують зуб і забезпечують його фіксацію в альвеолах альвеолярного відростка. Він представлений десною, зубним коренем, кісткової лункою і зубними зв’язками. Розвиток запальних процесів в будь-якої з цих структур називається пародонтитом.

Якщо задіяні одночасно всі структури пародонту — це генералізований пародонтит. Лікування повинно бути негайним, оскільки така серйозна патологія загрожує розвитком ускладнень в досить короткий термін. Лікування генералізованого пародонтиту визначається залежно від ступеня тяжкості. Розрізняють легку, середню ступені важкості та важкий генералізований пародонтит. Лікування гострої та хронічної форми, а також фото розглянемо нижче.

Генералізований пародонтит, ступеня тяжкості

При такій патології, як генералізований пародонтит, ступеня тяжкості мають дуже важливе значення. Саме ними визначається майбутнє лікування. Але як визначити легкий або важкий генералізований пародонтит? Ступеня тяжкості залежать від глибини пародонтальних каналів і вираженості деструктивних процесів у кістковій тканині. З огляду на це розрізняють три ступені тяжкості:

  • І ступінь, або легка — довжина пародонтальної кишені не перевищує 3,5 мм, а деструктивні процеси зачіпають не більше третини кореня зуба;
  • ІІ ступеня, середньої тяжкості — довжина пародонтальної кишені не перевищує 5 мм, а деструктивні процеси зачіпають половину кореня зуба;
  • ІІІ ступінь, або важка — довжина пародонтальної кишені перевищує 5 мм, а деструктивні процеси зачіпають більш ніж половина кореня зуба. Фото важкого пародонтиту представлені далі;

Генералізований пародонтит середнього ступеня, фото

Генералізований пародонтит середнього ступеня тяжкості характеризується больовими відчуттями і зуби стають рухомими, спостерігається кровоточивість ясен, неприємний запах з рота, і нерідко порушується загальний стан пацієнта з підвищенням температури тіла до 38°С, нездужанням.

Виражена гіперемія ясен, їх набряк, нерідко виділення гною з пародонтальних кишень також характеризують генералізований пародонтит середнього ступеня— фото відмінно демонструють всю клінічну картину захворювання.
Генералізований пародонтит середнього ступеня вимагає комплексного лікування та медикаментозного і хірургічного. Для цієї стадії доцільним буде призначення НПЗП, знеболюючих засобів, імуномодуляторів, а також кюретаж пародонтальних кишень, видалення зруйнованих зубних коренів, або зубів.

Генералізований пародонтит середнього ступеня, фото якого наводять страх, вимагає негайного лікування!

Генералізований пародонтит важкого ступеня

Генералізований пародонтит важкого ступеня заявляє про себе ще більш вираженими клінічними ознаками, ніж попередній, у чому можна переконатися з фото. Такий пацієнт пред’являє не тільки місцеві скарги, але і системні — слабкість, нездужання, фебрілітет, збільшення регіонарних лімфовузлів.

Генералізований пародонтит важкого ступеня тяжкості передбачає більш радикальне хірургічне лікування.

Хронічний генералізований пародонтит, лікування

Когда болят десна, лечение подбирается врачом индивидуально с учетом причины появления боли, личных особенностей, прошлых заболеваний и других факторов, различных для каждого пациента. Однако, если очень сильно болят десны, что делать до осмотра стоматолога, чтобы уменьшить болевые ощущения? Следует выпить болеутоляющее средство и минимизировать возможное ухудшение ситуации.

Если болят десны, чем лечить? Обезболивающее средство — это единственное возможное лечение для вас до осмотра у врача. Самолечение другими препаратами может только ухудшить ваше положение.

Также вам не следует делать следующее:

Проверять уровень боли, надавливая на десны.
Если есть гнойники, ни в коем случае не вскрывать их.
Прикладывать что-либо к месту, которое болит, и вообще не лезть руками в рот, чтобы не занести инфекцию.

Это все, что вы можете сделать самостоятельно, если болят десна, лечение же основательное и комплексное подбирает только специалист. Самолечение в данном случае абсолютно исключается.

Записатися на прийом
Лікування генералізованого пародонтиту