Кровоточать ясна? Що робити і чому кровоточать ясна при вагітності
Кровоточивість ясен

Кровоточивість ясен

Близько 90% людей хоча б раз помічали кров після чищення зубів. Значна група людей махала рукою зі словами: «Напевно жорстка щітка винна!». Деякі лякалися, але продовжували нічого не робити, і лише одиниці ставляться до цього з відповідальністю. Якщо кровоточать ясна, це може бути ознакою гінгівіту, пародонтиту або пародонтозу. Встановити точний діагноз Вам допоможуть у Perio Center. Симптоми цих захворювань дуже схожі, але наші фахівці здатні розібратися в будь-якої, навіть найзаплутанішої і запущеної ситуації.

Крім цього Ви зможете вирішити питання коли сильно кровоточать ясен що з цим робити.

Кровоточивість ясен – виділення певної кількість крові після чищення зубів, вживання твердої їжі, а також може проявлятися незалежно від механічних впливів. Це дуже небезпечний симптом, його важливо вчасно усунути. Крім цього, якщо кровоточать ясна лікування повинно бути негайним.

Чому кровоточать ясна?

Причини, чому кровоточать ясна, виглядають наступним чином:

кровоточивість ясен фото
 • персональні помилки:
 • неправильно підібрана зубна щітка і паста
  • занадто старанне чищення зубів жорсткою щіткою;
  • неправильне використання зубочистки і зубної нитки;
  • некоректно встановлені зубні протези, ортодонтичні конструкції;
  • прорізування зубів.
  • аномалії положення зубів, прикусу
  • травма
 • зубний камінь: неякісна і нерегулярне чищення провокує скупчення нальоту і розмноження бактерій біля основи зуба. Надалі наліт твердне і перетворюється на зубний камінь;
 • хвороби ясен: вже існуючі проблеми з яснами мають такий симптом, як кровоточивість ясен. У їх числі гінгівіт, пародонтит і пародонтоз;
 • порушення в роботі організму: ендокринні порушення, захворювання ШКТ, погана згортання крові, анемія, попадання інфекції в ротову порожнину може стати причиною того, що кровоточать ясна. Гормональні перепади призводять до кровоточивості ясен. Жінки, які приймають протизаплідні таблетки, часто скаржаться, що у них сильно кровоточать ясна. Вагітні жінки можуть страждати цим симптомом аж до пологів. Куріння призводить до поганої засвоюваності і виведенню з організму вітаміну С, більш швидкого накопичення зубного каменю і порушення знезараження ротової порожнини. Ці фактори стають причиною розвитку кровоточивості. Недолік вітаміну К, який відповідає за згортання крові, що призводить до кровоточивості ясен. А також алергія та інтоксикація організму.

Лікар-стоматолог повинен розібратися з першопричиною кровоточивості ясен. Важливо провести опитування пацієнта і комплексний аналіз організму.

Симптоми

кровоточать ясна фото

Як було зазначено раніше, можуть кровоточити ясна трьох основних захворювань порожнини рота.

Гінгівіт характеризується наявністю крові після чищення зубів, рідше болем і свербінням. Пародонтит більш складне захворювання, симптомами якого приєднуються розростання ясен, утворення патологічних кишень, в яких накопичуються зубний камінь і гній. У запущених стадіях може проявлятися рухливість зубів.

Пародонтоз зустрічається рідше. Його складніше розпізнати, тому що десни виглядають здорового блідо рожевого кольору, без симптомів запалення Але через час на зубах дуже швидко починає накопичуватися наліт, перетворюючись на зубний камінь, коріння зубів оголюються, і можуть утворюватися щілини між ними.

Ознаки запалення і майбутньої кровоточивості ясен:

 • болять і кровоточать ясна
 • почервоніння ясен;
 • незалежне від механічних впливів виділення крові з ясен;
 • неприємні відчуття в яснах: біль, свербіж, набряк;
 • прояв симптомів біль, печіння при надкушуванні твердої їжі;
 • ясенні кишені і щілини між зубами;
 • рухливість зубів;
 • неприємний запах з рота;
 • зменшення обсягу десни.
 • чутливість зубів
 • клиноподібні пошкодження

Що робити коли кровоточать ясна?

