Гнійний абсцес зуба: фото, лікування абсцесу ясна після видалення зуба
Лікування абсцесу десни

Лікування абсцесу десни

Абсцес десни — це гнійно-запальний процес, що вражає ясенну тканину. Він виникає внаслідок дії патогенної мікрофлори, яка потрапляє в саму десну через різні ушкодження, або стає більш агресивною на тлі зниженого імунітету.

Абсцес десни має вигляд кульки, заповнений гноєм. Головними симптомами, які супроводжують абсцес десни, є інтенсивний біль, неможливість жувати їжу на хворій стороні, патологічна рухливість зуба, над яким розташований абсцес.

Лікування абсцесу десни вкрай необхідно, оскільки він, збільшуючись до значних розмірів, не тільки змінює контури обличчя хворого, але і загрожує серйозними ускладненнями. Як виглядає абсцес ясен на фото, як проходить лікування абсцесу десни і коли необхідно видалити в даній статті.

Абсцес після видалення зуба

Абсцес зуба часто виникає в разі захворювання безпосередньо зуба або ясен. Високий ризик розвитку абсцесу при карієсі, зубному камені, пульпіті. Тоді основним методом лікування є видалення хворого зуба. Але чи може утворитися абсцес після видалення зуба?

Абсцес після видалення зуба — досить часте явище. Часто в його розвитку винен пацієнт. Річ у тім, що після операції з видалення зуба, залишається рана — відмінне місце для розмноження бактерій. У післяопераційному періоді необхідно ретельно стежити за раною, суворо дотримуватися правил гігієни порожнини рота, використовувати спеціальні антисептичні ополіскувачі. У пацієнтів, які нехтують цими рекомендаціями, є значна ймовірність «заробити» повторний абсцес зуба. Фото даного захворювання, способи лікування розглянемо далі.

Гнійний абсцес зуба: лікування, фото

Як виглядає гнійний абсцес зуба? Фото демонструють типовий варіант абсцесу — округле ущільнення, що здіймається над поверхнею десни, заповнена гноєм. Тканина, що оточує абсцес, різко гіперемована.

Гнійний абсцес зуба, фото якого нікого не залишить без враження, за місцем локалізації може бути пародонтальним, або періапікальним. Перший локалізується переважно між яснами і коронкою зуба, а другий – всередині зуба. Як виглядає пародонтальний, періапікальний абсцес зуба, фото даних варіацій, можна знайти на сайтах стоматологічних клінік.

Абсцес зуба, лікування якого було розпочато вчасно, загрожує серйозними ускладненнями, серед яких флегмона, остеомієліт щелепи, поширення інфекції по організму (абсцес мозку, бактеріальний ендокардит, синусит), втрата зубів.

Як лікувати абсцес зуба? Лікування повинно бути комплексним — як хірургічних, так і консервативним. Основна мета при гнійному абсцесі — розкрити його і забезпечити відтік гною. Доцільні при абсцесі і протизапальні, знеболюючі, антисептичні засоби. Якщо причиною гнійного абсцесу послужив хворий зуб, його видаляють, якщо захворювання ясен (гінгівіт, пародонтит) — після розтину абсцесу проводиться їх лікування.

Видалення абсцесу на десні

Видалення абсцесу на десні проводиться за допомогою його хірургічного розтину. Потім необхідно забезпечити відтік гною, для чого встановлюється дренаж. Також висікаються всі уражені інфекцією тканини. Видалення абсцесу на десні проводиться під місцевою анестезією і нерідко вимагає супутньої антибіотикотерапії.

Записатися на прийом
Лікування абсцесу десни