Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Кровоточать ясна: як вилікувати ясна що кровоточать

Якщо у вас кровоточать ясна, це є вагомим приводом, щоб звернутися до стоматолога. Чому ж з'являється подібний симптом? Причини, за якими кровоточать ясна, можуть ховатися як в недостатньому очищенні зубного нальоту, так і свідчити про розвиток запалення в тканинах пародонту. Чим же та як вилікувати ясна що кровоточать? Точно відповісти на це питання може тільки стоматолог після огляду та встановлення причини проблеми.

Лікування підвищеної кровоточивості можна проводити в домашніх умовах і в кабінеті фахівця професійними методами. Що робити в кожному конкретному випадку лікар визначає індивідуально. Щоб зрозуміти, як вилікувати кровоточать ясна, слід обов'язково записатися на прийом до стоматолога.

Чому кровоточать ясна та як їх лікувати

Основна причина, через яку спостерігається кровоточивість ясен, полягає у відкладенні на зубах твердого нальоту. З часом він утворює зубний камінь та призводить до розвитку запального процесу — гінгівіту, пародонтиту. В цьому випадку лікування повинно бути направлено на усунення головного захворювання.

Якщо кровоточать ясна, причини можуть бути наступними:

 • неправильне використання зубної нитки
 • недостатнє очищення поверхні зубів і ясен
 • інфекційні захворювання тканин пародонту, присутність в мікрофлорі ротової порожнини патогенних бактерій
 • інтенсивна чистка зубів, використання жорсткої зубної щітки, що призводить до механічного пошкодження м'яких тканин
 • причиною кровоточивості ясен можуть бути гормональні зміни в організмі, в тому числі і в період вагітності
 • захворювання крові та сполучної тканини
 • дефіцит вітамінів
 • цукровий діабет
 • надмірно жорстка установка зубних протезів
 • порушення згортання крові

При необхідності призначаються вітамінні комплекси. Якщо проблема розвинулася на тлі гормональних змін або соматичних захворювань, потрібна консультація профільного спеціаліста.

Чому кровоточать ясна та як їх лікувати може сказати тільки лікар-стоматолог, виходячи з причини виникнення проблеми. Можуть призначатися антисептичні розчини для полоскання, антибактеріальні препарати. Рекомендовано застосування лікувально-профілактичної зубної пасти.

У випадках, коли кровоточать ясна, причини та лікування визначаються індивідуально. Однак при розробці терапевтичної схеми дотримуються таких правил:

 • після кожного прийому їжі слід обполіскувати рот водою з додаванням солі (звичайної або морської)
 • не використовувати ополіскувачі, в складі яких присутній спирт
 • для зупинки кровотечі з ясен можна використовувати шматочок льоду або марлевий тампон, змочений в холодній воді

Кровоточать ясна: особливості лікування в стоматологічному кабінеті

Якщо у вас кровоточать ясна, лікування відкладати не можна. Це стосується навіть тих випадків, коли симптом не супроводжується іншими неприємними відчуттями з боку пародонту. В ході огляду фахівець встановить чому кровоточать ясна, чим лікувати проблему та як попередити її розвиток у подальшому.

Основним методом усунення такого стану є професійна чистка зубів. Якщо у пацієнта кровоточать ясна, лікування таким способом дозволяє прибрати наліт, відкладення каменю. Професійна чистка може виконуватися декількома способами:

 1. Ультразвуковий метод — сучасний та найбільш популярний. Допомагає прибрати м'який наліт і затверділий зубний камінь.
 2. Механічний. Виконується видалення м'яких частинок з поверхні зубів і простору між ними. Потім застосовується технологія Air Flow. Вона має на увазі видалення нальоту та зубного каменю потоком стисненого повітря з додаванням абразивних частинок і мінеральних речовин. Дозволяє не тільки прибрати відкладення, але й відполірувати поверхню зубів.
 3. Хімічний. Має на увазі обробку зубів спеціальними реагентами з подальшим світловим впливом. У сучасній стоматології використовується рідко, бо може супроводжуватися руйнуванням емалі.

Додатково можуть призначатися фармакологічні препарати, протизапальні, антибіотики, антисептики. Якщо кровоточать ясна, чим лікувати залежить від причини появи неприємного симптому. Визначити її може фахівець після ретельного огляду.

Запалилися та кровоточать ясна: що робити? Лікування в домашніх умовах

Якщо проблема вже є, а піти до стоматолога в даний момент немає можливості, слід обмежитися загальними рекомендаціями. У випадках, коли запалилися ясна та кровоточать, важливо перш за все подбати про ретельне дотримання гігієни. Слід регулярно чистити зуби, полоскати рот після кожного прийому їжі, щоб попередити розвиток бактеріальної інфекції.

Запалилися та кровоточать ясна: що робити для полегшення симптомів? На допомогу прийдуть засоби народної медицини, що володіють регенеруючими, протизапальними та антисептичними властивостями. Можна використовувати для полоскання ротової порожнини відвари дубової кори, шавлії, настій ромашки, шипшини, евкаліпта.

Застосовувати такі засоби варто короткий час. Якщо запалились ясна та кровоточать, тривале використання препаратів народної медицини сприяє прискореному відкладенню зубного каменю через присутність в них дубильних речовин. А це може ще більше посилити проблему.

Кровоточать ясна: що робити в домашніх умовах? Можна використовувати також спеціальні готові розчини для полоскання рота, які продаються в аптеках. Однак перед покупкою зверніть увагу на склад — в ньому не повинен бути присутнім спирт.

Якщо у вас кровоточать ясна, що робити в домашніх умовах повинен визначати стоматолог. Тому при появі проблеми не варто затягувати звернення до фахівця.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top