Кровоточать ясна: чим полоскати, лікування якими народними засобами допоможе
Кровоточать ясна, чи допоможуть народні засоби?

Кровоточать ясна, чи допоможуть народні засоби?

Якщо в процесі чистки зубів ви стали помічати, що ваші ясна кровоточать, лікування не варто відкладати. До даного питання необхідно поставитися особливо уважно, якщо кровоточать ясна під час кусання або пережовування їжі. Подібні ознаки не повинні залишатися без уваги, адже від здоров’я ваших ясен залежить здоров’я зубів. А всі ми хочемо мати свої здорові і міцні зуби, які будуть служити нам як можна довше і краще. Тому потрібно бути максимально уважним до себе і не пускати на самоплив будь-які порушення в вашому організмі.

Що робити коли кровоточать ясна, чим полоскати і які народні засоби використовувати для лікування цієї недуги? У разі, коли кровоточать ясна, народні засоби будуть настільки ж ефективні, як і фармацевтичні препарати? І що з цього підійде саме вам? На всі ці питання дамо відповідь у цій статті.

Від чого можуть кровоточити ясна?

Найкращий спосіб дізнатися причину, від чого кровоточать ясна — це, звичайно ж, потрапити на прийом до стоматолога. Тільки отримавши консультацію фахівця, ви зможете дізнатися найбільш точне і конкретне джерело появи подібної проблеми.

Найчастіше виділяють кілька основних факторів виникнення кровоточивості ясен, серед них:

 1. Механічні пошкодження. Це найбільш поширена причина, від чого кровоточать ясна. Ви можете травмувати свої ясна, використовуючи надто жорстку зубну щітку. Також завдати шкоди можна при неакуратному застосуванні зубної нитки або зубочистки. Крім цього, навіть під час прийому їжі ви можете поранитися, наприклад, кісточкою.
 2. Недотримання гігієнічних норм порожнини рота. Незважаючи на велику кількість інформації і її загальну доступність щодо правильної підтримки чистоти ротової порожнини, багато людей, на жаль, недостатньо скрупульозні і уважні. Їх упущення тягнуть за собою виникнення кровоточивості, запалень, утворення зубного каменю та інше. Все це негативно позначається на здоров’ї ваших зубів.
 3. Гормональні порушення. Налагодженість роботи ендокринної системи багато в чому визначає функціонування всього організму, особливо це стосується жінок. Зміни і відхилення в гормональному фоні, в тому числі і протягом вагітності, також можуть відбитися на здоров’ї порожнини рота.
 4. Захворювання ясен. Ще одна причина — це поява і посилення таких хвороб як, пародонтит або пародонтоз, а також гінгівіт, так як вони можуть спричинити вельми сумні наслідки.
 5. Інфекційні захворювання. Наявність в організмі інфекцій різного роду при слабкому імунітеті може послужити причиною того, що ваші ясна почнуть кровоточити.
 6. Проблеми, пов’язані із захворюваннями крові. Досить часто викликати кровоточивість можуть такі хвороби як гемофілія, анемія та інші.

Дивлячись на всі перераховані вище фактори, варто підкреслити, що, коли ваші ясна кровоточать, лікування найбільш грамотно вам може підказати тільки фахівець. Звичайно ж, якщо причина в механічному пошкодженні, то вам можуть допомогти і народні засоби від кровоточивості ясен. З іншого боку, якщо проблема має більш глибоке коріння, ви навряд чи самі зможете визначити справжнє її походження і підібрати дієві способи боротьби з нею.

Що робити якщо кровоточать ясна, які народні засоби використовувати?

Часто, коли кровоточать ясна, причини не настільки серйозні, тоді лікування народними засобами може бути цілком достатньо. Багато хто ставиться досить скептично до цього методу лікування, але, по суті, більшість ліків проти запалень і для загоєння ран мають в своїй основі ті ж інгредієнти, які застосовуються в народній медицині.

При цьому, лікування кровоточивості ясен народними засобами має ряд переваг, найбільш важливим з яких є натуральність всіх складових і їх доступність.

Лікування кровоточивості ясен народними засобами: чим полоскати і лікувати ясна в домашніх умовах

Якщо у вас кровоточать ясна, народні засоби допоможуть в лікуванні цієї недуги. Застосування народних засобів від кровоточивості ясен — метод, який має високу ефективність і є досить поширеним. Існує маса рецептів відварів і настоянок, якими можна полоскати ротову порожнину, при цьому вони є досить безпечними і не зашкодять здоровим ділянкам.

Якщо ви не знаєте, що робити, коли кровоточать ясна і чим полоскати ротову порожнину, ось кілька дієвих засобів:

 • Настоянка з трояндових пелюсток.
 • Відвар з кори дуба.
 • Засіб на основі меду з сіллю.
 • Настоянка з листя волоського горіха.
 • Трав’яні відвари, наприклад на основі ромашки або алое.

Якщо кровоточать ясна, вибрати, чим полоскати, можна грунтуючись на таких факторах як:

 • Чи не схильні ви до алергії на ті, чи інші складові настоянки та відвари.
 • Чи є крім кровотеч інші прояви, наприклад, запалення.
 • Чого саме ви хочете домогтися після застосування засобу — загоєння ран, зміцнення ясен, чи усунення запальних процесів.

Чітко визначившись з причиною вашої недуги, вам вдасться підібрати найбільш оптимальні народні засоби від кровоточивості ясен для її подолання. Будьте здорові і бережіть свої ясна і зубки.

Записатися на прийом
Кровоточать ясна, чи допоможуть народні засоби?