Кровоточать ясна та неприємний запах з рота? Причини та як їх усунути
Кровоточать ясна та неприємний запах з рота — привід звернутися до лікаря

Кровоточать ясна та неприємний запах з рота — привід звернутися до лікаря

Кровоточать ясна, та неприємний запах з рота — з такою проблемою часто приходять пацієнти на прийом до стоматолога. Поєднання цих ознак, як правило, пов’язано з розвитком захворювань тканин пародонту. Кровоточивість ясен, неприємний запах з ротової порожнини, почервоніння слизових оболонок, біль та свербіж — такі ознаки можуть свідчити про розвиток як запальних, так і деструктивних процесів, при відсутності лікування яких є ризик повністю втратити зуби.

Можливі також й інші причини появи симптомів. Наприклад, нерідко ясна кровоточать після інтенсивного чищення зубів.

Як усунути неприємний запах з рота та кровоточивість? Точно визначити дієві методики може стоматолог. Однак починати слід з усунення основної хвороби, через яку кровоточать ясна та виникає неприємний запах з рота. Тільки так вдасться відновити здоров’я пародонту, прибрати неприємні симптоми та попередити втрату зубів.

Неприємний запах з рота: причини

Чому іноді досягти свіжого дихання вкрай складно?

Якщо вас турбує неприємний запах з рота, причини часто ховаються в наступних патологічних станах:

  1. Гінгівіт — запалення слизової оболонки ясен. Супроводжується кровоточивість та набряком тканин пародонту.
  2. Пародонтит — запалення більш глибоких тканин пародонту. Крім вираженого неприємного запаху з рота, турбує кровоточивість ясен, їх набряк і свербіж.
  3. Пародонтоз — деструктивні зміни, які супроводжуються витонченням тканин пародонту, оголенням шийок і розхитуванням зубів.

Якщо у пацієнта наявна неприємний запах з рота, причини можуть також полягати в бактеріальних інфекціях. В цьому випадку свіжий подих неможливо через постійний розпад продуктів життєдіяльності патогенної мікрофлори.

Кровоточать ясна при чищенні та неприємний запах з рота — що робити

Якщо кровоточать ясна після чищення, а також присутній неприємний запах, стоматолог проводить ретельне обстеження та діагностику захворювань, для яких характерні дані симптоми. Лікувальна програма залежить від встановленого діагнозу.

При розвитку цих симптомів універсальної рекомендації для всіх пацієнтів не існує, бо тактика залежить від першопричини проблеми. Якщо кровоточать ясна при чищенні, при цьому неприємний запах відсутній, швидше за все пацієнт докладає значних зусиль та використовує жорстку щітку. Це призводить до механічного пошкодження м’яких тканин і викликає кровоточивість. В такому випадку досить замінити щітку та чистити зуби більш дбайливо.

Якщо є неприємний запах з рота та кровоточать ясна при чищенні на тлі гінгівіту, для усунення проблеми досить провести професійну гігієну ротової порожнини. Такий підхід дозволить прибрати ознаки та їх причину.

Коли у пацієнта інтенсивно кровоточать ясна та запах з рота присутній постійно, можливий розвиток більш серйозних патологій. Зокрема, пародонтиту або пародонтозу. Для їх усунення слід обов’язково звернутися до стоматолога. Методи лікування залежать від стадії занедбаності патологічного процесу.

У будь-якому випадку, якщо у вас кровоточать ясна після чищення зубів або механічного пошкодження, слід записатися на прийом до стоматолога. Правильне виявлення першопричини допоможе усунути неприємні симптоми та відновити здоров’я ротової порожнини.

Як усунути неприємний запах з рота та кровоточивість ясен

Визначити відповідні методи лікування може тільки лікар після попереднього обстеження пацієнта.

Якщо часто кровоточать ясна, для ліквідації цього симптому можуть використовуватися:

  • професійна гігієна зубів — проводиться усунення м’якого та твердого нальоту за допомогою ультразвуку, рідше застосовується механічна або хімічна чистка;
  • протизапальне лікування — використовуються медикаментозні препарати, відвари лікувальних трав;
  • фізіотерапевтичні методи впливу — ультразвук, лікування киснем;
  • навчання правильному чищенню зубів — лікар допомагає пацієнтові вибрати щітку, а також прибрати надмірний тиск на тканини;
  • лікування каріозних змін.

Часто кровоточать ясна на тлі дефіциту вітамінів. В цьому випадку для відновлення дефіциту поживних речовин призначаються вітамінні комплекси.

Як усунути неприємний запах з рота в домашніх умовах? Якщо можливості відразу звернутися до стоматолога у вас немає, прибрати симптом допоможе ретельне дотримання гігієни, полоскання ротової порожнини спеціальними складами після кожного прийому їжі. Однак такий підхід дасть тільки короткочасний результат. Якщо у вас кровоточать ясна і запах з рота присутній постійно, слід знайти час для відвідування фахівця.

Іноді неприємний симптом обумовлений банальним недотриманням гігієни, курінням. В такому випадку досить прибрати першопричину. Також варто відзначити, що у курців більш швидко утворюється зубний камінь та наліт на зубах. Тому простої відмови від шкідливої звички буде недостатньо. Буде потрібно також виконати професійну гігієну ротової порожнини.

Як усунути неприємний запах з рота та кровоточивість ясен лікар визначає індивідуально. Якщо у вас є такі симптоми, не відкладайте візит до стоматолога.

Записатися на прийом
Кровоточать ясна та неприємний запах з рота — привід звернутися до лікаря