Для того, щоб усунути кровоточивість ясен, важливо виявити причину. Якщо кровоточать ясен при чищенні зубів, можливо, Вам не підходить зубна щітка, або її пора замінити. Рекомендується міняти зубну щітку кожні 3 місяці. Стирчать в сторони щетинки можуть дряпати ясна, викликаючи дискомфорт. Якщо заміна не допомогла, відвідайте стоматолога і терапевта. Лікар-пародонтолог може діагностувати одне із захворювань ясен, і тоді необхідно проводити лікування, виходячи з занедбаності хвороби. Але якщо проблема не стосується стоматології, Вам буде призначено лікування супутніх захворювань відповідним фахівцем.

що робити якщо кровоточать ясна фото

Коли кровоточить десна в одному місці , це не менш серйозний сигнал, як кровоточивість всього зубного ряду. Але в даному випадку кількість варіантів зменшилася. Швидше за все, над цим зубом проводилися медичні маніпуляції, які були виконані некоректно. Частою причиною стає погано зафіксована коронка, неякісно канал запломбований. У цих випадках треба терміново все переробляти. Більш безпечним варіантом може бути прорізування конкретного зуба, і неважливо молочного або корінного.

Трапляються випадки, що кровоточить десна між зубами. Причина цього збільшення ясенного сосочка і скоплениепод ним бактерій і нальоту. Застряглі між зубами залишки їжі – відмінний корм для бактерій ротової порожнини. Не забувайте полоскати рот після їжі і видаляти будь-які залишки їжі.

Якщо Ви помітили, що кровоточить десна під коронкою, терміново відвідайте стоматолога. Найімовірніше, коронка була неправильно встановлена і викликала навантаження на ясна або на коронці є гострі краї.

Досить часто ми стикаємося з видаленням зубів, особливо в дитинстві. У старшому віці можуть з’явитися причини для резекції зубів мудрості. Будь-які операції, а видалення зубів – це теж операція, що супроводжуються кровотечею. Тому, якщо у Вас кровоточать ясна після видалення зуба, не поспішайте панікувати, це в межах норми. Постарайтеся не жувати на ту сторону, і лунка швидко заживе.

Інша справа, коли ясна кровоточать і болить. Після видалення зуба-це норма, яка проходить сама через 2-3 дні. Інша причина – гінгівіт. Для нього набрякання ясен – характерна ознака. Опухати десни можуть внаслідок кісти, флюсу, погано відрегульованих зубних протезів, старої зубної щітки і неуважно обраної зубної пасти. В такому випадку, візит до стоматолога стане єдиним рішенням.

Після пломбування зуба, припухлість виникає як реакція на пломбувальний матеріал або на вихід цього матеріалу за верхівку кореня.

У цих випадках десна болить і кровоточить. Такі симптоми погіршують якість життя і небезпечні ускладненнями.

Небезпека кровоточивості ясен

Здавалося б, що кровоточивість ясен – це проблема тільки ясен, і не може мати зв’язки з системами організму. Але це не так, навіть якщо кров після чищення зубів з’являється час від часу.
Запалені ясна не тільки сигналізують про наявність захворювання, але і можуть стати їх першопричиною. Ротова порожнина – друге в організмі місце, в якому колонізують бактерії. І якщо тут знаходяться відкриті ранки, в них легко може потрапити інфекція і стати причиною:

 • розлади ШКТ;
 • онкологічного захворювання, в тому числі, підшлункової залози;
 • можливий розвиток серцево-судинних захворювань;
 • схильність до гормональних дисбалансів.

Про наявність чисто стоматологічних проблем Ви вже зрозуміли. Коли сильно кровоточать ясна, ймовірно наявність гінгівіту. Це захворювання може прогресувати в пародонтит, що спричиняє втрату зубів, тому коли ясна кровоточать лікування повинно бути розпочато негайно.

Як вилікувати кровоточиві ясна?

Порядок дій, коли ясна кровоточать, і лікування виглядають наступним чином:

почервоніння ясен фото
 • звернутися за допомогою до професіоналів: спеціаліст завжди допоможе Вам виявити причину і усунути симптоми;
 • якщо Ви носите брекет-систему, не лінуйтеся контролювати цей процес зі стоматологом і повідомляти йому про таких ускладненнях, як кровоточивість;
 • полоскати рот після прийому їжі: можна робити це прохолодною чистою водою або розчином морської солі;
 • ретельно вибирати ополіскувачі для рота: бажано не використовувати спиртовмісні суміші;
 • пропити курс вітамінів;

Головне – це візит до лікаря. Далі буде призначена чистка зубів (при необхідності), антисептична обробка порожнини рота. Можливе призначення протизапальних та антибактеріальних препаратів, полоскання, примочок, спеціальної зубної пасти.

Записатися на прийом
Кровоточивість ясен